SEO

Google, yeni içeriği tekrar gösterme konusunda sorun yaşıyor olabilir

Google, web sitelerinden ve yayıncılardan yeni ve taze içerik gösteren sorunlar yaşıyor gibi görünüyor. Bu, Wall Street Journal, New York Times, CNN ve hatta bu site olan Search Engine Land de dahil olmak üzere hem büyük hem de küçük yayıncıları etkiliyor gibi görünüyor.

Onaylandı. ET, 18: 18'de, Google, Google’a yayın yapan bir sorun olduğunu onayladı “Yeni içeriğin dizine eklenmesinde küçük gecikmelere neden olabilecek bir sorun olduğunu biliyoruz. Biz araştırıyoruz ve ne zaman netleşeceği konusunda güncelleme yapacağız. ”

Sorun. Wall Street Journal veya New York Times için son bir saat içinde içerik göstermek üzere Google Haberler’i filtrelerseniz, her ikisi de bir ton içerik üreten sitelerin her zaman çok az hikaye gösterdiğini göreceksiniz. Bu hikayeyi yazarken, son bir saatte her siteden bir makale görüyorum:

Son bir saat içinde içerik için filtrelenmiş wsj.com için bir site komutu.
Nytimes.com için bir site komutu filtrelendi. son bir saat içindeki içerikler için de.

Google Haberler’in size tarihe göre en yeni içeriği gösterdiği tarihe göre sıraladığınızda da sorunu görebilirsiniz:

wsj.com için tarihe göre sıralanan içerik için bir site komutu
Nytimes.com için tarih sırasına göre içerik için sıralanmış bir site komutu.

Bir sorun var. Google’dan Danny Sullivan’a bir sorun olup olmadığını sordum ve filtreler ve arama araçlarıyla ilgili bir sorun olabileceğini söyledi, ancak Google’ın yeni içeriği dizine eklediğine inanıyor. Bunun doğru olup olmadığından emin değilim, ancak Google’dan resmi bir ifadeyle geri dönüş bekliyoruz. Danny bunu Google ekibi ile araştırdığını söyledi.

İşte Danny'nin cevabı:

Tanıdık geliyor. Evet, bu tanıdık gelmeli, Google geçen yıl endekslemeyle ilgili sorunlar yaşıyor. Aslında Google, bu sorunların bazılarını Ağustos ayında açıkladı. 2019 Ağustos, Mayıs ve Nisan aylarında meydana gelen sorunlar.

Bekleriz. Şimdilik, bu konuda Google'dan daha fazla şey duymak için beklememiz gerekiyor. Gün boyunca şikayetler alıyoruz. Bu içeriği göstermek için Google’ın filtreleriyle ilgili bir sorun olabilir veya Google’ın bu içeriği taramasıyla ilgili bir sorun veya Google’ın bu yeni içeriği endekslemesiyle ilgili bir sorun olabilir.

Bu noktada neden belli değil. Bildiğimiz bir şey, çok sayıda yayıncının içeriğini Google Arama’da veya Google Haberler’de görüntülemiyor olmasıdır. Bu, yayıncının trafiğini etkiliyor olabilir. Bir açıklama için Google’a ulaştık ve bir tane aldığımızda sizi güncelleyeceğiz.

Çözüldü. Google’ın sorunu bu akşam saat 7.30’da çözdüğü anlaşılıyor. Google çözümlendiğini henüz onaylamadı, ancak Google içeriğinde dizine eklenip görüntülenen yeni içeriğe ilişkin iyileştirmeler görüyoruz.

20:24 ET ET'de Google, sorunun çözüldüğünü doğruladı:


Yazar Hakkında

Barry Schwartz Arama Motoru Arabası Land News Editör ve RustyBrick'in Sahibi , NY merkezli bir web danışmanlık şirketi. Ayrıca, SEM konularında popüler bir arama blogu olan Search Engine Roundtable'ı da yönetiyor.