Dijital Pazarlama

Efekt Reklam Metni Nasıl Yazılır – Google AdWords / Bing Ads

Reklam Metniniz, TBM Kampanyanızı yapabilir veya kırılabilir. Bir kişinin göreceği ilk şeydir ve 1 reklam, Reklamlar söz konusu olduğunda her şeydir. Peki, etkili bir Reklam Kopyalama üretmek için kullanılan güçlü yöntemlerden bazıları nelerdir?

1. Akıllarında Soruya Cevap Ver: Reklam Metninizin belirli bir temalı Anahtar Kelime kümesi için olması gerektiğini anlamak önemlidir. Bu, Reklamınızın olabildiğince alakalı olmasını sağlayacaktır. Bunu düşünerek, bir Reklam Metni yazarken, o kişinin zihninde soruyu cevaplamak isteyeceksiniz; Konuşulmamış dönüşüme devam et.

Örneğin: Gerald, Google'da yeni bir çift mavi ayakkabı arıyor. O yazıyor: "Yeni Mavi Ayakkabı Çevrimiçi Bul." Sayfanın en üstünde 2 Reklam görüyor.

Bir Reklam okur: "Yeni Mavi Ayakkabılara İhtiyacım Var mı? Seçimlerimizi Bugün Gözden Geçir"

ve 2. İlan şunu okur: "Kendinizi Mavi Ayakkabılardan Yeni Bir Çift Bulma. Shop And Buy Online "

2. Reklam Metni, Gerald'ın sorusunu yanıtlamanın bir örneğidir. Dönüşüm devam etti.

2. Bir Fiyatı Dahil Et: Uygun şekilde kullanıldığında, bu Reklamınız için çok şey yapabilir. Bunun yardımcı olacağını düşündüğüm 2 ana şey var.

# 1: Alışveriş yapan için değerli bilgiler sunuyor. Bu ürün / hizmet için belirli bir fiyatınız varsa ve fiyatınız uygunsa, Reklamınızı tıklamaya ve dönüştürmeye daha fazla eğilimlidir.

# 2: Bu, aslında size para kazandırabilir. Nasıl? Fiyat çok pahalıysa veya akılda tuttuğu fiyattan çok azsa, Reklamınızı tıklamayacaktır.

3. SPLIT TEST: Bu verilen bir, ama listelenmelidir. Her ne kadar mutlaka bir İlan yazmanın bir YOK olmasa da, Reklamları TEST ETME yöntemidir. Reklamlarınızı (Reklamın aynı anahtar kelime teması dahilinde) test ettiğinizde, TO’nuzu (tıklama oranını) ve dönüşüm oranınızı sürekli olarak artırabilirsiniz. Bu, sonunda yatırım getirinizi (yatırım getirisini) artıracaktır.

İşlerin nasıl yazıldığını yeniden düzenlemeyi deneyin. Harekete Geçirici Mesajınızı değiştirin. Sonuçları izleyin. Her iki Reklam da 100 gösterim aldığında, genellikle daha yüksek bir TO'ya sahip olan & inanıma girmeyi seviyorum. Ayrıca, dönüşüm başına maliyete karar verebilirsiniz.

4. Güvenilirlik ekle: Bir Reklam için güvenilirlik eklemek, TO'su için çok şey yapabilir. Bunu nasıl yapıyorsun? Bir yol lojistik eklemek olabilir. İnsanlar sayıları sever. Daha spesifik, daha iyi.

Örneğin: 3,000+ yazabilir ya da tam sayıyı yazabilirsiniz: 3,421. Her ikisi de kullanışlıdır ve muhtemelen tıklama oranınızı artıracaktır, ancak 2. tanesi daha fazla güven kazanmak için bağlanır.

5. Yerel Telefon Numaraları Verebileceğiniz Bir Arama Takip Sağlayıcısı Bul: 800 rakamı kullanmak, Reklamlarınızı gerçekten incitebilir. Yerel telefon numaralarını kullanarak onları özel hale getirin. Reklamınızı okuyan kişi bu alan kodlarını görmeye alışkındır ve bu kodları görmeye alışkındır. Bu nedenle, tıklamaya daha eğilimli olacaklardır.

6. Reklamlarınızı Daha Kişiselleştirmeye Çalışın: Bu çok büyük bir hata görüyorum. Şöyle kelimeler kullanarak: Biz, biz, kendimiz ve kendimiz Reklamlarınıza zarar verebiliriz. Onlar hakkında konuş, sen değil! Sonuçta, satış yapmanın tek yolu, THEM satarak.

Bu çok yaygın bir deyiş, ancak son derece doğru. Kullanılacak en iyi 2 kelime "siz" ve en iyi olanı müşteri adıdır.

(Bunu bir WordStream blogundan öğrendim)

7. 1 ana fikre bağlılık: Reklamınıza farklı konuları sığdırmaya çalışmayın. Bu, temalı Reklam Gruplarını kullanmanın yolun nedenidir. 2 farklı tema için etkili bir Reklam Metni yazmak neredeyse imkansızdır. Bu nedenle, her temalı anahtar kelime grubu farklı Reklam Gruplarına gider.

Mümkün olduğunca alakalı ve spesifik olmaya çalışın. 1 tema ve 1 Harekete Geçirici Mesaja

8. Mümkün olduğunca çok Reklam Uzantısı oluşturup & kullandığınızdan emin olun: Reklam Metninizin gerçek bir parçası olmasalar da, Reklam Uzantıları kullanmıyorsanız eksik olduğunuzu bilmeniz çok önemlidir.

Reklam Uzantıları, PPC'nin büyük avantajlarından biridir. Bu, yalnızca Reklamlarınızın görünürlüğünü değil, aynı zamanda güvenilir bir şekilde ekleyebilir. Yer ile, dahil arama ve hatta dahil uzantıları. Bunları kullanmanın ne kadar önemli olduğunu vurgulayamıyorum.