SEO

Google yeni film yapılandırılmış veri ekler

Google’ın resmi olarak, film biçimlendirme ile ilgili yapılandırılmış veriler için yeni geliştirici belgeleri var. Yeni belgeler burada bulunur ve film listelerinizi yapılandırılmış verilerle nasıl işaretleyebileceğinizi gösterir, böylece kullanıcılar Google Search aracılığıyla filmleri keşfedebilirler.

Duyuru. Google bunu Twitter'da açıkladı:

Desteklenen öğe özellikleri. Bu yeni belge, filmin başlığının, filmin direktörünün ve filmin bir görüntüsünün bu işaretlemede desteklenen öğe özellikleri olduğunu gösteriyor. Resim ve ad gereklidir, oysa toplamaRating, dateCreated, director ve review önerilir, ancak zorunlu değildir. İşte daha fazla ayrıntı:

Yeni film sonuçları. Google, bu sabah mobil cihazlarda yeni bir film arama sonuçları arayüzü duyurdu. Bu yapılandırılmış veri duyurusu, bu yeni arayüz lansmanı ile ilgili görünüyor, ancak dokümantasyonu yazan Google'dan Lizzi Harvey, ile alakasız olduğunu söyledi.

Neden umurumuzda. Web sitenizde filmler hakkında ayrıntılı bilgiler varsa, bu işaretlemeyi film listelerinize eklemeyi düşünebilirsiniz. Bu belgeleri gözden geçirmeli ve ilgili işaretlemeyi eklemelisiniz. Ek olarak, Google’ın şu anda desteklemediği ancak gelecekte destekleyebileceği ek özellikler için belgeleri https://schema.org/Movie adresinde inceleyebilirsiniz. Editör ve NY merkezli bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'in sahibi. Ayrıca, SEM konularında popüler bir arama blogu olan Search Engine Roundtable'ı da yönetiyor.