Dijital Pazarlama

Çocuklar İçin Dijital Kitapların Artıları ve Eksileri

Çocukların kelime bilgisi dahil olmak üzere okuma-yazma seviyelerini geliştirmek için kitaplara ve okumaya maruz kalmaları gerekir. Onlar maruz kaldıkları daha geniş okuma çeşitliliği bu becerileri geliştirebilir. Ebeveynler / bakıcılar, çocukların okumanın yanı sıra her çocuğun ihtiyaç duyduğu desteği ve cesaretlendirmeyi sağlamada kritik bir rol oynar. Ancak, ebeveynler / bakıcılar, bu okuryazarlık becerilerini geliştirmek için çocuklarıyla okumaya ihtiyaç duyulan zamanın miktarını yatırım yapmak için çok meşgul olabilirler.

Peki, kağıt kitapların yanında mevcut diğer formatlar ne olacak? Piyasada mevcut olan, bir çocuğun kitap ve okumaya maruz kalmasını artırabilecek ebeveyn / bakıcı zamanının daha azını gerektiren bir dizi dijital veya e-kitap vardır. Ebeveyn / bakıcı ve çocuk arasında bir kitapla sarılmış çocuk arasındaki bağın yerini hiçbir şey değiştiremeyeceğinden, bir yedek olarak ücretsiz olarak görülmemelidir. Bu makale çocuklar için dijital kitapların artılarını ve eksilerini araştırıyor.

Çocuklar için dijital kitapları neden düşünmelisiniz?

· Bir çocuk soldan sağa okumaya, modellenmiş akıcılığa ve metin ile harf gruplamalarını / sözcükleri ilişkilendirmeye fırsat tanıyabilir vurgulanan ve ses boyunca okur.

Bir çocuk, yetişkin desteği olmadan tekrar zaman ve tekrar sevdiği bir hikayeyi dinleyebilir ve küçük çocuklar için tekrar etme unsuru, öğrenme sürecinde hayati öneme sahiptir.

· Gelişmekte olan okuyucular kendi başlarına öyküleri okuyabilirler ve eğer bir kelimeyi tanımıyorlarsa, belirli bir kelimeyi tıklayabilir ve hikayeyi durdurmak ve yetişkin müdahalesini beklemek zorunda kalmadan konuşulmasını duyabilirler.

· Elektronik kitapları okumak, isteksiz okuyucular için çok çekici bir ortam olabilir.

Çocuklarınız için dijital kitaplara yatırım yapmak istememenizin sebepleri burada.

  • Satın almadan önce kitabın kalitesinden emin olmanız gerekir. Kötü görüntülenen ya da basılı bir kitabın bir PDF versiyonu olan çok düşük kaliteli kitaplar sunan bazı siteler var. İlk birkaç sayfada görebileceğinizden emin olun ya da daha iyi saygın bir sitenin sunduğu ücretsiz kitap örnekleri sunabilmeniz için ücretsiz kitap örnekleri sunmanız gerekir.
  • Bazı dijital kitapların okunması veya tıklanması gibi herhangi bir işlevi yoktur. kelime. Bu dijital kitaplar, çocuğunuzun kendi kendilerine okumasını desteklemeyecek ve daha fazla yetişkin müdahalesine ihtiyaç duyacaktır. Bu durumda kâğıt kitaplarına sadık kalın.
  • Dijital kitaplar, bir kitabın paylaşılması için insan bağını alıp yerine koymak için tasarlanmamıştır. Bu etkinliğe ek olarak, bu etkinliğin yerine daha fazla e-kitap almamalısınız.
  • Sitede reklam içeren dijital kitaplar satın almayın. Çocuğunuzu bir bilgisayarla yalnız bırakırsanız, bu reklamlardan uygunsuz sitelere tıklayabilirler.

Dijital kitaplar kağıt kitapların yerini veya bir kitabı paylaşırken yaratılabilecek bağı değiştirmeyi amaçlamaz. Çocukları daha fazla okumaya teşvik etmek ve bir ömür boyu sürecek ve okuryazarlık seviyelerini geliştirecek bir kitap sevgisine teşvik etmek için ek bir kaynak anlamına geliyor. Çocuğunuzun bağımsız olarak okumasına yardımcı olabilecek işlevselliğe sahip olduğundan emin olmak için satın almadan önce ürünün kalitesini kontrol ettiğinizden emin olun. Uygun olduklarından emin olmak için satın almadan önce çocuğunuzla kitapları deneyin. Dijital kitaplar, çocukları daha fazla okumaya teşvik etmek için harika bir ortam olabilir. Buna karşılık, okuryazarlık ve kelime dağarcığı seviyeleri gelişecektir.