SEO

Google Arama Konsolu, performans raporuna Ürün sonuçları filtreleri ekler

Google, ürün sonuçlarınızın aramada ne kadar iyi performans gösterdiğini göstermek için Google Arama Konsolu'ndaki performans raporuna yeni filtreler eklediğini duyurdu. Google şimdi ürün zengin sonuç işaretlemesini kullanımınıza bağlı olarak zengin sonuçlar görüntülendiğinde tıklama ve gösterim verilerini yakalar ve görüntüler.

Rapor. Bu verileri Performans raporunun altında “arama görünümü” nü ve ardından “ürün sonuçları” nı tıklayarak bulun. Tıklamalar ve gösterimler göreceksiniz ve cihaz, coğrafya ve sorgulara göre daha fazla bölümlendirebilirsiniz.

. İşte raporun ekran görüntüsü:

Zengin ürün sonucu nedir ? Aşağıda, bir ürün zengin sonucunun nasıl göründüğünün ekran görüntüsü verilmiştir, ancak bu geliştirici belgesinde bu konuda daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ürün açısından zengin sonuçlar, genellikle ürün derecelendirmelerini, fiyatlarını, kullanılabilirliğini ve bazı açıklama bilgilerini gösterir. Ürün açısından zengin sonuçların yeni olmadığını, yalnızca Arama Konsolu'ndaki rapor olduğunu unutmayın.

Ürün arama sonuçlarında zengin ürün sonucuna bir örnek.

Neden umursuyoruz. SEO’lar ve yayıncılar için daha fazla veri ne kadar iyi olursa, bu da sayfalarımıza ürün açısından zengin sonuç işaretlemesi eklememizin etkisine dair daha ayrıntılı veriler sağlar. Google, bunun fiyat ve kullanılabilirlik gibi zengin verilerle ilgili deneyimlerden ne kadar trafik geldiğini ve alışveriş trafiğinin zaman içinde nasıl değiştiğini ve web sitenizin gösterdiği alışveriş arama sorgularını göstereceğini söyledi.


Yazar Hakkında

Barry Schwartz Aramada Engine Land'in Haber Editörü ve NY merkezli bir web danışmanlık şirketi olan RustyBrick'in sahibi. Ayrıca, SEM konularında popüler bir arama blogu olan Search Engine Roundtable'ı da yönetiyor. !