SEO

Google Penguin Güncellemesi: Ayrıntılar ve Kurtarma İpuçları

Google Penguin Güncellemesi nedir?

Google, arama sonuçlarında spam'i durdurmak için Nisan 2012'de Penguin Güncellemesini başlattı. Daha iyi arama sonuçları elde etmek için başka bir ağa geri bağlantı veya satış sağlayan çok sayıda web sitesi var. Yani, bu spam'ı durdurmak için Google Penguin Güncellemesini yayınlar. Google Penguin Güncellemesinden sonra, Google web spam'ına ve alaka düzeyine karşı katı bir hal alıyor. Bir web sitesi sahibiyseniz, kötü ve düşük kaliteli backlinklere karşı harekete geçmek zorundasınız. Google Disavow Bağlantıları Aracı, bu tür geri bağlantıları kaldırmanıza yardımcı olur.

Diğer tüm güncellemeler gibi, bu da arama sonuçlarının yaklaşık% 3'ünü etkiledi ve çok sayıda yüksek puanlı siteyi etkiledi. Yani, web sitelerinin geri kazanımı için pek çok web sitesi sahibi çalışmaya başladı. Şimdi, sadece bir backlink oluşturmak yeterli değil, SERP'de daha yüksek bir sıralama elde etmek için sayfa düzeni, kullanıcı deneyimi, sayfa yükleme süresi, sunucu yanıtı, kalite geri bağlantıları gibi diğer bazı faktörler üzerinde çalışmanız gerekiyor.

Önümüzdeki birkaç gün içinde, web spam'ında hedeflenen önemli bir algoritma değişikliği başlatıyoruz. Bu değişiklik, Google’ın mevcut kalite kurallarını ihlal ettiğine inandığımız siteler için sıralamaları düşürecektir. Webspam'ı her zaman sıralamalarımızda hedefledik ve bu algoritma web spam'lerini azaltma ve yüksek kaliteli içerikleri tanıtmaya yönelik çabalarımızda bir başka gelişmeyi temsil ediyor. Belirli sinyalleri ifşa edemesek de, kullanıcılara arama sonuçlarımızı daha fazla oynamaya ve kullanıcı deneyimini daha da kötüleştirmeye çalışmak istemiyoruz. Web yöneticileri için öneriler, iyi bir kullanıcı yaratan yüksek kaliteli siteler oluşturmaya odaklanmaktır. agresif webspam taktikleri ile uğraşmak yerine beyaz şapka SEO yöntemleri kullanmak ve kullanmak

Rapora göre, Geek, Cultomac, Digg gibi birçok kaliteli web siteleri yüksek sıralarını kaybetti. İşte bazı nedenler:

Anahtar kelime doldurma

Düşük kaliteli geri bağlantılar

Uygunluk

Giden bağlantı kalitesi

Yinelenen içerik

Web siteleri kötü amaçlı yazılım

Düşük kaliteli içerik

Affiliate Siteleri

Siyah şapka SEO teknikleri [hidden links, text etc.]

Google'ın Penguen Güncellemesi Nasıl Kurtarılır?

Google herhangi bir algoritma güncellemesini değiştirirse web sitenizi ve arama sıralamanızı etkileyecektir. Dolayısıyla, hangi güncellemenin web sitenizin trafik düşüşüne etki ettiğini bilmek için en iyi çözüm Google Analytics’tir. Google Analytics’inize giriş yapın ve web sitenizin trafiği düşüşü gerçekleştiğinde kontrol edin. 24 Nisan 2012'den sonra olduğu gibi, Penguin Recovery'de çalışmaya başlamak zorundasın. Ancak 19 Nisan 2012'de, Panda Recovery'de çalışmanız gerekiyor.

İşte, web sitenizi Google'ın Penguen Güncellemesinden kurtarmak için bazı ipuçları:

Link Kalitesi

Şimdilik kaliteli backlinkler oluşturmak. Bu 3000 geri bağlantıyı hala sadece 5 $ karşılığında satın alıyorsanız, bunu durdurmalı ve kalite arka bağlantısına konsantre olmalısınız. Arama sıranızı kaybedebilirsiniz. Çok sayıda yüksek kaliteli web sitesi var, bu etkinlikler nedeniyle arama sıralamasını kaybediyorlar. Bazı kaliteli geri bağlantılar ve diğer spam geri bağlantıları varsa, o zaman genel sıralamanızı etkileyecektir. Şimdi, kaliteli geri bağlantılar oluşturmaya başlayın ve düşük kaliteli geri bağlantıları kaldırmak için Google Disavow Bağlantıları Aracı'nı kullanın. Backlink'in web sitenizin nişle ilgili olması gerektiğinden emin olun.

Çapa Metin Dağılımı

Çapa Metin Dağıtımı, aynı niş web sitelerinin önceden tanımlanmış bazı anahtar sözcükleri anlamına gelir, aynı çapa metnini kullanır ve web sitelerini birbirine bağlar. Çoğu çevrimiçi pazarlamacı, kaliteli geri bağlantılar almak için çapa metin dağıtımı kullanır. Eğer aynı şeyi yapıyorsanız, bunu durdurun ve farklı çapa metinleri ile backlinklere ulaşmaya çalışın.

Google Web Yöneticileri Aracı:

Sanırım bunu duyuyor olabilirsiniz, değilse, o zaman Google'ın aracıdır. Google Arama Motorunda web sitenizi dizine eklemek için. Web sitenizin bir site haritasını eklemenize ve web sitenizin SEO'sunu ayrıntılı olarak analiz etmenize olanak tanır. Web sitenizin güvenliğini ve sorunlarını kontrol edebilirsiniz. Ancak şimdi, Google her Google Web Yöneticisi kullanıcısına e-posta göndermeye başladı. Trafik ile ilgili herhangi bir sorununuz varsa, çok düşük kaliteli geri dönüşleriniz varsa ve çok daha fazlası size e-postayla bilgi verecektir. Yani, bu Google'ın en iyi çalışmasıdır. Dolayısıyla, Google Web Yöneticileri Aracı'nı kullanmıyorsanız, kullanmaya başlayın.

Olağandışı Geri Bağlantılar:

Misafir yayını veya konuk blog yazmasına izin veren çok fazla blogcu var. Ancak, bir web sitesi sahibiyseniz ve web siteniz uygun bir nişe sahipse ve alakasız bir niş ile konuk bloglamaya izin vermeye başlarsanız, o zaman Google sıralamanızı etkileyecektir. Bu Olağandışı backlinks denir. Google’ın söylediği gibi, bu tür bağlantılar içeriğiniz veya blogunuzla alakalı değildir. Yani, eğer konuk blog veya konuk yayınlamaya izin veriyorsanız, blogunuzu veya nişinizi koruyun ve sadece web sitenizle ilgili olan maddeleri kabul edin.

Anahtar Kelime Yoğunluğu

Ayrıca anahtar kelime yoğunluğunu da göz önünde bulundurmalısınız. bir makale yazarken. Anahtar kelime doldurma adı verilen% 1,5'den fazla anahtar kelime kullanıyorsanız, bunu yapmayı bırakın ve% 1,5 anahtar kelime yoğunluğunun altında tutmaya çalışın ve uzun kuyruk anahtar kelimelerini tercih edin. Doğru optimizasyon için SEO & SEOPressor eklentisi için en iyi eklenti olan Yoast SEO eklentisini kullanabilirsiniz.

Anahtar Kelime Doldurma

Anahtar kelime doldurma işleminden kaçınmak için% 1,5 anahtar kelime yoğunluğunu korumanız gerektiğini söylüyorum. Anahtar kelime doldurmayı önlemek için WordPress web sitenizde kullanabileceğiniz bazı eklentiler vardır. Gelir Arama Uyarısı, Arama Terimleri Tagging 2 ve Yoast SEO.

Otomatik SEO

Eğer hala bu otomatik SEO araçları kullanıyorsanız, otomatik SEO durdurmak gerekir, sonra kullanmayı bırakın ve kendiniz bunu düzeltmek için deneyin Başlangıç ​​Kılavuzu'nu SEO'ya kullanarak. Google bu otomatik SEO etkinliğine izin vermez.

Sosyal Ağlar

Web siteniz için sosyal ağ kullanmıyorsanız, o zaman sizin en büyük hatanızdır. Bazı sosyal ağ siteleri Quora, Pinterest, Google+ vb. Gibi arama sonuçlarında sıralandığından, web sitenizi henüz sosyal medyada oluşturmadıysanız, en kısa zamanda oluşturun. Sosyal medya sayfalarını oluşturduktan sonra, sosyal medya paylaşım düğmesini web sitenize yerleştirin. Böylece, okuyucularınız sizi sosyal medyada kolayca takip edebilir ya da takip edebilir ve makalelerinizi paylaşabilir.

Sosyal medyada 1 gibi önemli avantajlar vardır ve en önemlisi, bazı sosyal medya sitelerinin arama sonuçlarında sıralanmasıdır. 2. sosyal medya siteleri yüksek DA (Domain Authority) PR (Page Rank) ile yüksek kaliteli sitelerdir. Üçüncüsü, sosyal medya sitelerinin günlük olarak çok büyük miktarda trafiği var. 4. sosyal medya siteleri, yüksek kaliteli sitelerden geri linkler oluşturmak ve web sitenize doğru trafik çekmek için yardımcı olan nofollow backlink'leri (Tumblr yerine Tumblr geri dönüşleri yapar) verir. Ve 5. bedava! Yani sosyal medya varlığınızı oluşturun.