Dijital Pazarlama

 Dijital Pazarlama Kaynakları Olarak İnsanlar – Kritik Bir Yatırım

Herhangi bir çevrimiçi arama motoruna "Dijital Pazarlama Kaynakları" kelimelerini yazın ve referanslar ve kaynaklar neredeyse bunaltıcıdır. Aynı kaynaklarda endüstri uzmanları tavsiye, öneri ve sahalarla dolu. Bununla birlikte, seyrek görülen şey, dijital pazarlama kaynakları olarak insanlara ciddi, stratejik yatırımlar yapan kuruluşlar, şirketler ve şirketler hakkında bilgilerdir.

Başka bir açıdan, yeni medya / dijital devrimi alan işletmeler ve örgütler ne kadar ciddi? Bir örgüt sosyal medya bandına girdiğinde nasıl hazırlanıyorlar? Stratejik olarak, sosyal medyaya katılımlarının bir plan, güncel iletişim personelinin eğitimi ve / veya yeni personelin yeni medya becerileriyle işe alınması ve genel iş planına aktarılması için mi planladığı? Ya da, bir Facebook'u başlatmak, tweetlemek ve blog yazmak, yönergeler, bir plan ya da bir plan için en azından bir çerçevede olmak gibi bir yaklaşım mı? Bu elektronik iletişim dalgası yenilikçi bir üretim teknolojisiyse, tartışmalar büyük olasılıkla QS9000 ve / veya ISO hizalama, yani kalite standardizasyon sistemleri ile başlayacaktır.

İletişimin etkisi göz önünde bulundurulduğunda, doğrudan pazarlama kaynaklarının yönetiminin insanlara yatırım yaparak başlaması gerektiği açık olmalıdır. Firmalar ve kuruluşlar, öncelikle taktiklere (teslimat yöntemleri, araçlar, sıklık, vb.) Odaklanmadan önce, genel iletişim stratejisinin bir parçası olarak bunu gerçekleştirmelidir. "İş başında / kapalı manşet" popüler gibi görünüyor. Ancak dijital pazarlama alanına katılımın bir plan içermesi gerekiyor. Strateji planlama ve uzmanlar için uzman / kurumsal eğitim, iki ana alan ve kaynak yatırımı olmalıdır. İlerici ve stratejik sosyal medya iletişim planlaması sergileyen iki şirket Dell ve IBM'dir ancak bunlar azınlıktadır.

İletişim, örgütlerin, şirketlerin ve kurumların “sosyal” yüzü ve sesidir. Sosyal medya ve yeni medya teknolojileri yeni araçların kalması için burada. Ancak iletişim asla terkedilmedi. Yöntemler ve araçlar yükseltildi ve yeniden paketlendi, ancak iletişim hala temel.

Yeni medya iletişimi kanalları aracılığıyla dikkatli iletişim hayati önem taşır ve hem kısa hem de uzun dönemli bölümler altında iş planında bir pozisyon gerektirir. Bu taahhüt ayrıca üst düzeyden ciddi taahhütler gerektirmektedir.

Dijital pazarlama kaynağı olarak insanlar …. bu kritik bir yatırımdır.