एसईओ

3 SEO Tuzakları Servis Tabanlı İşletmelerde Kaçınılması Gerekenler

Arama Motoru Optimizasyonu, çevrimiçi bir varlığa sahip olmanın en karmaşık yönlerinden biri haline geldi.

Sıralamanızı kazanmanın anahtarı olan değişkenler sürekli olarak güncelleniyor ve değişiyor ve yanlış gidebilecek pek çok şey var.

Hizmet tabanlı işletmeler için SEO, diğer işletme türleri için oluşturulmuş stratejilerle zorunlu olarak yerine getirilmeyecek hedeflere sahiptir. Bu makalede, hizmet tabanlı işletmenizin çevrimiçi pazarlamasını yaparken kaçınmanız gereken 3 tuzağa bakacağız.

İşletmenizin çevrimiçi varlığı yalnızca Google’ın ve herhangi bir web sitesinin hazırladığı kurallar ve beklentilerle uyumlu olması durumunda size yardımcı olacaktır. Web sitenizi sıralamak için kullanın.

Bunların hepsinin kapandığından emin olun!

1. Google My Business

İşletmenizi sahiplenmeniz gerektiğini, Google Haritalar'daki yerini işaretlemeniz ve her şeyi doldurmanız gerektiğini bildirmek için Google My Business hizmetini daha önce inceledik. Eğer bunu henüz yapmadıysanız ya da bunu gözden geçirip gözden geçirdiyseniz bile, doğru yapılmasını sağlamak önemlidir.

Doğru yere sahip olduğunuzdan emin olun. Herhangi bir konumun yanlış girilmesi yalnızca kullanıcıları yanıltmakla kalmaz, aynı zamanda Google eninde sonunda bulacaktır. Bir kullanıcı şikayeti veya kendi algoritması ile yakalanırsınız ve listeleme tamamen değilse, listeleme yerleşimini SERP'de (Arama Motoru Sonuçları Sayfası) kaybedersiniz.

Ayrıca doğru işe sahip olduğunuzdan emin olun. Doldurulan tip kategorisi. Bu, bazı işletmelerin bile dokunmadığı çoğu kez kaçırılan bir öğedir. Kategorinizi, adresinizi ve diğer öğelerinizi doğru bir şekilde doldurduğunuzdan ve harika fotoğraflar çektiğinizden emin olun.

Google, bu bilgileri kullanıcılara yanlış bilgileri bulmalarına yardımcı olmak için kullanıcılara yanlış bilgi vermelerini sağlamak amacıyla sunar. Online pazarlama ve web sitesi sıralama çabalarınızı ciddi şekilde etkileyecektir.

2. Aşırı Aşma

Anahtar kelimeleriniz var (bu yayını lütfen gözden geçirmiyorsanız) ve Google'ın sizin için sıralamak istediğinizi bilmesini istiyorsunuz. Bu harika ve web sitenizdeki bu anahtar kelimelerin kopyaya ve çeşitli meta etiketlere sahip olması kesinlikle şarttır.

Çok fazla olsa Google ile bir bayrak artacaktır. SEO'nun sahtekarlıkla ilgili büyük bir sorunu var. Dünyanın dört bir yanında Google'ı kötüye kullanma ve sıralama sinyallerini tahrif etme yetenekleriyle kendilerini tanımlayan çok sayıda hileli ajans var.

Maalesef yıllar önce işe yarayacak bir teknik anahtar kelime doldurma idi. Ancak bu uzun zaman önceydi ve şimdi Google'ın alaka düzeyini aştığı zaman açıkça görebiliyor.

Anahtar kelimeleri kullanın, ancak yalnızca bunu belirtecek kadar kullanın. Sayfanızda konuyla ilgili olan noktayı belirledikten sonra, anlamsal varyasyonlara bakmaya başlayın. Kopya düzgün bir şekilde akmalıdır ve kolayca okunabilir olmalıdır, bu nedenle önce kopyanızı yazıp SEO terimleri için düzenleyin.

Terimin sayfanın uzunluğuna bağlı olarak 3 – 5 örneğini sınırlamak iyi bir fikirdir. Yerel olarak iş yapan hizmet tabanlı işletmeler için, bu hizmet sizin bulunduğunuz yere kesinlikle uygulanır.

Bunu abartma veya Google dürüst olmadığını düşünecek.

3. Tutarlı olun

NAP'ınız (İsim, Adres, Telefon numarası) tüm listelemelerde aynı olmalıdır. Birkaç konumunuz varsa, işletmenizi yp.com, superpages.com ve Yelp gibi web sitelerine eklerken her biri için benzersiz girişler yapın.

Yalnızca bir yere sahipseniz, o zaman her zaman çok dikkatli olmanız gerekir. konum girişi aynı iletişim bilgilerine sahiptir. Bazı web siteleri, öğeleri biraz farklı şekilde görüntüleyebileceğinden ve bazı alanlar yanlış şekilde doldurulabileceğinden, bunları gözden geçirin.

Bunları inceleyin, böylece Google'a ve kullanıcılara karışık sinyaller göndermezsiniz.

Bu tuzaklardan herhangi biri suçlu. Düzeltilmesi kolay sorunlardır ve doğru olduğunda, Google'da daha yüksek bir yer kazanmak için çok daha iyi bir şekilde olursunuz. Ayrıca, kullanıcılarınıza doğru bilgileri sağlayarak ve herhangi bir şekilde onları yanıltmış gibi görünmeyecek bir şekilde yardımcı olacaklardır.

Bunların hepsi doğru yapılmışsa ve üzerinde çalışıyorsanız Kazanma sıralaması ancak orada bulmak çok fazla ya da her şeyi anlayamıyorsanız, lütfen bize bildirin. SEO uzmanlarımız tüm çevrimiçi varlığınızı, hedeflerinizi gözden geçirecek ve bunları, sıralamak istediğiniz terimler için web sitenizin derecesini kazanmak için çalışan bir strateji geliştirmek için kullanacaklar.