SEO

Google arama, aramadaki videolar için önemli anları ekler

Dün Google’ı, bu videoda, belirli bir videoda olanların zaman çizelgesini gösteren yeni bir video özelliğini test ettiğini tespit ettik. Google şimdi bu özelliği resmi olarak başlattı, videolarda ana anları çağırdı.

Görünüşe göre. İşte bu eylemi gösteren özelliğin ekran görüntüsü:

Videolar içindeki içeriği bulun. Bu, arama yapan kişilerin videolar içinde hızlıca içerik bulmasına yardımcı olur. Google, “Birden fazla basamağa sahip nasıl yapılır videoları veya konuşmalar veya belgesel gibi uzun videolar gibi şeyleri aradığınızda, Arama, içerik oluşturucuların sağladığı zaman damgalarına dayanarak videodaki önemli anlara bağlantılar sağlar. Bir videonun aradığınızı olup olmadığını görmek ve kolayca içeriğin ilgili bölümünü bulmak için kolayca tarayabilirsiniz. Ekran okuyucu kullanan kişiler için bu değişiklik aynı zamanda video içeriğini daha erişilebilir hale getirir. ”

Videolarım bunu nasıl gösterebilir? Google, bunun, içerik oluşturucuların video açıklamasında zaman damgası bilgileri sağladığı YouTube'da barındırılan İngilizce videolar için işe yarayacağını söyledi. Henüz YouTube'un dışında desteklenmiyor, ancak Google, video oluşturuculara YouTube dışındaki ilgi alanlarını sormak için bir form açtı. Form burada bulunabilir. YouTube’da olmayanların videolarını video şemasını kullanarak biçimlendirmeleri ve bu formu doldurmaları gerekir.

Neden umurumuzda. Video büyük, gerçekten büyük ve Google arama sonuçlarında birçok video gösteriyor. İçerik pazarlaması stratejinizin bir parçası olarak video yaparsanız, muhtemelen anahtar anların aramalarınızda videolarınızda çalışıp çalışmadığını test etmek istersiniz. Bu videolar daha iyi sıralanacak mı, arama yapanlar videolarınızla daha az veya daha fazla etkileşime girecek mi? Bunu test ettiğinizden ve belki de tüm videolarınız üzerinde uygulamadan önce deneydiğinizden emin olun.


Yazar Hakkında

Barry Schwartz, Search Engine Land'in Haber Editörü ve NY merkezli bir web danışmanlık şirketi olan RustyBrick'in sahibi. Ayrıca, SEM konularında popüler bir arama blogu olan Search Engine Roundtable'ı da yönetiyor.