SEO

BrightEdge, yeni Autopilot teklifiyle 'kendi kendini yöneten SEO'ları vaat ediyor

Makine öğrenimi ve AI'nın vaatlerinden biri, sıradan görevlerin, insanları daha stratejik veya yaratıcı çalışmalar yapmalarına izin vererek otomatik hale getirilmesidir. BrightEdge'in, şirketin kendi kendini süren bir arabaya benzeyen yeni Autopilot SEO ürünü hakkında söylediği de bu.

Ürün birkaç hafta önce şirketin Share19 konferansında açıklandı.

Petabayt veri. BrightEdge CEO'su Jim Yu, bir arama sırasında ürünün on yıldan daha uzun bir süre boyunca inşa edildiğini ve milyarlarca web sayfasının ve petabayt veri analizinin ardından hangi ortak SEO görevlerinin otomasyona geçebileceğini belirlemek için bana söyledi. Yu, BrightEdge'in, pazarlamacıların zamanını ve kaynaklarını serbest bırakmak için SEO'nın tekrarlanan bölümlerini ele almak için Autopilot'u yarattığını söyledi.

Yu, Autopilot’un insan müdahalesi olmadan birçok önemli SEO işlevini yerine getirebileceğini açıkladı. Bunlar arasında:

  • Yetim sayfalar “otomatik olarak düzeltildi, optimize edildi ve bağlandı.”
  • Mobil sayfalar “kendi kendine optimize edildi”
  • Yinelenen içerik otomatik olarak düzeltildi.

Yu, başka hiçbir SEO'nun olmadığını söyledi Şirket şu anda otomasyon yoluyla bunu yapabilir. Ayrıca, şirketin yakın zamanda duyarlı tasarım platformu Trilibis’in Autopilot’un geliştirilmesinde kritik öneme sahip olduğunu açıkladı. Otopilot, “otomatik sıfırlama, sıfır dokunuşla kendi kendine sürüş SEO'su sürmek için otomatik optimizasyon sağlamak için” diğer BrightEdge teknolojilerini (Data Cube, Data Mind, BrightEdge Instant) kullanmaktadır.

Daha iyi sıralama, daha fazla ilgi çekici. Yu, geçtiğimiz altı ay boyunca Autopilot’un 1.000 BrightEdge müşteri sitesine yayıldığını söyledi. Şirket, çözümün SEO performansını artırdığını göstermek için bazı toplu müşteri verileri sundu:

  • Ziyaret başına sayfa görünümünde% 60 artış
  • Sayfa sıralamasında% 21 daha fazla anahtar kelime
  • Dönüşümlerde 2 kat artış [
  • 19659006] SEM etkisi: Reklam Kalitesi puanındaki% 28 iyileşme

PPC iyileştirmesi, optimize edilmiş, daha hızlı yüklenen mobil açılış sayfalarına dayanır.

BrightEdge, müşterinin Campbell’in Çorbası'nı örnek bir vaka incelemesi olarak gösterdi. Şirket, Autopilot’u kabul ettiğinden beri, Campbell’in Çorbası’nın “yıl boyunca% 204 trafik artışı” gördüğünü söylüyor. Ayrıca, sayfaların% 35’inde sayfa hızı artışı ve binlerce anahtar kelime için daha fazla sayfa sıralaması gördü.

Bununla birlikte, Yu, Autopilot’un en büyük faydasının “bir pazarlamacının kuruluş içindeki zamanını ve etkisini ölçeklendirmeye yardımcı olabilir” olduğunu vurguladı. BrightEdge, Autopilot için ayrı olarak ücret almadığını söylüyor.

Neden umursayalım. Yukarıdaki iddialar doğruysa, BrightEdge’in yeni Otomatik Pilotu önemli bir gelişme olabilir. Ancak, çoğu ücretli arama pazarlamacısının, otomatik olarak yanıt veren arama ağı reklamlarının geleneksel metin reklamların yanı sıra performans göstermediğini iddia etmesi gibi, otomasyonun SEO’ları işten çıkarması tehlikesi de yoktur. Ancak SEO otomasyonunun mümkün olup olmadığı ve ne kadar olabileceği konusundaki düşüncelerinizi ve görüşlerinizi duymakla çok ilgileniyoruz.


Yazar Hakkında

Greg Sterling, Arama Motoru Arazi’nde Katkıda Bulunmaktadır. Dijital ve çevrimdışı ticaret arasındaki bağlantılar hakkında yazıyor. Daha önce LSA, The Kelsey Group ve TechTV'de liderlik görevlerinde bulundu. Onu takip et Twitter veya onu LinkedIn'de bul.