SEO

Google Search Console anlık görüntüsü, arama sonuçlarına ulaştı

Google artık bazı kullanıcılara Google Arama Konsolu metriklerinin anlık görüntülerini veya kısa bir kontrol panelini doğrudan arama sonuçlarında gösteriyor. Yani, Google Search Console'da sitenin doğrulanmış bir kullanıcısıysanız ve siteniz bu sorgu için arama sonuçlarında yer alıyorsa.

@simon_glanville 'dan bu konuyla ilgili bir ekran görüntüsü var. yukarıda gönderilmiş. Ancak pek çok kişi, sitelerinin sıralandığı birçok sorgu için bunu görüyor.

Bu tamamen yayılmış mı? Bu yalnızca site adı veya markalı sorgular için değil, daha genel sorgularda bile site arama sonuçlarında döndürülür. Birçoğu bunu görmeyi bildiriyor olsa da, şu anda sitemler için şu anda ortaya çıkmamı sağlayabiliyorum.

Henüz tamamen ortaya çıkmadığı için herkese gelebilir ya da sadece bir test olabilir. . Bu noktada belirsizdir.

Google bunu neden yapıyor? Google, Google Arama Konsolu'ndaki sitelerinde daha fazla kullanıcı kullanmaya ve sitelerinde check in yapmaya çalışıyor. Bu, Google Benim İşletmem'in aynı şeyi yapma çabalarını hatırlatıyor. Sitenizin sağlığındaki arama sonuçlarındaki daha fazla farkındalık, hem site sahibine hem de Google'a yardımcı olur.


Yazar Hakkında

Barry Schwartz, Arama Motoru Aracının Haber Editör'ü ve NY tabanlı bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'e sahiptir. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.