SEO

 Dahili Bağlamalı Arama Sıralaması Oluşturma

Web sitenizi oluştururken, site içinde bir dizi bağlantı eklemek isteyeceksiniz. Bağlantılar sadece menü navigasyonunda bulunmamalı, aynı zamanda sayfadaki asıl içerikte de bulunmalıdır. Dahili bağlantı, etki alanınızdaki bir sayfaya bağlantı veriyor. Ziyaretçilerinizden biri bu bağlantılardan birini tıkladığında, sitenizde özellikle tıkladıkları hakkında konuşacakları bir sayfaya götürür.

Örneğin, sayfanız arama motoru optimizasyonu ile ilgiliyse ve anahtar kelimelerinizden biri "internet pazarlaması" ise, bağlantı metni "internet pazarlaması" altına bir köprü yerleştirilebilir. Bir ziyaretçi bu bağlantıyı tıkladığında, internet pazarlamasını tartışan bir siteye yönlendirilir. Bir ürün veya hizmetten bahsediyorsanız, özellikle o ürün veya hizmetle ilgili bir sayfaya bağlantı verin. Bu bağlantıların bağlantı metni için anahtar kelimeler kullanmak, arama motorlarının sayfaların arama sonuçlarında nasıl sıralanması gerektiğini belirlemesine yardımcı olur.

Bu, sayfalar arasında birbirine bağlanan hedeflenmiş bir anahtar kelime oluşturur. Web sitenizde bir sayfa veya yayın oluşturduğunuzda, aynı konuyla ilgili başka bir sayfaya bağlantı oluşturmak için içeriğiniz içinde bir anahtar kelime veya alakalı bir konu kullanmanız gerekir. Bu sayfalarınız arasında iç bağlantı sağlar. Anahtar kelime araştırması, sitenizdeki blog gönderileri de dahil olmak üzere tüm önemli sayfalarında yapılmalıdır. Bağlantıların bağlantı metni olarak alakalı ve aranan anahtar kelimeleri kullanın.

Anahtar kelime bağlantısı, içeriğin akışında doğal olmalıdır. Bağlantıyı içeren anahtar kelime bir cümlenin ortasına atılmış ve bir anlam ifade etmiyorsa, değersiz olacaktır. İçeriğin kalitesi birinci önceliktir, bu nedenle anahtar kelimelerin ziyaretçiler için anlamlı bir şekilde kullanılması gerekir.

Dahili bağlantı gibi arama motorları, web sitenizde dizine eklerken diğer tüm sayfaları görebilecekler. Sayfalarınızı anahtar kelime aramalarında sıralamasını ve web sitenizi bir bütün olarak dizine eklemesini kolaylaştırır.

Ziyaretçiler dahili bağlantı kurma gibi bir sayfa içeriğini okuduklarından, konu hakkındaki belirli sayfaların bağlantılarına tıklayarak farklı konular hakkında bilgi sahibi olabilirler. İyi dahili bağlantı, ziyaretçilerinizin web sitenizde sayfalar arasında sorunsuz bir şekilde hareket etmelerini ve ilgi alanlarıyla ilgili bilgileri bulmalarını ve sitenizin farklı alanlarını keşfetmelerini sağlar. Bu, ziyaretçi memnuniyetini artırmaya yardımcı olur ve daha fazla dönüşüm ve satış üretmeye yardımcı olur.

Yerinde SEO’nuzu optimize ederken iç bağlantı bir kazan-kazandır, okuyucular bunu takdir eder ve böylece zamanın değerini bulan arama motorlarını takdir eder. Dahili bağlantı, daha yüksek arama motoru sıralamalarına ulaşmada önemli bir faktördür. Web siteniz için iç bağlantılar kurma hakkında herhangi bir sorunuz varsa, arama motoru optimizasyonu şirketleri size yardımcı olabilir.