Matbaa - Tasarım

 Bir Gelecek Kulübü Afiş Baskı Tasarım Projesi için Yönergeleri ile Temel Şablon Dosyası Nasıl Yapılır

Sorun

Bir tüketici olarak hiç merak ettiniz mi … tasarımımı her sipariş verdiğimde neden geri alıyor? Bu çok yaygın bir sorudur ve Microsoft Word, PowerPoint, Paint ve daha fazlası gibi yazılımlar ve uygulamalar, tüketicilerin kartvizit, poster ya da diğer baskı projesi. Ancak, bu programlar tasarımınız için bir taslaktan başka bir şey yaratmanıza izin vermeyen çok basit araçlardır. Photoshop, Illustrator ve diğer profesyonel tasarım yazılımı daha eksiksiz ve hassas bir sonuç sağlar.

Yazıcı tarafından reddedilen bir dosyanın alınmasının, siparişinizin basılması için daha uzun bir dönüş süresine neden olacağını unutmayın. Ayrıca, yazıcınız dosyanızı baskıya hazır hale getirmek için ek ücret 'den de ücret alabilir.

Yazdırma Sorunlarını Önleme

Dosyalarınızın yazıcı tarafından reddedilmesinin önüne geçmenin birçok yolu vardır. Birincisi, yazıcılar için tasarım tasarlayan bir profesyonel-tasarımcıyı işe almak. Genellikle parti broşürü tasarımcıları haftada yüzlerce kulüp broşür tasarımını yönetirken en rekabetçi fiyatlara sahiptir.

Başka bir seçenek, önceden hazırlanmış bir şablonun yazıcıdan alınan yönergelere sahip olması ve tasarımınızın şablon dosyasının üzerine yerleştirilmesi olacaktır.

Son olarak, pek çok yazıcı, artık iş sonuçları, el ilanı veya broşürü, ödeme işlemi sırasında kalite sonuçlarıyla kusursuz bir şekilde tasarlamanıza olanak sağlayacak bir çevrimiçi tasarım stüdyo aracı ediniyor. Bu çevrimiçi stüdyoların genellikle kullanımı çok kolay ve Word, PowerPoint ya da geçmişte kullanmış olabileceğiniz diğer yazılımlar gibi programlar kadar kullanıcı dostu.

Bir şablon nedir?

Bir şablon, önceden belirlenmiş bir format içeren ve gelecekteki bir tasarım için bir temel olarak çalışan önceden tasarlanmış bir dosya olarak kabul edilir. Bu şablon dosyaları genellikle gerçek yazıcı tarafından sağlanır ve yazıcının tam ayarlarını ve gereksinimlerini içermelidir. Yine de, piyasadaki herhangi bir yazıcıyla uyumlu olacak çok temel kurallar var ve size nasıl sıfırdan inşa edileceğini göstereceğim.

Kendiniz için bir şablon hazırlayın

Basılı bir ürünün kapınıza getirilmesi sürecinin en zor unsurlarından biri nasıl başlayacağınızdır. Burada, temelden 4 "x6" (jenerik kartpostal broşürü) şablonunu nasıl oluşturacağınızı öğreteceğim. Bir broşür, bir broşürden çok daha basittir, çünkü katlanmamaktadır ve bir broşürle, sadece ön ve arka tasarımı yapmak zorunda kalırken, katlamalı bir broşürle, oluşturmak için dört veya daha fazla yüz vardır.

1 st adım, yeni bir görüntü yaratma (taşma ile)

Photoshop'u açın, "Dosya" üstüne tıklayın. sol köşedeki) ve sonra "Yeni" yi tıklayın. Bir ayarlar penceresi açılacak ve yeni dosya için değerleri ve ayarları tanıtacaktır. Bu aslında tüm sürecin en önemli parçasıdır.

Yeni resminiz için özel bir "isim" yazın. Ardından, "önayar" ın altında "özel" i seçin. "Genişlik" seçeneği için önce "inç" i seçin, ardından broşürün genişliğini girin. Bu örnekte, 4 "boyunda 6" genişlikli bir el ilanı olacak, ancak sıkıcı amaçlar için (uçağın kesildiği zamanki boşluk için) 6.25 "genişlik ve 4.25" yükseklik için yazmak istiyorsunuz. Çözünürlük için, daha büyük ve daha kaliteli bir yapıya sahip olmanız için tasarlamanız gereken pikselden 300 DPI'yi tercih etmeniz önerilir. 350 DPI idealdir. "Renk Modu" için CMYK'yı seçin ve Tamam'a tıklayın.

Kanama : Kesme kenarından sonra kalan boşluk için özel olarak tasarlanmış ekstra bir marj. Tasarımınıza çok daha iyi bir sonuç verir ve yazıcının, ünitenin kesimine zarar vermeden kesimin kesinliği ile biraz oynamasını sağlar. Kartvizit için beyaz bir kenarlık bırakılırsa ve kesici veya kağıt hafifçe hareket ederse, çok dikkat çeker. Tam taşma kartviziti ile grafiklerinizi ve arkaplanınızı kesme hattının ötesine uzatırsınız. Bu, daha güvenli bir kenar boşluğu ve broşürünüzü daha iyi bir şekilde görmenizi sağlar.

CMYK: C yan M agenta, Y ellow ve Blac k . Bu, bir ofset baskı makinesi tarafından kullanılan baskı plakaları için bir görüntüyü 4 farklı renge ayırmak için kullanılan işlemdir. Ekranınız için RGB'yi seçmek her zaman en iyisidir, ancak gerçekleşen tasarıma daha yakın görünen bir şeye sahip olmak istiyorsanız, CMYK'yı kullanın. Bu, bitmiş parçadaki renklerin nasıl görüneceğini anlamanıza yardımcı olacaktır.

2 nd adım, kesme kenarlarını işaretleme

Ölçüm marjı kılavuzumuz olarak hareket edecek bir 4 "x6" kutu oluşturun, ve hizalama aracıyla tasarımın ortasında ortalayın. Kutuyu kesin ölçümlerle oluşturduktan sonra, önce kutuyu seçip ardından "Seçim" aracını tıklatarak ve görüntünün tüm çalışma alanını seçerek ortalayın. Ardından, "Katman", "Katmanları Seçime Hizala" ve ardından "Yatay Merkezler" ve "Dikey Merkezler" seçeneklerine gidin. Kutunuzun, şimdi kutunun etrafında arka plan renginin bir kenarlığını bırakarak görüntünün ortasında olması gerekir.

Cetveli etkin olduğundan emin olun, böylece çizgileri çalışma alanınıza sürükleyebilirsiniz. Üst cetvelden satırları, daha önce oluşturduğumuz kutunun üst ve alt kenarlarına sürükleyin. Sol cetvelden iki satırı da kutunun sol ve sağ kenarlıkları için sürükleyin.

3 rd adım, güvenli alan

Artık yazıcının boşluğuna izin verecek kenarlıklar oluşturmanız gereken yere adım attınız. Posterinizin kenarlarını kırpmak için. Metin ve içeriğinizin kırpılmaması için kenarlarda fazladan boşluk bırakmayı unutmayın. Bu adım için, kutuyu bir kez daha seçin, kutu boyutunu 3,75 "x5,75" e düşürün ve tekrar ortalayın. Ardından kutunun her iki tarafındaki cetvel çizgisini tekrar yapın.

Tüm metnin içerik alanının içinde olması gerektiğini ve işaretlenmiş cetvel çizgilerinden ek bir sınırlama tutmayı unutmayın.


Source by Alberto Curtis