SEO

Google temizledi [Christmas] – Arama Motoru Arazi

Google’ı [Christmas] terimi için aradıysanız, dün (ya da çocuklar) bir sürpriz yaşamış olabilirsiniz.

Çocukları saklayın. Geçtiğimiz akşamdan itibaren sorgu için gösterilen NSFW Alışveriş reklamlarından bazılarına bir bakış.

Temizlendi. Google o zamandan beri sayfayı göstererek tüm reklamları tam eşleşme sorgusu için göstermekten kaldırdı [christmas]. Şimdi Noel tarihini gösteren bilgi kartı bu yıl gerçekleşiyor ve ek bilgi içeren bilgi paneli mobil sayfanın üstünde (aşağıya bakınız) ve sayfanın üstünde ve üstünde masaüstünde beliriyor. Sayfada artık metin veya Alışveriş reklamları var – en altta bile.

Neden umurumuzda. Bu, Google’ın, reklamların belirli sorgu türleri için arama sonuçları sayfalarında görünüp görünmeyeceğini ve ticari olmayan sorgular için bir arama sonucunu şeytanlaştırmayı seçtiğini kontrol etmek için nasıl harekete geçtiğine bir örnektir. Bunu ayrıca, örneğin “Dünya Kupası” gibi ticari marka etkinlikleri için de yapacaktır. Reklamlar geniş eşlemeli veya yakın değişkenli eşlemeler nedeniyle tetiklenmiş olabilir. Bu ayrıca, Reklam Sıralaması teklif eşikleriyle ilgili bir hatırlatıcıdır. Reklam Sıralaması, bir reklamın arama sonuçlarında gösterilip gösterilmeyeceğini ve eğer öyleyse hangi konumda olacağını belirler. 2017 yılında, Google, bir sorgunun anlamını ve kategorisini hesaba katacak şekilde Reklam Sıralaması eşiklerini güncelledi. Reklam Sıralaması eşikleri, [christmas gift ideas] ve hatta [christmas countdown] gibi ürünle ilgili sorgular için olanlardan [christmas countdown] veya [christmas countdown] gibi


Ginny Marvin Üçüncü Kapı Medya Genel Yayın Yönetmeni, tüm yayınlarda günlük yayıncılık faaliyetlerini yürütüyor ve ücretli medyada yer alıyor. Ginny Marvin, Search Engine Land, Marketing Land ve MarTech Today için ücretli dijital reklamcılık ve analitik haberleri ve eğilimleri hakkında yazıyor. 15 yıldan fazla pazarlama tecrübesiyle Ginny hem kurum içi hem de kurum yönetimi pozisyonlarında bulunmuştur. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir. !