SEO

Google, birden çok H1’in SEO’nuzun önüne geçmeyeceğini söylüyor

“Bir sayfada birden fazla H1 başlığı söz konusu olduğunda, sistemlerimizde bir sorun yok” dedi. 3 Ekim’de yayınlanan #AskGoogleWebmasters’ın Webmaster Trendleri Analisti John Mueller, ek olarak yapısal başlıkları kullanmanın Google’ı anlamanıza yardımcı olacağını ekledi sayfaları.

Soru. “Başlıklar ve erişilebilirlik ile nasıl başa çıkılacağı sorusuna [of] açık bir cevap verebilir miyiz? Dışarıda çok sayıda h1 (biri hariç hepsi görsel olarak gizli) görüyorum … Herkes farklı davranıyor. Ve

etiketi gibi şeyler, ”diye sordu user @chaeppeli, Twitter üzerinden.

Cevap. Yukarıda bahsedildiği gibi, Mueller, Google’ın sistemlerinin “web’de oldukça yaygın bir model” olduğunu belirterek birden fazla H1 başlığı ile tetiklenmediğini açıkladı.

Google’ın başlıkları nasıl kullandığı Mueller, “Bir sayfanın farklı bölümlerinin içeriğini daha iyi anlamak için başlıkları kullanıyoruz” dedi. “Açık, anlamsal olarak anlaşılabilir başlıklara sahip olmak, herhangi bir sayfayı anlamakta faydalıdır; ancak, buldukça web ile birlikte çalışmak zorundayız ve çoğu anlamsal olarak yapılandırılmamış. ”

“ Kullanıcılar için fark minimum – her iki sayfa türü de bir soru ile oldukça alakalı olabilir sahip oldukları. Sırasıyla, sistemlerimiz çok seçici değil ve buldukça HTML ile çalışmaya çalışacağız, bir H1 başlığı, çoklu H1 başlıkları ya da anlamsal HTML içermeyen sadece stilli metin parçaları. ”

Neden umursamalıyız? “Kısacası, bu konuyu düşünürken, SEO birincil hedefiniz olmamalı” dedi Mueller. “Bunun yerine, kullanıcılarınızı düşünün: içeriğinizi kendilerine erişilebilir hale getirme yöntemleriniz varsa, birden çok H1 başlığı veya diğer standart HTML yapıları kullanıyor olsanız bile, bu SEO çabalarınızın önüne geçmeyecektir.” [19659005] Birden fazla H1’e sahip siteleri miras alan SEO’lar için, tüm bu başlıkları yeniden biçimlendirmek için zaman ayırmaya değmez. Ancak Google, sayfalarınızın çeşitli bölümlerinin içeriğini anlamak için başlıklar kullandığından, başlıkları olmayan önemli sayfalara başlıklar eklemek faydalı olabilir.

Başlıklar hakkında daha fazla bilgi edinin. İşte size başlık etiketlerini kullanmanıza yardımcı olacak birkaç kaynak daha var.


Yazar Hakkında

George Nguyen, Third Door Media'da Yardımcı Editördür. Geçmişi içerik pazarlaması, gazetecilik ve hikaye anlatıcılığıdır.