SEO

Cambridge Analytica'nın bilginiz var mı? İşte nasıl kontrol edilir

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, Washington DC'den, Kongre'den önce Cambridge Analytica'nın kullanıcı verilerini istismar etmesinden önce tanıklık etmesini istediği için, site artık kullanıcıların bilgilerinin analitik firmasıyla paylaşılıp paylaşılmadığını görmesini kolaylaştırıyor.

özellik şirketin yardım merkezinde listelenmiştir. Yardım merkezi arama çubuğunda “Cambridge” veya “Cambridge Analytica” için arama yapmak şu sayfayı görüntüleyecektir: “Bilgilerim Cambridge Analytica ile paylaşılıp paylaşılmadığını nasıl anlarım?”

Facebook hesabınıza giriş yaptıysanız Bu sayfa, verilerinizin “Bu sizin dijital yaşamınız” uygulaması aracılığıyla Cambridge Analytics'e verilip verilmediğini otomatik olarak söyleyecektir.

Cambridge Analytica'yı kullanıcı verilerini kullanmaktan vazgeçtiğinden beri Facebook, ihmalkar yönetimi nedeniyle sürekli bir kriz kontrolüne maruz kalmıştır. Kullanıcı bilgisi.

[Read the full article on Marketing Land.]


Yazar Hakkında

Amy Gesenhues, Arama Motoru Arazi ve Pazarlama Arazileri ile ilgili en son haberleri ve güncellemeleri kapsayan Üçüncü Kapılı Medya'nın Genel Atama Muhabiridir. 2009'dan 2012'ye kadar, New York'tan Teksas'a bir dizi günlük gazetenin ödüllü sendikalı köşe yazarıydı. On yıldan fazla pazarlama yönetimi deneyimi ile, MarketingProfs.com, SoftwareCEO.com ve Satış ve Pazarlama Yönetimi Dergisi gibi çeşitli geleneksel ve çevrimiçi yayınlara katkıda bulunmuştur. Amy'nin makalelerini oku.