Database

 Çevrimiçi Eğitim ve Bilgisayarlar

Artık toplumumuzda, pek çok şey yapmamıza izin veren bilgisayarlar kullanıyoruz. Bununla birlikte, bugünün toplumunda, çocuklar bilgisayarı kullanarak kendi eğitimlerini geçirirler. Artık, bir çocuğun artık okula gitmediği, evde bilgisayarlarının önünde öğrenenlerin olduğu siber okullaşma var. Bununla birlikte, bu öğrenciler nasıl öğrenir ve eğitilirler?

Biz Amerikalılar olarak, çocuklarımızı yıllar boyu eğiterek onları eğitiyoruz. Bir çocuğun 13 yıllık eğitim görmesi önerilmektedir. Liseden mezun olduktan sonra, belirli alanlarda daha eğitimli olmak için koleje devam etmek şiddetle tavsiye edilir. Ancak Amerika'da binlerce okul var. Bu nedenle, birçok okuldaki öğrenciler farklı şeyler öğreneceklerdir. Bu yıllar boyunca öğrendiğimiz bilgiler sayesinde birçok kaynaktan bilgi ediniriz. Öğretmenler, diğer öğrenciler, bilgisayarlar ve çok daha fazlası eğitimimize ulaşmamızın yoludur. Bilgisayarlar eğitime dinamik bir ektir ve neredeyse kendi içindeki bir okul gibi düşünülebilir. Bilgisayarlar bilgimizi, toplumumuza dahil ettiğimizden beri çok geliştirmiş ve onları günlük yaşamlarımızda kullanmaya başlamıştır. Onları şimdi okulda çok kullanmamızın nedeni bu.

Okuldaki bilgisayarlar birçok şey için kullanılıyor. Bilgisayarlar öğrencilerin öğrenmeyi başkalarıyla paylaşmalarını sağlar. Bilgisayarlar bir öğrencinin yazma sürecini büyük ölçüde geliştirebilir. Bir şeyleri kolayca değiştirmelerini, yazılarını kestirmelerini ve farklı yerlere taşımalarını, resim eklemelerini ve yazmaya diğer birçok özelliği eklemelerini sağlar. Bilgisayarlar ansiklopediler, kütüphaneler, gazeteler, televizyon ve sınıfta kullanılan diğer bilgi araçları ile karşılaştırılmalıdır. Bununla birlikte, bilgisayar bilgisi konu alan becerilerinden hiçbirinin yerini almaz. Bununla birlikte, bir bilgisayarın yazım yeteneği, çoğu insanın yeteneğinden çok daha büyüktür. Tipik bir insan gibi olmayan bir sözlükte neredeyse yerleşiktir. Öğrencilerin İnternette araştırma yapmayı öğrenmeleri gerekir, ancak aynı zamanda kitapları araştırmayı da öğrenmeleri gerekir. Öğrencilerin aynı zamanda bir yazım denetimi yapmayı da öğrenmeleri gerekir, ancak bilgisayarları doğru bir şekilde kontrol edilemeden yazım kurallarını doğru şekilde yazmayı ve çalışmalarını tekrar okumayı da öğrenmeleri gerekir. Öğrenciler araştırma yapmak için interneti kullanabilmeli, aynı zamanda kitaplar, ansiklopediler, sözlükler ve daha pek çok şeyle nasıl araştırma yapacaklarını da bilmelidir.

Birçok çocuk ve ebeveynleri, fiziksel olarak okula gitmekten başka yeni bir okul seçti. Çevrimiçi eğitim, çocukların devlet okullarına veya özel okullara gitmek zorunda kalmadan öğrenmeleri için önemli bir yol haline gelmiştir. Artık birçok öğrenci, öğretmenin ve öğrencinin çalışmalarını internet üzerinden sunabileceği bir çevrimiçi okul aracılığıyla öğreniyor. Öğretmenler okul çalışmalarını bir cd üzerinden öğrencilerine gönderiyorlar ve öğrenci işi bilgisayarda tek başlarına yapıyor. İş bittiğinde, öğrenci, işi bilgisayarındaki öğretmenine geri gönderir. Bu, öğrenmeyi ve öğretmeyi hem öğrenci hem de öğretmen için daha uygun hale getirebilir. Ayrıca, öğrencinin zamanıyla birlikte deneyimlerini ve bilgilerini artırabilecek birçok şey yapmasına izin vermek.

Ancak, bu tür bir öğrenmenin birçok sakıncası vardır. Herhangi bir küçük başarısızlık gibi bilgisayarla ilgili bir şeyler ters giderse, öğrenmeyi büyük ölçüde geciktirir. Öğrencilerin çok fazla öğrenecekleri bilgisayar programları sıklıkla değişmektedir. Başka bir zorluk da öğrencinin materyali öğrenmek için genellikle kendi başına kalmasıdır. Bu, bir öğrenci için çok zor olabilir, özellikle öğrendikleri materyal onlar için çok zorsa ve zor bir kavramsa. Kendi kendine motivasyon, çevrimiçi eğitim söz konusu olduğunda çok ihtiyaç duyulan bir şeydir. Öğrencinin dikkatini dağıtabilecekleri ve mutlaka işlerini yapmak zorunda kalmayacakları zaman okuldaki tüm çalışmalarına devam etmeleri gerekir. Eğer buna ayak uyduramazlarsa, işlerine geri dönmelerine izin verecek ve ayak uydurmaya çalışmaktan iki kat daha zor olacaktır. Bunların hepsi bilgisayara dayalı bir eğitim almanın sakıncaları.

Toplum, bilgisayarların ellerinden gelenin en iyisini yapmasını, aynı zamanda öğrencilere bilgisayar yardımı olmadan önemli görevleri yapmasını öğretiyor. Mükemmel bir öğretmen teknolojinin tam kullanımıyla değil, sadece bir tahta ve tebeşirle iyi yapabilir. Eğitim ve bilgi birçok farklı yerden, insandan ve şeyden gelebilir. Bilgisayarlara sahip olmak büyük bir ilerleme olsa da, toplumumuzda bir eğitime sahip olmaları gerekmez.