SEO

Google Arama Konsolu Hız Raporlarına daha derin bir bakış

Google, yeni hız raporları için Google Arama Konsolunda deneysel raporlara sahip. Google’ın Mayıs’ta tekrar yayınladığını söyledik, ancak çok azına erişim vardı. Şimdi, Search Engine Land’de bazılarımız bu yeni deneysel hız raporlarına erişebiliyor.

Daha büyük rulolar Arama Motoru Arazi ekibindeki bazı kişiler artık “Geliştirmeler” bölümünde listelenen bu yeni hız raporunu görüyor. Adı “Speed ​​(deneysel)”. Belki Google bu raporu daha fazla Arama Konsolu kullanıcısına göndermiştir?

Raporlar. Artık erişime sahip olduğumuzdan, raporlarımızı Arama Motoru Arazi'nin web sitesinden paylaşmak istedik.

Mobil ve masaüstünden ayrıldı ve yavaş, orta ve hızlı URL sayısını.
Yavaş yavaş izole edebilirsiniz. URL'leri ve bu URL'lerin nasıl geliştirileceğine ilişkin ipuçlarını görün.
Burada, orta hızdaki URL'leri ve hızlı URL'leri gösteren başka bir görünüm var.
Her sorunu inceleyebilirsiniz ve Google, etkilenen URL'leri size gösterecektir.
Gösteriş yapmak istiyorsanız, Google size süper hızlı URL’leri de gösterir. Elbette, bunu neyin iyi yaptığını görmek ve bunu daha yavaş URL'lere uygulamak için kullanabilirsiniz.
URL’ye tıklayabilirsiniz ve size PageSpeed ​​Insights’dan daha fazla ayrıntı gösterir.
İşte başka bir örnek. [19659011] Neden umurundayız . Daha önce de söylediğimiz gibi, hız Google’da sıralamak için değil, web sitenizin ziyaretçileri ve dönüşüm ölçümleriniz için de önemlidir. Bu verilerin Google Arama Konsolu içerisinde bulunması, SEO'lara ve yöneticilere, PageSpeed ​​araçlarına gitmek zorunda kalmadan gidip bu bilgileri görmeleri için tek bir yer sağlar. Ek olarak, bu rapor zaman içinde daha da kötüleştikçe iyileştirmeler veya olası sorunlar hakkında tarihsel veriler sunmaktadır.


Yazar Hakkında

Barry Schwartz, Arama Motoru Arazi Haber Editörü ve NY merkezli bir web danışmanlık şirketi olan RustyBrick'in sahibidir. Ayrıca, SEM konularında popüler bir arama blogu olan Search Engine Roundtable'ı da yönetiyor.