Dijital Pazarlama

Bir Pazarlama Uzmanı Vs Kiralama Kendiniz Yapıyor

Pazarlama, görünürlüğü geliştirmek, marka varlığını oluşturmak, potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak ve sonuç olarak daha fazla gelir elde etmek için tasarlanmış farklı stratejiler içeren karmaşık bir alandır. İşletme sahipleri, oyunun önünde kalmak ve rekabetten ayrı durmak istiyorlarsa, zaman ve paraya pazarlamaya yatırım yapmalıdırlar. İyi bir pazarlama stratejisi, işletmelerin büyümesine ve daha fazla başarı elde etmesine yardımcı olabilir.

Ancak, birçok küçük işletme sahibi pazarlama kampanyalarını yürütmek için profesyonel pazarlamacıları işe almaktan çekinmektedir. Güven eksikliği, bunun için bütçe anlamı yok, ya da yönetilebilir bir görev olduğunu düşünüyor olabilir. Sonunda, bir işi yürütürken sorumlulukları paylaşma ve görevleri devretme mücadelesi veriyorlar; Bu, pazarlama yapmak için dış kaynak kullanmamaları ve denetledikleri stratejileri planlamak ve uygulamak için deneyimsiz şirket içi çalışanlarına güvenmek anlamına gelir.

Bir Pazarlama Uzmanı Bulmak Neden Yardım Edebilir?

Modern pazarlama; geniş bir alan ve dijital pazarlamadan çevrimiçi çevrimdışı pazarlamaya kadar her şeyi içerir. İşletme sahipleri nadiren farklı pazarlama tekniklerini öğrenmek ve bunları platformlarında nasıl uygulayacaklarını anlamak için yeterli zamana sahipler. Her türlü işletme, özellikle küçük şirketler, profesyonel yardımdan yararlanabilir. İşte bir profesyonel tutmanın iyi bir fikir olmasının bazı nedenleri:

1. Modern Pazarlama Stratejilerinin Karmaşıklıklarını Keşfetmek İçin

Modern pazarlama stratejileri, geniş bir yelpazeye yayılan teknik, araç, beceri ve platformları kapsamaktadır; bu yüzden insanlar bunu uygulamak için ekipler halinde çalışmaktadır. Dijital pazarlama ekibi, farklı görevleri ele alan farklı beceri ve niteliklere sahip profesyonelleri içerir. Bu stratejiler, sahada kalifiye olsalar bile, tek bir kişinin yönetmesi için çok karmaşıktır. En basit pazarlama stratejisi bile şu adımları gerektirir:

 • Kitlenizi Kurmak
 • İzleyiciye Hizmet Vermek
 • Grafik Tasarım ve Teminat Oluşturma
 • Bir Web Sitesi Yaratıyor
 • Web Sitesi SEO Dostu Hale Getiriyor
 • Web Sitesini Tanıtıyor
 • Sosyal Medya Profilleri Oluşturma [19659008] Marka Varlığının Kurulması
 • İçerik Oluşturulması
 • Ücretli Platformlar İçin Reklam Oluşturma
 • Reklam Harcamalarını Yönetme
 • Yetkili Bağlantıları Web Sitesine Yönetme

Tüm bu şeyler farklı beceriler gerektirir ve çoğu işletme sahibi yatırım yapmak zorundadır Bu becerileri, profesyonel yardım almadan pazarlama yapmak istedikleri zaman öğrenebilirler.

2. Endüstri Otoritesini Oluşturan İçerik Oluşturmak İçin

İçerik, sektörde otorite oluşturmaya, müşterilerle ilişki kurmaya, ürün ve hizmetlerle ilgili bilgileri dağıtmaya ve anahtar kelimelere dikkat çekmeye yardımcı olduğu için modern pazarlama stratejilerinin önemli bir yönüdür. arama motorları. İnternet içerikle doyurulmuş, bu yüzden kullanıcılar ne okuduklarıyla ilgili çok seçici. Sadece genel içerik oluşturmak ve metne alakalı anahtar kelimeler eklemek yeterli değildir. İçerik, hedef kitleye önemli bir değer sağlamalıdır.

 • İçerik, dilbilgisi ve imla ile iyi yazılmış olmalıdır.
 • Tüm bilgiler güncel ve metinde yer alan anahtar kelimelerle alakalı olmalıdır.
 • İçerik uzun formda olmalı ve 1.000 ila 2.000 arasında olmalıdır. İlk arama motoru sonuç sayfasındaki web sayfalarının ortalama kelime sayısı 1,890'dır.
 • Kullanılan anahtar kelimeler belirli olmalı ve içerik uzun kuyruk ifadeleri içermelidir.
 • Tüm bilgiler iyi araştırılmış ve Mümkün olduğunca doğru bir şekilde

İçerik pazarlamanın temel amacı, web sitesine organik trafiği çekmek ve kullanıcıların sunulan ürün ve hizmetlerle ilgilenmek için yeterince uzun süre kalmasını sağlamaktır. İçerik pazarlamanın ikincil amacı, otorite kurmak ve ziyaretçilerin güvenini kazanmaktır.

Yetenekli ve deneyimli içerik pazarlama uzmanları, hedef kitleleri için doğru içerik türlerinin nasıl oluşturulacağını bilirler. Bu iş, çevrimiçi izleyiciler için yazı yazmanın becerilerini, eğitimini ve derin bilgisini gerektirir. Çoğu bireysel işletme sahibi yönetilemeyen bir şeydir.

3. Yaratıcı ve Etkileşimli Kaynaklar Geliştirmek İçin

İçerik pazarlaması, yalnızca modern pazarlamanın en yaygın kullanılan biçimlerinden biri olmasına rağmen metni içermez. Metin içeriğinin oluşturulması kolaydır ve iş sahipleri bir süre ve çaba harcadıkları takdirde iyi makaleler ve blog gönderileri geliştirebilirler. Bununla birlikte, deneyimli pazarlamacılar içerik pazarlamasının farklı olması gerektiğini ve hedef kitleye farklı yönlerden yaklaştıklarını biliyorlar. Bir ses içerikli pazarlama stratejisi şunları içerecektir:

 • Videolar ve öğreticiler
 • Podcastlar ve canlı akışlar
 • Infographics ve animasyonlar
 • Sektörle ilgili beyaz kağıtlar ve araştırma makaleleri

Bu içerik türleri farklı beceriler ve yazılımlar gerektirir ve işletme sahibi genellikle onlara erişim. Karşılaştırma yapmak gerekirse, profesyonel pazarlamacılar görsel ve metin içeriği oluşturmak için gereken tüm araçlara ve bilgiye sahipler ve bunu bir pazarlama stratejisi ile ele alabilirler.

4. Markanızı Sosyal Olarak Sunmak İçin

Sosyal medya küçük işletmeler için harika bir platformdur, çünkü hedef kitlelerine ulaşmalarına ve bunlarla bağlantı kurmasına olanak tanır. İzleyicileri ile düzenli olarak iletişim kurabilir, kişisel bir ilişki kurabilir, müşteri endişelerini, şikayetlerini duyabilir ve derhal karar alabilirler; Bu, müşterilerin markaya ilgi duymalarını sağlamaya yardımcı olur.

Bununla birlikte, sosyal medya, düzgün kullanılmadığı takdirde iki ucu keskin bir kılıçtır. En küçük hatalar bile şirketin itibarını tehlikeye atabilir ve hedef kitleyi yabancılaştırabilir. Deneyimli sosyal medya profesyonelleri bu platformlarda nasıl gezineceklerini iyi biliyorlar ve şunları yapacaklar:

 • Facebook, Twitter, Instagram vb. Gibi farklı platformları anlayın ve kitleleri her platformda birleştirmek için benzersiz stratejiler geliştirin.
 • Ücretli reklamları, tanıtılan içerikleri ve bu platformlarda bulunan diğer ücretli pazarlama seçeneklerini keşfedin ve bunları en iyi avantaj.
 • Müşteri tercihlerini anlamak için iş ve hedef kitle arasındaki etkileşimleri ve etkileşimleri gözlemleyin.
 • Müşterilerden gelen şikayet, soru ve istekleri sosyal medya platformlarında ele alın.
 • Bunları iyi bir şekilde inşa edin ve sürdürün platformlar ve içerik aracılığıyla otorite kurmak.

Profesyonel pazarlamacılar, tüm bu aktiviteyi takip etmek ve hiçbir şeyin yanlış gitmemesini sağlamak için sofistike sosyal medya yönetim araçlarını kullanacaklar. Sosyal medyayı yönetmek zaman ve bağlılık gerektirir, ancak çok ödüllendirici olabilir. Sosyal medya pazarlamacıları bu platformlar hakkında çok bilgili ve izleyicileri verimli bir şekilde nasıl kullanacaklarını biliyorlar.

Birçok küçük işletme sahibi bu pazarlama yönüyle mücadele ediyor ve sosyal medya hesaplarını takip etmek için ne zaman ne de bilgiye sahip değiller. Güncelleme, içerik yayınlama, yanıtlama ve ardından kitleleriyle etkileşim kurma zamanı henüz orada değil.

5. Marka ve Web Sitesi Kavramlarınızı Geliştirmek İçin

İşletmenin iyi tasarlanmış bir web sitesi ve özenle hazırlanmış bir marka varlığı yoksa bir pazarlama kampanyası başarısız olur. Bir web sitesi, tüm pazarlama kampanyalarının temeli ve yaklaştıkları platformdan bağımsız olarak ziyaretçilere iyi bir kullanıcı deneyimi sunma ihtiyaçlarıdır.

Web sitesi gezinmek için kolay olmalı, mobil uyumlu, SEO dostu, hızlı Estetik olarak hoş ve bilgilendirici tüm platformlara yüklenir. Hedef kitleye doğru mesajı iletmesini sağlamak için markayla uyumlu olarak tasarlanmalıdır. Deneyimli web sitesi geliştiricileri ve pazarlamacıları, bir platform ve marka oluşturduklarında aşağıda belirtilen faktörleri dikkate alacaktır:

 • Hedef kitleler ve tercihleri ​​
 • Sağlanan ürün ve hizmetlerin türü
 • Rakipler ve genel olarak endüstri
 • Şirketin ahlakı, hedefleri ve mesajı
 • Şirketin yeri

Tüm bu faktörler şunlardır: Çevrimiçi varlığın benzersiz ve hedef kitleye hitap etmesini sağlamak için web sitesi tasarımı ve markalaşma sürecinde dikkate alınmıştır. İşletme sahipleri sektörlerini, ürünlerini ve hedef pazarlarını iyi tanımakla birlikte, markalaşma konusunda kendilerini en iyi nasıl konumlandıracakları konusunda bilgi ve beceri sahibi değildir. Bir gelişigüzel yaklaşım ya da plansız markalaşma stratejisi, girişimin başarısı üzerinde uzun vadeli bir etkiye sahip olabilir.

6. Nişan Kampanyanızı Araştırma ve Analiz Etmek İçin

Modern pazarlama stratejileri akışkan ve dinamiktir. Değişen pazar koşullarına, arama motoru düzenlemelerine, hedef kitle tercihlerine ve bu gibi diğer etkili faktörlere cevap olarak değişmeli ve gelişmelidirler.

Bugün başarılı olan bir pazarlama kampanyası altı ay kadar başarılı olmayabilir. Neden deneyimli pazarlamacılar sürekli olarak analitik ve araştırma en son pazarlama eğilimleri ile kampanyalara göz kulak olurlar. Profesyonel pazarlamacıların düzenli olarak gözden geçirdikleri birçok analitik rapordan bazıları şunlardır:

 • Bir dizi ziyaretçinin (tekrar ve benzersiz), ziyaret süresinin, hemen çıkma oranlarının, en popüler sayfaların vb. Gibi web sitesi etkinliğini içeren analitik raporlar. Bu bilgiler, web sitesinin genel kalitesini geliştirmelerine yardımcı olacaktır.
 • Ödeme analizi Arama motoru, sosyal medya platformları ve hatta doğrudan posta pazarlaması gibi çevrimdışı stratejilerde reklam kampanyası performansı. Ücretli reklam kampanyalarının performansını göz önünde bulundurur ve reklamların yeterli YG sağlayıp sağlamadığını belirler.
 • Organik sosyal medya etkileşiminin analizi. Bu genellikle gösterimler, açılan yayınlar, yorumlar, beğeniler / beğenmeme, paylaşımlar vb. Içerir. Deneyimli sosyal medya pazarlamacıları bu raporları inceleyecek ve sosyal medya stratejilerini buna göre değiştireceklerdir.

Düzenli analizler yapmadan, kampanyaların gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğini belirlemek zordur. iyi ve doğru miktarda ROI sağlayarak. [19459109] pazarlama analitiğinden alınan bilgiler, içerik oluşturma, pazarlama kampanyası planlaması, sosyal medya kampanyaları vb. Konularda da yardımcı olabilir. Bir işletme sahibi, analizin tüm yönlerini ele almayı zorlaştırabilir ve bu da başarısızlığa yol açabilir. pazarlama kampanyasının

7. Zaman ve Paradan Tasarruf Etmek İçin

Küçük işletme sahiplerinin çok fazla sorumlulukları yok ve hepsine katılmak için çok fazla zaman yok. Pazarlama, ihtiyaç duymadıkları ek bir yük olabilir, bu yüzden DIY pazarlama hiçbir zaman iyi bir fikir değildir. DIY pazarlaması uygun görünse de, işletme üzerinde uzun vadeli olumsuz bir etkiye sahip olabilir, işletme sahibine önemli miktarda stres getirebilir ve dikkatini dışarıdan alınamayan ve dikkatine ihtiyaç duymayan görevlerden alır.

Dijital pazarlama stratejileri hakkında bilgi veren çok sayıda yol ve kaynak var, profesyonel pazarlamacıların eğitim, beceri ve deneyimlerinin yerini tutabilecek hiçbir şey yok. Ayrıca, pazarlama dünyasında etkili stratejiler geliştirmeyi kolaylaştıran farklı kurumlarla bağlantıları vardır. Profesyonel pazarlamacılar daha az parayla daha fazlasını elde edecekler, böylece profesyonel bir pazarlamacıyı işe almanın ilk yatırımı biraz pahalı olsa bile, işletme sahiplerinin uzun vadede tasarruf etmelerine yardımcı olabilir. Pazarlama araştırması bunu kanıtlayabilir.