SEO

Google, seçili yerel dikey konumlarda mobil 'fotoğraflarla arama' seçeneğini gösteriyor

Google, belirli yerel dikey alanlarda “fotoğrafla arama” kutusuna yeni bir seçenek göstermeye başlıyor. Şu anda sadece mobil sonuçlarda ortaya çıkıyor ve SERP'lerde foto-merkezli kutular olan “ilginç bulgular” ve “daha ​​fazla yer keşfet” den farklı. Bu başlangıçta Mike Blumenthal tarafından keşfedildi.

Bazı yerel sorgular için Google Arama’da görünen “Fotoğraflara göre arama” seçeneğinin örnekleri.

Sabit konum yok. Yukarıdaki sonuç “yakınımdaki Tacolar” içindir. Katmanın altında, yerel paketin altında ve diğer organik sonuçların altında “fotoğraflarla arama” yı gösterir. Ancak, bu her durumda doğru değildi; birkaç durumda, fotoğraflara göre arama kutusu yerel paketin hemen altında göründü.

Her görüntü, kullanıcıdan bir yıldız derecelendirmesi ve mesafesini gösterir. Herhangi bir fotoğrafı tıklamak kullanıcıları GMB profil sayfasına götürür. Ayrıca, farklı listelerdeki görüntülerin tam bir sayfasını görüntüleyen "daha fazla fotoğraf" açma seçeneği de vardır. Kullanıcılar daha sonra daha fazla bilgi almak ve birden fazla listeye göz atmak için “listeyi görüntüle” ye tıklayabilir.

Aşağıda diş hekimleri için başka bir örnek verilmiştir.

Google Arama'da görünen “fotoğraflarla arama”, “diş hekimleri” sorgusu için sonuçlar

Tüm kategoriler için gösterilmiyor. Diğer bazı yerel kategoriler için benzer SERP'leri bulabildim, ancak aradığım yerel dikeylerin hepsini bulamadım. Örneğin kuru temizleyiciler, çilingirler ve kuyumcular bu fotoğraf kutularını verdi ancak avukatlar, mimarlar ya da su tesisatçıları vermediler.

Google’ın bunu basit bir şekilde test edip etmediği veya yeni bir mobil SERP öğesi yayınlayıp açmadığı ve sonuçta masaüstüne gelip gelmeyeceği açık değildir. Belirli görüntüleri göstermek için ölçütlerin ne olduğu da açık değildir. Yerel paketteki listeler ve fotoğraflara göre arama kutusu bazen doğrudan karşılık gelir ve bazen de sonuç vermez.

Bunun nasıl geliştiğine bağlı olarak, çift pozlama elde etmek için bir fırsat olabilir: yerel pakette ve fotoğraflara göre arama kutusunda.

Neden umursayalım. En iyi duruma getirilmiş görüntülere sahip yerel işletme profilleri, sahip olmayanlara göre daha iyi performans gösteriyor. Fotoğraflarla arama yapmak, GMB profillerini çok sayıda resimle birlikte iddia etmek ve tamamen oluşturmaktan başka bir argümandır. Ayrıca, fotoğrafların her ana menü öğesini veya önemli ürün kategorisini temsil etmesi ve daha “profesyonel” olması gerektiğini savunuyor.


Yazar Hakkında

Greg Sterling, Arama Motoru Arazi’nde Katkıda Bulunmaktadır. Dijital ve çevrimdışı ticaret arasındaki bağlantılar hakkında yazıyor. Daha önce LSA, The Kelsey Group ve TechTV'de liderlik görevlerinde bulundu. Onu takip et Twitter veya onu LinkedIn'de bul.