SEO

Google’ın Yeni Alışverişe Katılması ABD’de yayınlandı

Yeni Google Alışveriş, arama etkinliği de dahil olmak üzere sinyallere dayalı kişiselleştirilmiş sonuçlar gösteriyor.

Google’ın yeni kişiselleştirilmiş alışveriş “hedefi” şu anda ABD’de yayınlanıyor, şirket Perşembe’yi duyurdu.

ABD’nin Mayıs’taki yenilenen Google Alışveriş deneyimini serbest bırakmasıyla Google, kişiselleştirilmiş Alışveriş, yerel envanter ve Alışverişe daha iyi bir ödeme getiriyor. Bu deneyim ilk olarak bu yılın başlarında Fransa'da piyasaya sürüldü.

Google'dan satın alın. Hemen farkedeceğiniz bir şey, renkli alışveriş sepeti simgelerinin öne çıkması ve “Google'da Satın Al” ifadesi. Bu, şu anda Google Alışveriş İşlemleri adı verilen perakendeciler için Google’ın işlem başına maliyet programıdır. Kullanıcıların, Google hesaplarında bulunan ödeme bilgileriyle Google’ın ödeme yoluyla satın almalarını sağlar. Bu, Google’ın Amazon’a geri itme stratejisinin önemli bir parçasıdır, perakendecilerle ortaklıklar kurmak ve evrensel bir ödeme sağlamaktır. Google, yeni Google Alışveriş’i “Google Express’te Google Express’in en iyilerinin birleşmesi” olarak nitelendirdi.

En düşük fiyatlar. Yeni deneyim aynı zamanda en düşük fiyatları bulma yeteneğini de zorluyor – Google’ın sık sık eleştirdiği bir şey. Bir fiyat izleme özelliği, kullanıcıların bu ürünlerdeki fiyatlar düştüğünde bildirim almak için aradıkları ürünleri etiketlemelerine olanak sağlar.

Kişiselleştirilmiş, çok kanallı öneriler. Tüketiciler, alışveriş geçmişlerine, arama geçmişlerine ve listelerine göre alışveriş önerileri göreceklerdir. Kullanıcılar, perakendeci tarafından destekleniyorsa çevrimiçi veya yerel olarak çevrimiçi satın alabilir / mağazada satın alabilir. Google, yerel perakendecilere 2 milyardan fazla ürünü eşleştirdiğini söylüyor.

Neden umursayalım. Bu, Google’ın perakende sektöründe alakalı kalması için önemli bir girişim. Artık bu yeni deneyim yayına girdiğinde, Google Alışveriş'te belirgin bir görünürlük elde etmek istiyorsa, tüccarların Alışveriş Eylemlerini kabul etmeleri gerekeceği daha da açık. Bu, Google’da perakende satış reklamcılığına ve çeşitli özelliklerine giden yol olacaktır. Amazon'da olduğu gibi, Alışveriş Eylemleri için gelir payı kategoriye göre değişmektedir.

Yeni Google Alışveriş'i burada canlı olarak görebilirsiniz. tüm yayınlarımızda günlük yayın işleri. Ginny, Search Engine Land, Marketing Land ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntüleme ve yeniden hedefleme dahil, ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yıldan fazla pazarlama tecrübesiyle hem kurum içi hem de ajans yönetimi görevlerinde bulundu. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunur.