SEO

Google nofollow linklerinde PageRank’i geçemiyor. İşte bu yüzden onları hala GSC'de görüyorsunuz.

Google Arama Konsolu’ndaki hiçbir link bulunmamasına rağmen, Google PageRank’i bu bağlantılara aktarmıyor; “Google nofollow linklerini backlink olarak sayıyor mu? Bu bağlantıları GSC’deki Link Report’da, takip ettiklerini bilmediklerinden emin olduğumu görüyorum, ”kullanıcı @ adriansanityy, Twitter üzerinden sordu.

Cevap. Yukarıda da belirtildiği gibi, GSC Bağlantı Raporunuzda görseniz bile, PageRank'i geçemezler.

“Ancak, yine de web üzerinde bir bağlantı var ve kullanıcılar web sitenize ulaşmak için kullanıcıları kullanıyor olabilir” Mueller, “Arama Konsolu'nda, bunları sitenize yönlendiren diğer bağlantılarla birlikte göstermeye karar verdik. Benzer şekilde, disavow linkler aracını kullanmanız durumunda, bu linkler artık herhangi bir sinyal iletmeyecek, ancak Arama Konsolu'ndaki Linkler Raporunda görünmeye devam edecektir. ”

Neden umursamalıyız. GSC Bağlantı Raporunuzda görünen bağlantıların doğasını yanlış anlamak, sitenizin genel SEO’su hakkında yanlış bir değerlendirme yapılmasına da yol açabilecek PageRank’in yanlış yorumlanmasına yol açabilir. Hem giden hem de geri bağlantılarda ustalaşmanıza yardımcı olacak bazı ek kaynaklar.


Yazar Hakkında

George Nguyen, Third Door Media'da Yardımcı Editördür. Geçmişi içerik pazarlaması, gazetecilik ve hikaye anlatıcılığıdır.