Database

Çek Kültürü – Amerika'nın En İyi On Çek Festivali

Eğer Çek kökenli iseniz veya yalnızca Çek kültürüyle ilgileniyorsanız, ABD’ye dağılmış birkaç canlı Çek topluluğunun olduğunu bilmekten memnun olacaksınız. İşte Çek kültürünü kutlayan festivallerle dolu ilk on topluluk listesi …

Amerika'nın her yerinde, Çek mirasına sahip kişilerin on yıllara dayanan çok sayıda topluluk var. Bu toplulukların birçoğu bu mirası, müzikten, yemeklerden ve kültürel geleneklerden hoşlanan insanları bir araya getiren yıllık bir festival ile kutlamaktadır.

Listelenen toplulukların her birinin yıllık bir festivali vardır ve çoğu iki ya da üç gündür ve devam eder. bir hafta sonu. Her festival hakkında daha fazla bilgiyi web sitemizde bulabilirsiniz.

İşte ilk 10 favorimiz:

Tabor, Güney Dakota: Genellikle Haziran ayının 3. hafta sonu düzenlenir, bu festival genellikle 10.000 kişiyi çeker. Asıl kasabanın kendisini cüceler. Tabor'un nüfusu yaklaşık 500'dür.

Wilber, Nebraska: Lincoln'den çok uzak olmayan bu merkezi Nebraska topluluğu, şehir merkezindeki ana caddesi üzerinde otantik bir kültürel alışveriş bölgesine sahiptir. 1987’de ABD’nin Çek başkenti seçildi. Kutlama genellikle geçen hafta sonu Temmuz veya Ağustos’un başlarında yapıldı.

Victoria, Teksas: Corpus Christi’nin yaklaşık 45 dakika kuzeyinde Victoria hem barbeküyü hem de mirasını kutlayan büyük küçük Teksas kasabası.

West, Texas: Eylül ayı başlarında düzenlenen bu hafta sonu kutlaması, 25.000 ziyaretçiyi cezbetti ve 1976’dan beri sürekli olarak yapıldı.

Wilson, Kansas: Temmuz ayının son hafta sonunda düzenlenen bu küçük merkezi Kansas topluluğunda otantik bir bira bahçesi, güzellik yarışması ve çok sayıda otantik yiyecek bulacaksınız.

Yukon, Oklahoma : Bu, bir çeşit Ekim törenidir ve Ekim ayının ilk Cumartesi günü düzenlenir. Yiyecek, içecek, müzik ve eğlence çoktur

Clarkson, Nebraska: Bu kuzeydoğu Nebraska topluluğu, Haziran ayı sonunda yıllık miras festivaline ev sahipliği yapıyor. Birkaç çevre devletten ziyaretçi çeken üç günlük bir olaydır.

St. Louis, Missouri: Nisan ayında düzenlenen bu bahar festivalinde yemek pişirme gösterileri, moda şovu ve bolca bir akşam yemeği bulunuyor.

Lincoln, Nebraska: Daha aktif miras topluluklarından ve başkentinin başkentlerinden biri Nebraska, bu canlı küçük şehir, müzik, el sanatları ve otantik yemeklere önem veren bir bahar festivaline ev sahipliği yapıyor.

Taborville, Ohio: Taborville, Cleveland'ın yaklaşık 25 mil doğusunda. Genellikle Temmuz ayında bir pazar günü yapılan bir günlük kutlamayı yaparlar.

Amerika'daki en büyük Çek toplulukları orta Teksas'ta, Nebraska'da ve daha büyük Chicago bölgesindedir. Batı banliyösü Şikago, ülkedeki en iyi Çek restoranlarından bazılarına sahip, otantik yiyecek, içecek ve dekora sahip.

En sevdiğimiz Çek restoranımızı adlandırmak zorunda kalsaydık, Omaha, Nebraska konumunda bulunan tarihi Bohemian Cafe olurdu. şehir merkezinin güneyinde. 1920'lerden bu yana operasyonda, bundan daha otantik olmaz! Bölümleri sevgiyle hazırlanmış, cömert ve ucuzdur. Omaha'yı ziyaret ederseniz, öğle ve akşam yemekleri için harika bir yer.