Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama Taktikleri

Etkili Dijital Pazarlama Taktikleri:

İşletmeniz için etkili olacak ve bu dijital pazarlama taktiklerini nihayetinde dönüşümle sonuçlanacak şekilde kullanan Dijital Pazarlama taktikleri.

Bunu başarmanıza yardımcı olmak için En popüler dijital pazarlama stratejilerinin bir listesini oluşturdunuz ve içerik pazarlama çabalarınızı uygularken kullanabileceğiniz bazı en iyi uygulamalarla karşılaştınız.

Blog Yazıları:

Sadece birkaç dijital cihaz kullanmayı planlıyorsanız pazarlama taktikleri, bloglama bunlardan biri olmalıdır. Bir blogu kurmak ve çalıştırmak çok ucuzdur ve çok az teknik bilgiye sahip olmanız gerekir.

Ancak bu, her iki ayağa atlayabileceğiniz ve istediğiniz sonuçları alabileceğiniz anlamına gelmez. Aboneler, paylaşımlar ve katılımla sonuçlanan bir blog istiyorsanız.

Sosyal Medya:

Birçok pazarlama stratejisti, potansiyel müşterileri yönlendirmek için bir sosyal medya varlığını kullanmayı mümkün kıldı. İşte bu nedenle, LinkedIn, Twitter ve diğer sosyal medya platformlarında her zamankinden daha fazla işletme aktif hale geliyor.

Aktif bir sosyal medya varlığı, marka bilinirliğine yol açıyor ve bu, zaman geldiğinde anlaşmaları kapatmayı kolaylaştırıyor.

Buna ek olarak, sosyal medya endüstri uzmanlığı kurmak, ilişkiler geliştirmek ve sonuçta bir satış hunisinin açılması için bir platform olarak kullanılabilir.

Ne yazık ki, B2b için pek çok sosyal medya pazarlama stratejisi sonuçları insanlara alamıyor. İstediğiniz, çünkü çeşitli sosyal medya platformlarını nasıl kullanacağınızı planlamak için yeterli zaman harcanmıyor.

Haber Bültenleri:

E-posta bültenleri, düşünce liderliğini kurmak, okurları ilgi ve bilgi sahibi tutmak için harika bir araçtır. insanları web sitenize yönlendirin.

Videolar:

B2B pazarlamasında video içeriğinin kullanımı giderek daha fazla ünlü hale geliyor. ngagement. Ancak, video pazarlamasından en fazla karı elde etmek için.

Görüntüler ve Fotoğraflar:

İnsanlar yüzleri isimlere bağlayabildiğinde güven gelişimini önemli ölçüde artırın. Bu, B2C'de olduğu gibi B2B'de de geçerlidir.

Bu nedenle, B2B içerik pazarlamasında fotoğrafların en çok kullanıldığı fotoğraflardan biri, web sitenizde, sosyal medyada ve bloglarınızda kendinizin ve ekibinizin fotoğraflarını içermektir. 19659002] Buna ek olarak, görsel içerikli görseller için blog yazılarını ve makaleleri görsel öğrenenler için caziptir ve size bir metnin birkaç paragrafını oluşturabilecek bir resimdeki bir noktayı göstermenize yardımcı olabilir. Bu nedenle grafikler, Infographics, resimler ve çizimler çok sayıda paylaşım elde eder ve çok fazla etkileşim ile sonuçlanır.

Infographics:

Evet, görseller ve fotoğraflar hakkında reklamlara infographics dahil edildi. Ancak, bu görsel bilgi aktarma araçları da kendi bölümlerini garanti etmektedir. Infographics, okuyucular için kolay okunabilir bir şekilde birçok bilgiyi içeren harika bir araçtır.

Mobil Uygulamalar:

Bir mobil uygulama oluşturursanız veya bir geliştiriciden satın alırsanız, mevcut müşterilere uygun ve Satın alma işlemi yapmak, siparişleri incelemek, ürün ve hizmetler araştırmak ve uygulama aracılığıyla kullanabileceğiniz mobil uyumlu içerikleri tüketmenin taşınabilir yolu.

Bununla birlikte, bağımsız bir uygulamanın oluşturulması, test edilmesi, dağıtımı ve bakımı çok fazla insan gerektirir. saatler ve neredeyse her zaman önemli bir nakit yatırımı içerir.