Database

En Ucuz Uzaktan Eğitim Programlarını Nerede Bulunur?

Google, Bing ve Yahoo gibi arama motorları uzaktan eğitim endüstrisinde önemli bir rol oynuyor. Bu web tabanlı araçlar nedeniyle, çevrimiçi kurslar bulmak, bilgisayar ekranınıza yalnızca bir kaç tıklama ya da mobil cihazınıza dokunmanız anlamına gelir. Sistematik web arama sorgusu sayesinde, ilgili çevrimiçi lisans programlarını seçtiğiniz çevrimiçi üniversitelerden bulmak artık daha kolay.

Yükseköğretimde son yıllarda gözlenen yüksek maliyetlerin artması nedeniyle, bugün birçok öğrencinin dikkat çekmesi çok önemli. en iyi kaliteyi ve aynı zamanda en ucuz uzaktan eğitim programlarını aramaya çalışıyorlar. Aslında, teknoloji devi Google son zamanlarda “çevrimiçi kurslar” ve onlara sunulan üniversiteler için çevrimiçi aramalarda önemli bir artış olduğunu duyurdu. Ancak, çevrimiçi öğrencilerin hala bulabildikleri ucuz uzaktan eğitim programları var mı? Evet, var. Arama motorlarından başlayarak, işte gezegendeki en ucuz uzaktan eğitim programlarını bulabileceğiniz en iyi diğer çevrimiçi bilgi kaynaklarıdır.

Araştırma Büroları Tarafından Yapılan Çalışmalar

En saygınlarından bazıları Çevrimiçi ve uzaktan öğrenme (ODL) hakkında raporlar yayınlayan araştırma firmaları Ambient Insight, Docebo, Hanover Research ve Online Learning Consortium'dur. Ambient Insight, e-Öğrenim, mobil öğrenme ve kendinden tempolu e-Öğrenim pazarlarının istatistik tabanlı büyüme projeksiyonlarını sağlamak için bilinir. Benzer şekilde, Docebo e-Öğrenim piyasası eğilimleri hakkında derinlemesine çalışmalar yürütmektedir. Hanover Research, uzaktan eğitim için küresel pazarın incelenmesi ve bu eğitim alanındaki kilit oyuncuların tipik öğrenme programı sunumları konusunda uzmanlaşmıştır. Çevrimiçi Öğrenme Konsorsiyumu (eski adıyla Sloan Konsorsiyumu), Yüksek Öğrenim çevrimiçi öğrenme piyasası araştırmasına odaklanır. Bu kuruluşlar tarafından yayınlanan raporların kopyalarını indirerek, en ucuz uzaktan eğitim programlarını nerede bulacağınız hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca, raporları Asya-Pasifik, Afrika, Orta Doğu, Avrupa, Latin Amerika veya Kuzey Amerika pazarlarını kapsamaktadır.

Uluslararası Kuruluşların Sağladığı İstatistikler

En güvenilir uluslararası kuruluşlar arasında Uzaktan eğitim hakkında zamanında veri sağlayanlar arasında UNESCO, ICEF Monitor, Uluslararası Açık ve Uzaktan Eğitim Konseyi (ICDE), British Council, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) ve Dünya Bankası bulunmaktadır. Bu kuruluşların web sitelerini ziyaret ederek, seçtiğiniz ülkenizdeki en ucuz uzaktan eğitim programlarını bulmanıza kesinlikle yardımcı olacaksınız. Dahası, kurum veya kuruluşunuzun gelecekteki genişleme veya gelişme planlarının bulunduğu eğitim pazarlarını daha iyi anlamalarına yardımcı olabilecek bu kurumlardan prim raporları satın alabilirsiniz.

Global Ranking Websites

Kapsamlı üniversite sıralaması sağlayan web sitelerinin yardımını arayacaksanız, bölgenizdeki en ucuz uzaktan eğitim programlarını sunan çevrimiçi kolejleri ve üniversiteleri aramak daha kolay olacaktır. Bu web sitelerini kullanmanın en önemli avantajı, gezilebilir arama alanları ve özelleştirilebilir filtre ayarları sayesinde seçtiğiniz üniversiteleri kolayca bulabilmenizdir. En güvenilir çevrimiçi sıralama portalları arasında, Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralaması, QS Üniversite Sıralaması ve Üniversitelerin Sıralama Ağı bulunmaktadır. Farklı araştırma metodolojilerine dayanarak sıralamalarını paylaşan diğer şirketler ise Forbes, Business Week, Economist ve Financial Times.

Eğitim Sağlayıcıları'ndan Infographics

Son yıllarda, Infographics popüler hale geldi İnternet kullanıcılarına pazar hareketleri hakkında net görseller ve hızlı istatistikler sağlayan çevrimiçi pazarlama yöntemi. Aslında, Infographics birçok eğitim sağlayıcısı tarafından mesajlarını öğrencilere, öğretmenlere ve tüketicilere iletmekte yaygın olarak kullanılmaktadır. En ucuz uzaktan eğitim programları hakkındaysa, Distance Learning Portal, IBIS Capital ve MOOCs.com'dan gelen infographics mükemmel arama kılavuzlarıdır. Bu şirketler, uzaktan öğrenme pazarının gerçeklerini ve rakamlarını küresel bakış açısıyla paylaşma konusunda çok zorlayıcı bir yöntemdir.

Üniversitelerin, Kolejlerin ve Okulların Web Siteleri

Arama motorlarından başlayarak doğrudan gidebilirsiniz. üniversitelerin ve kolejlerin web sitelerine. Diğer çevrimiçi kaynaklarla karşılaştırıldığında, web siteleri, en ucuz uzaktan eğitim programlarını aramanız için size rehberlik edebilecek daha ayrıntılı bilgilere sahiptir. Bilgi mevcut derece kursları, öğrenim ücreti oranları, başvuru süreci, burs programları ve daha fazlasını içerir. Ayrıca sunulan çevrimiçi derece kursları hakkında sorularınız için doğrudan onlarla iletişime geçebilirsiniz.