SEO

Esrar endüstrisinde dijital pazarlama hakkında farklı olan nedir?

Esrar endüstrisi, ABD'deki en hızlı büyüyenlerden biridir ve farklı ve heyecan verici başlangıç ​​manzaraları ile. Yine de, arama motoru optimizasyonu (SEO), tıklama başına ödeme (PPC) ve pazarlama söz konusu olduğunda, yokuş yukarı bir savaşla karşı karşıyadır.

Hiç bir AdWords veya Facebook reklam programı bulunmamakta ve esrar tanıtımı yapmak için mevcut bir fırsat bulunmamaktadır. Daha büyük reklam platformlarının arasında yer alan bir şirket.

Bu ürünler federal düzeyde yasal olana kadar değişecek gibi görünmüyor.

Facebook'un dispanserlere veya kenevir markalarına izin vermeden ne tür bir dikkat çekmesini istemediğini anlayabilirsiniz. Sınırlı bir temelde, onu yasallaştıran eyaletlerde ilan etmek. Muhtemelen bugünün politik ikliminde iyi gitmeyecekti.

Peki, esrar markaları online olarak nasıl kazanıyor ve esrar endüstrisinde dijital pazarlama hakkında farklı şeyler nelerdir?

Üzgünüm, reklamverenler – esrar henüz hazır değil [19659007] Cura Cannabis Solutions'ta dijital pazarlamadaki deneyimleri hakkında Halkla İlişkiler Müdürü Jordon Rahmil ve Dijital Pazarlama Müdürü Kevin Keeland ile konuştum ve markalarının nelerden geçtiklerini teyit ettim.

Cura'nın Select Oil ve Select CBD olmak üzere iki ürün grubu var. Bu, alıcılar ve hakemler tarafından çok iyi görülüyor. Cura pazarlama ekibinin Facebook'ta onaylanan reklamları almak için birkaç kez denediğini fark ettim; İlk reklamlar onaylandı ve daha sonra derhal reddedildi.

Keeland, bazı pazarlamacılara yardımcı olmak için endüstri etkileyicileriyle çalıştıklarını açıkladı, ancak bu aynı zamanda düzenlenmiş ve bu etkileyicilere ulaşma yetenekleri çok sınırlıdır.

parlak taraf, halkla ilişkiler ve diğer içerik pazarlama stratejileri, organik olarak sıralamaya ve tanınmaya yardımcı oluyor.

Şu anda tamamen reklam endüstrisi değil; Kaliforniya gibi doğru yerlerde bulunan bazı ciddi geleneksel pazarlama fırsatları var. Ev dışı (OOH) ve basım medyası alıcıları bu mevcut dijital reklamcılık kuraklığını esrar endüstrisinin yüzlerinden çok seviyorlar ve çok faydalı oluyorlar.

( Not: Arama Motoru Arazi daha önce zorlukları da ele aldı Yerel listeler gibi alanlarda sektöre yönelik fırsatlar.)

Esrar pazarlama ekibinizi kurma

Cura gibi bir şirket ile benzer bir büyüklükteki başka bir sektördeki yeni şirketler arasındaki ilginç fark, ekip inşaatına geliyor.

Bir esrar markası oluşturuyorsanız, büyümeyi teşvik etmek için bir girişimin en hızlı yolu olsa bile, medya planlamacılarını, alıcılarını ve reklam ajanslarını işe almak mantıklı değildir.

Bunun yerine, işe alınacaksınız. En iyi SEO stratejistleri, içerik pazarlamacıları, e-posta uzmanları ve halkla ilişkiler (PR) yöneticileri mevcuttur.

SelectCBD, Cura'nın non-tetrahidrokanabinol (THC) ürün hattı için bir referans programı olan bir e-ticaret sitesidir. E-posta kampanyalarını yönetmek için MailChimp'i söyle.

Kevin, Cura'nın hızla büyüdüğünden bahsetti ve Leafly gibi ortakların ve pazarlama ortaklıkları sunan diğer web sitelerinin yayınlanması, daha büyük reklam fırsatları sunulmaya başlayana kadar çok önemli. Esrarı gözden geçirme web siteleri dünyası canlı ve iyi durumdadır. Yapraklı dağıtıcıların ve hatta belirli türdeki suşların gözden geçirilmesiyle birlikte.

Bu gibi sitelerle ortaklıklar kurabilecek ve bunları tamamen kullanabilecek personel sahibi olmak, kazanç elde etmeye çalışan herhangi bir tomurcuklanan esrar şirketi için kesinlikle kritik olacaktır. Daha geniş bir kitle

Bu konuda ilginç olan nedir? Çok milyar dolarlık bir sektörde bir marka oluşturmak için bir stopgap olarak reklamlara para dökemediğinizde SEO, içerik ve etkileyici pazarlama, ortaklık ve bağlı kuruluş pazarlamalarını yapmanız gerekir. Yoğun bir şekilde düzenlenemeyen geleneksel reklam fırsatlarının bulunması, reklam fırsatları ortaya çıktığında, bu markalar zaten sürdürülebilir, iyi yağlanmış makineler olacaktır.

Bu, yalnızca reklamın yasal eksikliğinden kaynaklanan uzun vadeli bir yaklaşımdır. yeteneği.

Ajanslar var mı? Onları nasıl kullanmalıyız?

Esrar endüstrisinde çalışan bir dizi pazarlama ajansı var. Çoğu, esrar dizini olan Ganjapreneur'da listeleniyor.

Araştırmamda bulduğum ajanslar yeni ve deneyimsiz olsa da, ABD'deki yasal esrarın büyümesi, esrar şirketlerine rehberlik etmek için daha fazla ajansın patlayacağı anlamına geliyor.

Temiz ve iyi tasarlanmış bir web sitesi olan ve markalama ve yaratıcı hizmetler sunan kenevir ajansları, esrar pazarlamacıları için son derece önemli olacak. İleriye dönük olarak, SEO ve pazarlama çabaları sadece markalarını değil, aynı zamanda esrar endüstrisiyle ilgili damgalamayı da ortadan kaldırmaya hizmet edecektir.

Kenevir pazarlaması için sırada ne var?

Dijital reklamcılığa dair bir anlayış kazanmak Geldikleri zaman fırsatlardan yararlanmak için Facebook, AdWords ve diğer kanallar önemli olacaktır. Güvenilir danışmanlar ve iş ortakları bulmak daha sonradan daha çabuk yapılmalıdır.

Henüz değerlendirmediğiniz bazı test fırsatları mevcut olabilir. Örneğin, saygın üçüncü taraf web sitelerinde yerel reklam yerleşimleri için sponsorlu içerik oluşturmayı düşünebilirsiniz.

podcast sponsorluklarını takip etme konusunda ne düşünüyorsunuz? Şu anda hangi pazarlama çalışmalarının yapılabileceğini belirleyen ve nihai reklam tsunamisine hazır olan markalar kendilerini harika bir konumda bulacaklar. Bu endüstri gitmiyor ve muhtemelen pazarlamacıların beklediğinden daha büyük olacak.

Şahsen, önümüzdeki iki yıl içinde federal yasallaşmayı göreceğimizi düşünüyorum. Tıbbi ve rekreasyonel genişlemenin devam etmesinden kaynaklanan işler ve vergi gelirleri daha fazla göz ardı edilmeyecektir.

Esrar alanında bir başlangıç ​​veya bir niş arayan bir dijital pazarlamacıysanız, hazırlanma zamanı. 19659032] Bu yazıda dile getirilen görüşler, misafir yazarın ve Arama Motoru Arazi’inin değil. Personel yazarları burada listelenmiştir.


Yazar Hakkında

3 yıllık ücretli medya tecrübesi ile Brett Middleton, ücretsiz ücretli medya uzmanı ve Brett Middleton Digital'in sahibidir. Hobiler hayatta kalan Minnesota kışları ve bira örneklemeyi içerir.