SEO

Bir SMXpert'e sorun: Sosyal yardım yönetimi için potansiyel müşterileri ve faydalı araçları bağlayın

 Paddy Moogan SMXperts grafiği

PPC ve içerik odaklı bağlantı kurma kampanyalarında uzman olan Aira'nın kurucu ortağı Paddy Moogan “Gelen Bağlantıların Nasıl Yapılacağına Bir Panelistti” İçerik Şüphecileri Çağı ”panelinde SMX Doğu tartışması. Bağlantı kurma araçları ve stratejileri hakkında katılımcılardan birçok soru vardı ve etkinlikten sonra bir süre daha cevaplaması için biraz zaman aldı.

1. Bağlantı kurma erişimini yönetmek için en etkili araçlar olarak neyi buldunuz?

Moogan: Aira'da hala Google Sheets'e güveniyoruz ve ekibe izin veren birkaç müşteri formülü / komut dosyası kullanıyoruz. sosyal yardım kampanyalarında etkin işbirliği yapmak. Ayrıca BuzzStream'i bazı kampanyalar için de kullanıyoruz ve şu anda bunu birkaç ekipte kullanmamızı istiyoruz. Ayrıca, e-postaların ne zaman okunduğunu ve açıldığını izlemeye yardımcı olmak için Streak'i kullanıyoruz ve ekibin bir kısmı da e-postaları planlamak için Boomerang kullanıyor.

2. Bağlantı kurmak istediğiniz sitenin kalitesini belirlemek için hangi araçları kullanıyorsunuz? Etkileyenler / blogcular söz konusu olduğunda özellikle ilgi duyuyorlar. Çok sayıda sayfa görüntüleme yeterli mi?

Moogan: Bağlantı araştırmamızın birçoğu el ile yapıldı. Bu, ekibin bir üyesinin sitemize erişim listesi eklemeden önce bir web sitesini manuel olarak kontrol etmesi ve incelemesi anlamına geliyor. . Bu, tanıtım listelerine eklediğimiz web sitelerinin kalitesinin, metriklere veya araçlara gerek kalmadan doğal olarak çok yüksek olduğu anlamına gelir. Etki Alanı Otoritesine göz kulak olmak için Moz Bar'ı kullanıyoruz, ancak bu bir web sitesinin kalitesine daha kaba bir rehberdir ve kesin rakamlara çok fazla bağlı kalmayız.

3. Bir müşteri etki alanını kullanarak e-posta adreslerini daha iyi sonuçlandığını gördünüz mü?

Moogan: Bir müşterinin e-posta alanını kendimiz yerine kullandığımızda çok fazla bir fark görmedik. Müşterilerimizin çoğu, kendi alan adlarını kullanmamızı gerektirmiyor ve sonuç olarak, varsayılan, şu ana kadar bizi hiç geri tutmadığı anlaşılmayan aira.net e-posta adreslerimizi kullanmaktır.

4 . Web sitelerinden "geleneksel" bağlantı kurma yerine, sosyal paylaşımlara daha fazla konsantre olmamız gerektiğine inanıyor musunuz? Sosyal paylaşımlarda% 25 ve bağlantılarda% 75 gibi mi?

Moogan: Hedefinizin ne olduğuna ve müşterinizin hangi sektörde çalıştığına bağlı. Sosyal paylaşımlar marka bilinirliği ve bazı tüketici endüstrileri için harika olabilir Özellikle, iyi trafik oluşturmak için iyi olabilirler. Bağlantı kurma söz konusu olduğunda, eğer organik arama sizin için kilit bir kanalsa ve zamanla büyümesini istiyorsanız, bunun üzerinde çok fazla zaman harcanması gerektiğini düşünüyorum.

5. Yaprak dökmeyen içeriğin, Guardian ve Refinery29 gibi büyük publarla daha fazla dolaştığını hissediyor musunuz?

Moogan: İçeriğin kalitesi yüksek olduğu sürece sanmıyorum. Her zaman yeşil içerik, derinlik, kalite ve alaka düzeyi ile ilgilidir ve bunların hepsini çivilemek istiyorsanız, o zaman içeriğiniz doymuş bir pazarda bile diğerleri arasında öne çıkacaktır. Bu yüzden işlerin çok doygun hale gelme tehlikesi var, ancak aynı şey infographics ile söylendi ve kalitesi yüksekse yine de iyi çalışabilirler.


Arama Motoru Arazi’nin arama pazarlamacıları için düzenlenen etkinlik olan SMX West, 30-31 Ocak’ta San Jose’ye geri döndü. 50'den fazla birinci sınıf konuşmacının paketlendiği gündem, daha fazla farkındalık, trafik ve dönüşüm elde etmek için hemen uygulayabileceğiniz arama pazarlama taktiklerini öğretiyor.


Yazar Hakkında

Arama Motoru Arazi, Pazarlama Arazisi ve Bugün MarTech'e katkıda bulunanlar ile