एसईओ

2019'da SEO'ya yeni yaklaşımlar: Hesap verebilirlik ve müşteri deneyimleri

2019'daki ufukta tüm teknolojik ilerleme ve olasılıklar büyük ölçüde büyüdüğünden, bu pazarlamacılar için henüz en heyecan verici planlama mevsimi olabilir. Tüketici deneyimleri, yapay zeka ve çok uzun zaman önce olmayan fütüristik umutları izleyen tanecikli deneyimler artık yaygın – hatta bekleniyor .

Google, arama pazarındaki aslan payını% 88'in üzerinde bir oranda almaya devam ediyor. Kuzey Amerikalı tüketiciler her ihtiyaca cevap vermek için arama devine yöneliyorlar. Giderek, bu sorgular sesli, mobil veya her ikisi tarafından ifade edilir.

Tüketicilerin bilgi talep ettiği yol değişiyor, ancak sonuçların bekledikleriyle ilgili beklentileri de öyle. Alışveriş yapanların tamamen yüzde 74'ü, yalnızca metin arama sonuçlarının istedikleri ürünleri bulmak için yeterli olmadığını bildiriyor. Tüketiciler zengin, görsel sonuçlar talep ediyor ve bu önerilerin, AI deneyimlerinin yeni arama formatları ve kanallar oluşturduğu gibi, büyük ölçüde kişiselleştirmelere de sahip olmasını bekliyor.

SEO yine cesur yeni bir dünya. Görüşlerinizi nerede ayarlayacağınız ve 2019'daki en iyi organik arama performansı için gerçekten odaklanmanız gerekiyor?

Organik arama, tüketici deneyimini anlamamızın anahtarıdır

Bugün, satın alma yolu her müşteri kadar benzersizdir, ancak Tüketici arama davranışında tanımlayabileceğimiz bazı cazip eğilimler var.

Tüketiciler yalnızca ihtiyaçlarını karşılamak için bir ürün veya hizmet tanımlamakla kalmıyor, aynı zamanda ne tür bir deneyime sahip oldukları hakkında her şeyi öğrenmek için arama kullanıyorlar. yaratabilir. “Bekleme süreleri” için yapılan mobil aramalar% 120 oranında artmıştır, örneğin (Google Verileri, ABD, Ocak-Haziran 2015 ve Ocak-Haziran 2017.) Arama yapan kullanıcılar bir işletmenin ne zaman açık olduğunu, oraya nasıl gidileceğini öğrenmek ister. içte ve dışta nasıl göründüğü, hizmetin neye benzediği, bahşiş vermeli ve çok daha fazlası.

Bu artan internet kullanımı ve sürekli bağlantı, pazarlamacıların tüketicilerle bağlantı kurması için sayısız yeni temas noktası ve daha fazlası daha önce hiç olmadığı kadar anlamlı yollar. Searcher niyeti, pazarlama hunisini tamamen yeniden tanımladı ve Google'ın dediği gibi, iki müşteri yolculuğunun tamamen aynı olmadığını. Google araştırmacıları, binlerce araştırmacının tıklama verilerini incelediklerinde, şunları keşfettiler:

  • Tüketiciler, benzersiz ve öngörülemeyen anlarda belirledikleri düşünceyi daraltmakta ve genişletmektedirler
  • Bazı tüketiciler, satın alınmadan önce markaları neredeyse takıntılı bir şekilde araştırırlar. Rakiplerin çevrimiçi varlığını platformlar arasında gerçekten göze çarpan bir yer bulmak
  • Tüketiciler bir hizmet ya da ürünle deneyimlerini optimize etmek istedikleri için, bir satın alma işleminden sonra uzun süre devam edebilir
  • . Araştırmacılar giderek daha fazla ayrıntı odaklı hale geldi ve Aslında (ve bunu doğrulama girişimi), markaların ilgisini çekmesi için yeni fırsatlar yaratıyor

Arama, tüketicileri kesin bir doğrusal dönüşüm hunisinde bir noktadan diğerine taşımak için büyük bir fırsattı. Bugün, arama, bir markanın pazarın ihtiyaçlarını, pazarlamadan operasyonlara, müşteri hizmetlerine, sadakat ve ötesine nasıl ulaşabileceğine dair anlayışını yönlendiren iki yönlü bir iletişim kanalıdır.

AI destekli arama özelliklerinin entegrasyonu, markalar tüketicilere daha ayrıntılı ve anlamlı yollarla ulaşıyor.

Bu yılın başlarında kurumsal pazarlamacıların yüzde 60'ının içerik pazarlamasında AI'yı kullanmayı planladıklarını öğrendik. Halihazırda AI kullananların yüzde 31'i, müşterilere daha iyi bir anlayış ve daha fazla verimlilik ve zaman tasarrufu sağladığını söylerken, yüzde 27'si daha fazla üretkenlik ve zaman tasarrufu sağladığını belirtti.

Google'ın kendisi, içeriği daha iyi anlamak için RankBrain teknolojisini kullanıyor. Daha fazla – ve giderek daha karmaşık ve benzersiz – arama yapan araştırmacıların ihtiyaçlarını daha iyi karşılar.

Tüketiciler daha sık arama yaparken bile, sonuçların daha derinlere inmesi gerekmez. Arama yapanlar, Google’ın AI’nın ağır kaldırma işlemini gerçekleştireceğini ve kendileri için en iyi yanıtı vereceğini umuyor. Sonuç olarak, farklı sorguları denedikçe ve çözümleri karşılaştırmak için daha sık arama yaptıkları için, bir numaralı Google sonucu tıklamaların yüzde 28'ini elde etmektedir (sırasıyla iki ve üç konum sırasıyla yüzde 13 ve yüzde 9'dur).

Daha önemli İçeriğinizin keşfedilebildiği ve AI tarafından yönlendirilen arama için uygun bir şekilde işaretlendiği

2019'da en iyi arama performansı için ipuçları

Müşteri deneyimi ve AI tarafından desteklenen arama özelliklerinin avantajından yararlanarak, işte size birkaç Yeni yıla girerken pazarlamacılar için odak alanları.

İzleyicileri ve kişileri anlama konusunda ustalaşın.
Persona size, içeriği en çok fikir veren, yaratan, optimize eden, dağıtan ve teşvik eden bir çerçeve sunuyor. en çok istenen alıcılarınızla rezonansa girme olasılığı yüksektir. Bu yeni bir konsept değil, müşteri yolculuğunun şekli ve şekli değiştikçe hem karmaşık hem de giderek önem kazanan bir kavram. Greg Stirling burada şahsen çok güzel bir tavsiyede bulunuyor.

Müşterinizi dakikalar içinde ayrıntılı olarak anlayın.
Elinizdeki geniş kitleler yelpazesiyle, daha tanecikli ve gerçek anlamda deneyimlerinizi kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz. Bu alıcının ihtiyaçları ve istekleri nelerdir? Medyayı nasıl tüketiyorlar? Yolculuklarında hangi aşamalarda kişiselleştirme en yararlı ve zorlayıcı olacaktır? İçeriği çeşitli aşamalarına haritalamaktan ve bu son sütunda tüketici deneyimlerini daha etkili bir şekilde kişiselleştirmekten bahsetmiştim.

Verileri toplamak, verimliliği ve ölçeği geliştirmek için yapay zeka ve makine öğrenimi kullan.
Bu artık fütüristik değil. ama ana akım. Tüm bu tüketici etkileşimi tarafından üretilen büyük miktardaki veri, analiz ve aktivasyon ile anlamsızdır. Büyük, dinamik veri setleri, kalıpları gerçek zamanlı olarak tanımlamanıza, tüketici tabanındaki değişimlere, rekabet ortamına ve bir bütün olarak pazarınızı daha iyi anlamanıza olanak tanır. AI ve ML, veri madenciliğinin sadece veri toplamaya dahil olan tekrarlayan görevlerin otomasyonu olmadığı, aynı zamanda yazılımınızın artık performans iyileştirme için akıllı önerilerde bulunabileceği anlamına gelir.

Tıklamanın ötesinde ölçün.
Sıralamanın ötesine geçin ve verileri tamamen omnichannel ve bölümler arası ölçümlerle tıklayın. Gelir ve ilişkilendirme kritik önem taşıyor ve yalnızca ekiplerin çapraz kanal takımlarını motive edip SEO stratejinize dahil edilmeleri için değil. Yürütülecek uygun kaynaklara ve bütçeye sahip olmalarının sağlanması zorunludur ve büyük ve küçük kazanımlar kazanma yeteneğinizi C-paketine yönlendirir.

SEO çabalarınızı ezelleştirin ve başarıları kutlayın.
Daha önce bahsettiğimiz bu veri kütlesi sayesinde yeni bir hesap verebilirlik döneminde çalışıyoruz. CMO'lar, ister pazarlama dahilinde olsun isterse pazarlama girişimlerini desteklemek için başka bir şirket liderine öneride bulunarak, harcamaların her bir kuruşundan sorumludur. Bugün, müşteri deneyimi için tüketicilerle doğrudan ilgilenen ön cephe ekibi üyeleri kadar hesaplısınız. Sıklıkla başarıları kutlayın ve SEO stratejiniz geliştikçe gerçekleşmesi gereken değişiklik için evangelleştirin.

2019, tüketici deneyimlerine kendini adamış pazarlamacılar ve AI ile makine öğrenimi alanlarında bilgili bir şekilde SEO fırsatı ile olgunlaşmıştır. 2018 Gelecek Pazarlama ve AI Anketi Raporumuzda hazırlamanıza yardımcı olacak daha fazla bilgi edinebilirsiniz (kayıt gereklidir).


Bu yazıda dile getirilen görüşler konuk yazara aittir ve mutlaka Arama Motoru Arazi değildir. Personel yazarları burada listelenmiştir.


लेखक के बारे में

Jim Yu, önde gelen kurumsal içerik performans platformu BrightEdge'nin kurucusu ve CEO'sudur. Gelişmiş arama, içerik ve dijital pazarlama uygulamalarında uygulamalı deneyimle büyük talep gören yazılım platformlarını geliştirme ve pazarlama konusundaki derinlemesine uzmanlığı birleştirir.