SEO

Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarında dönüşüm teklifi için ödeme yapar.

Reklamverenler artık Google Görüntülü Reklam Ağı'nda dönüşüm tabanlı teklifleri seçebiliyor.

Google, "Dönüşümler için ödeme" adlı görüntülü reklam kampanyaları için dönüşüm temelli tekliflerin kullanılabilirliğini açıkladı.

Neden dikkat etmelisiniz

Yeni teklif verme seçenekleri, reklamverenler, kullanıcılar reklam tıklamalarından veya gösterimlerden ziyade reklamları dönüştürdüklerinde ücretlendirilir.

Google arama kampanyalarına benzer şekilde, dönüşümle ödeme yapmak isteyen reklamverenler, Teklif Verme'de bir Hedef EBM (edinme başına maliyet) belirler. kampanya ayarlarının bölümü. Fiyatlandırmanın nasıl çalıştığıyla ilgili bir örnekte, Google şunları söyledi: "Hedef EBM'nizin 10 TL olduğunu ve hafta sonu 30 dönüşüm sağladığınızı varsayalım. Tam olarak 300 ABD doları ödeyerek gerçek bir EBM ile 10 ABD doları ödersiniz. ”

Dönüşümler için ödeme, tıklama bazlı ödeme ile aynı teklif algoritmasını kullanır. Google, "Hiçbir zaman işlem başına hedef maliyetinizin üzerinde ödeme yapamayacaksınız" diyor. Hedef, o hedef eşiğinde olabildiğince çok dönüşüm elde etmektir.

Hesabınızın son 30 gün içinde 100'den fazla dönüşüm gerçekleştirmesi gerekir. dönüşümler için ödeme için uygun. Ayrıca, tıklama ve dönüşüm arasındaki süre, bu dönüşümlerin en az yüzde 90'ı için 7 günden kısa olmalıdır. Dönüşüm süresi zaman verilerinizi Google Reklam UI'sinde görmek için, Dönüşümler> Günler'den dönüşümle son 30 güne veya daha fazlaya ait verileri bölümlere ayırın.

Hedef EBM teklifleri hakkında daha fazla bilgi

  • Hedef EBM teklifi, göreceli olarak yüksek bir hacim için en uygun olanıdır. benzer marjlarla ürün veya hizmetlerin tanıtımını yapan kampanyalar. Hedef EBM'nin üst sınırı 200 ABD dolarıdır.
  • Dönüşümler için ödemeyi kullanmaya çalışırken bir hatayla karşılaşırsanız, hesabınız "açıklanamayan nedenlerle" uygun olmayabilir. Google, uygunluğun günlük olarak yenileneceğini söylüyor.
  • Dönüşümler için ödeme yapılır. Aramalar veya Salesforce'dan veya cihazlar arası dönüşümlerden aktarılan dönüşümler için çalışmaz. Ayrıca, paylaşılan bütçelerle de çalışmaz.
  • Ayrıca, Akıllı Görüntülü Reklam kampanyalarını dönüşümler için ödeme ile kullanma seçeneği de vardır. Akıllı Görüntülü Reklam kampanyaları için uygun olması için kampanyaların 30 günlük bir dönemde 50 dönüşüme ulaşması gerekir.

Bu hikaye ilk olarak Pazarlama Arazisinde ortaya çıktı. Dijital pazarlama hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.


Yazar Hakkında

Ginny Marvin, tüm yayınlarımızda günlük editörlük operasyonlarını yöneten Üçüncü Kapı Medya'nın Genel Yayın Yönetmeni. Ginny, Arama Motoru Arazi, Pazarlama Arazi ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntülü reklam ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesi ile hem kurum içi hem de ajans yönetimi pozisyonlarında görev almıştır. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.