SEO

Hesap hiyerarşileri, UET etiketlerini paylaşma ve artık hesaplarda yeniden pazarlama listeleri oluşturma

Yönetici hesapları, birden fazla hesabı yönetmenize ve tek bir oturum açmayla verileri paylaşmanıza izin verir. Microsoft Advertising, Pazartesi günü yönetici hesapları için çeşitli güncellemeler yaptı.

Yönetici herkesin hesabını oluşturuyor. Bugünden başlayarak, yeni kullanıcılar birden fazla hesabı yönetmeyi planlayıp planlamadıklarını Microsoft Advertising'ye kaydettiklerinde otomatik olarak bir yönetici hesabına sahip olacaklardır. Ayrı bir yönetici hesabı oluşturmanıza gerek yok. Tek hesap ve çoklu hesap yöneticileri aynı kullanıcı deneyimine sahip olacaklar.

“Bu, deneyiminizi daha sorunsuz hale getirirken, yine de daha fazla çoklu hesap kabiliyetinden yararlanmaya ne zaman ve nasıl başlayacağınız üzerinde tam kontrol sağlar” dedi. Microsoft Advertising için program yöneticisi.

Bu değişiklikle birlikte “Müşteri” ye yapılan referanslar “yönetici hesabı” olarak değişecektir.

Hiyerarşiler beta için herkese açık. Hiyerarşiler, hesaplar ve yönetici hesapları arasında bağlantı kurmak için kullanılabilir. Bu şimdi açık beta sürümünde ve tüm reklamverenlerin kullanımına sunulmuştur.

Aşağıdaki şekil, hiyerarşilerin nasıl çalışabileceğine ilişkin bir örnek göstermektedir. Kesintisiz çizgiler, hesabı ilk oluşturan “Sahip” hesabını temsil eder. Noktalı çizgiler, başka bir hesaba veya yönetici hesabına bağlanan “doğrudan yönetici” hesabını temsil eder.

Hiyerarşili hesaplar ve yönetici hesaplar arasında bağlantılar oluşturun. Resim: Microsoft Reklamcılık.

İki tür doğrudan yönetici ilişkisi vardır. Yönetim, kullanıcıları ve diğer istekleri yönetmenizi sağlar. Standart kampanya yönetimi ve kaynak paylaşımını sağlar. Kullanıcı Arayüzündeki yeni bir "Doğrudan yöneticiler" sekmesi hesap yöneticilerinin listesini ve erişim düzeylerini gösterir.

Beta ile ilgileniyorsanız, hesap yöneticinize başvurun veya bu formu doldurun.

Hiyerarşileri uyguladığınızda

UET etiketi, yeniden pazarlama listesi paylaşımını herkese açık paylaşan, UI etiketindeki açılan menüde hesaplarınızı ve yönetici hesaplarınızı tek bir göreceksiniz. UET etiketlerini ve yeniden pazarlama listelerini hesaplar arasında paylaşmaya yönelik açık beta, bugün itibariyle tüm reklamverenler tarafından da kullanılabilmektedir. Paylaşılan Kitaplık'ta, “Paylaşma” seçeneğini görürsünüz.

Yeniden pazarlama listelerini ve UET etiketlerini Paylaşılan Kitaplık'tan paylaşmak istediğiniz hesapları seçin. Bu özellikler, birden fazla müşteriyi, markayı veya iş kolunu yöneten kurumlar ve işletmeler için yeni esneklik seviyeleri sunar. Etiketler arasında ve yeniden pazarlama listelerini hesaplar arasında paylaşabilme yeteneği, çapraz pazarlama, satış ve diğer seçenekler için yeni yetenekler ortaya çıkarmaktadır.

Hiyerarşiler ayrıca, ayrı yönetici hesaplarını tek bir ana yönetici hesabında birleştirmenizi sağlar; zaten kendi yönetici hesaplarına sahip olan yeni müşterileri almak. Hiyerarşiler, çoklu kullanıcı erişimi ve çoklu bağlantı oturum açma seçenekleriyle çakışmaz. Bununla birlikte, hiyerarşilere geçmeden önce, Microsoft'un göz önünde bulundurması gereken çok sayıda şey var. yayınlar. Ginny, Search Engine Land, Marketing Land ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntüleme ve yeniden hedefleme dahil, ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yıldan fazla pazarlama tecrübesiyle hem kurum içi hem de ajans yönetimi görevlerinde bulundu. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.