SEO

Google'ın 'İş Sağlayıcım' programı, GMB erişimi için 'Güvenilir Doğrulayıcı'nın yerini alıyor

Hafta sonu boyunca Darren Shaw dikkat çekti ve Mike Blumenthal yeni Google My Business Provider programının (MBP) yayınlanmasından bahsetti. Şimdi kapatılan Google Güvenilir Verifier Programını tamamlar.

Her iki programın da aynı amacı vardır: üçüncü tarafların süreci hızlandırmasına izin vererek Google My Business için yerel işletme girişlerinin ölçekte doğrulanmasını basitleştirin. Son birkaç yıldaki çeşitli çalışmalara göre, önemli sayıda GMB profili talep edilmemiştir (örneğin, 2016'da% 56, 2018'de% 32).

Çok sayıda KOBİ ilişkisi olanları aramak. Program, selefi gibi, yerel işletmelerin GMB profillerini talep etmelerine yardımcı olmak için “büyük miktarda iş verilerini işleyen gruplar veya kuruluşlar” içeriyor. İş Sağlayıcılarım başvurmalı, onaylanmalı ve yerleşik olmalı ve daha sonra birlikte çalıştıkları işletmeler için doğrulama kodları alabilir ve dağıtabilirler.

İş Sağlayıcılarım, tek tek işletmeleri veya konumları toplu olarak doğrulayabilir. SSS, çeşitli potansiyel MBP kategorilerini listeliyor, ancak başkalarını öngörmüyor:

  • bankalar
  • otomobil satıcıları
  • dağıtım ve dağıtım şirketleri
  • telefon şirketleri
  • turizm ve hükümet kuruluşları
  • alışveriş merkezleri
  • ] havaalanları

SEO'ların uygulanmasına gerek yoktur. Önemli olarak, "Ajanslar, SEO'lar ve satıcılar bu program için uygun değil." Ve önerilen MBP ", doğrulamak istedikleri işletme girişlerine erişemez."

Google, MBP'lerin hizmet için ücret alamayacağını veya her türlü iş ortağı rozetini görüntülemenize rağmen programı, ilgili taraflar için rekabet avantajı olarak görür: “Yerel satıcıların güçlü bir çevrimiçi varlıkla başarılı olmasına yardımcı olursanız, Google ile bu ortaklık kendinizi diğer rakiplerden ayırmanıza yardımcı olabilir.”

Google ayrıca MBP'ler için bir dizi konuşma noktası sunar. Bunlar arasında, “küçük işletmelerin Google Arama ve Haritalar'da müşterilerin dikkatini çeken başarılı bir çevrimiçi kampanya oluşturmasına yardımcı olmak için Google ile ortaklık yapıyoruz” ve daha ayrıntılı satış konuşmaları yer alıyor.

SAB'ler veya yalnızca çevrimiçi işletmeler yok. Program yalnızca fiziksel bir mağazası olan yerel işletmelerle çalışanlar tarafından kullanılabilir, “Yalnızca çevrimiçi işletmeler ve yalnızca Hizmet Alanı İşletmeleri uygun değildir.” Google, “Önerilen iş ortağının gerçek dünyadaki işletmelerle etkileşime girmesi gerekiyor , sadece dijital olarak değil. “

Mike Blumenthal görevinde şunları söyledi:“ Güvenilir Doğrulayıcı Programının devam eden bir Yerel Liste Spam kaynağı olduğu düşünülüyordu. Google'ın bu programın aynı olmasını önlemek için ne gibi ek korumalar koyduysa belli değil. ”

Neden önemsiyoruz. Üçüncü taraf toplayıcılar genellikle (her zaman olmasa da) yerel işletme sahiplerine yaklaşmada kârla motive olurlar ve bu yıllar içinde sayısız sorun yaratır. Google, arama ve Haritalar'daki verileri iyileştirmek için, ancak spam'lara veya KOBİ'lerden yararlanmaya yönelik teşvikler oluşturmadan (diğer bir deyişle profil talebinde bulunmak için ücretlendirme) üçüncü taraflardan çok sayıda ilişki kurmaya çalışıyor.

Mike'ın spam yorumunda belirttiği gibi, Google'ın fırsatçı varlıkların kendi yararları için programı sömürmesini önlemek için çok dikkatli olması gerekecektir.


Yazar Hakkında

Greg Sterling, Search Engine Land'da katkıda bulunan bir editördür. Dijital ve çevrimdışı ticaret arasındaki bağlantılar hakkında yazıyor. Daha önce LSA, Kelsey Group ve TechTV'de liderlik görevlerinde bulundu. Onu takip et Twitter ya da LinkedIn'de bul. !