SEO

Google Reklam Düzenleyici güncellemesi, Keşif kampanyaları için destek içerir

Evet, düzenleme bölmesi hala ekranın sağ tarafının dev bir kısmını almak için beceriksizce yerleştirilmiş, ancak Google Ads Editor’ın en son sürümü bazı kullanışlı güncellemeler sunuyor.

Bölmeyi düzenle. Bu düzenleme bölmesinden bahsetmişken, artık en azından bazı alanları daha da sıkılaştırmak için gizlemek için bazı alanları yoğunlaştırabilirsiniz. (Bununla birlikte, artık alakasız bölümlerin gösterilmediği anlamına gelmez. Örneğin, bir Arama kampanyasındayken, grileşmiş bir "Alışveriş ayarlarından" geçmek zorunda kalacaksınız.)

Paylaşılan negatif anahtar kelime listeleri. Genel olarak uygulanabilir negatif anahtar kelime listeleri oluşturduysanız, şimdi bunları Editör'deki Paylaşılan Kitaplıktaki hesaplarda paylaşabilirsiniz. (Paylaşılan Kitaplık, sol gezinme bölmesinde "Hesap Düzeyi" altında bulunur.)

Hata arayın. Kampanyalarınız veya hesaplarınız arasında benzer hataları arayabilirsiniz. Arama çubuğuna "kural" veya "ihlal" yazın; bir seçenek listesi göreceksiniz. Benzer şekilde, bir hata veya uyarı bulduğunuzda, hepsini görmek için ekranın altındaki “İhlalleri göster” bağlantısını tıklayabilirsiniz.

Yeni kampanya desteği. Katılım için Uygulama kampanyaları yayınlıyorsanız veya beta sürümündeki Discovery kampanyalarına erişebiliyorsanız, şimdi bunları Editör'de oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Neden umursayalım. Bu değişiklikler nispeten küçük, ancak özellikle yeni desteklenen kampanya türlerini kullanıyorsanız, size bazı kampanya yönetim zamanları kazandırabilir. Ayrıca Discovery kampanyalarının beta sürümünün geldiğine dair oldukça iyi bir işaret. En azından, negatif anahtar kelime listelerinizi nasıl uygulayıp uygulamadığınızı kontrol etmek iyi bir hatırlatıcıdır.


Yazar Hakkında

Ginny Marvin, üçüncü kapı medyasının baş editörü olup, tüm yayınlarımızda günlük editörlük operasyonlarını yönetmektedir. Ginny, Search Engine Land, Marketing Land ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntüleme ve yeniden hedefleme dahil, ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yıldan fazla pazarlama tecrübesiyle hem kurum içi hem de ajans yönetimi görevlerinde bulundu. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir. !