एसईओ

6 Anahtar SEO Başarı Faktörleri

Arama motoru sıralaması her çevrimiçi işletmenin aklında. Sıralamanızda nasıl iyileşebilirsin, herkesin cevaplanmasını istediği soru. Aşağıdaki altı SEO teknikleri, arama sıralamanızda anında sonuçlar görmenize yardımcı olacaktır.

1. Anahtar Kelime Araştırması Yapın

Web sitenizin sıralamasında bir fark yaratmak için, biraz çaba göstererek ve ürününüze veya hizmetinize özgü anahtar kelimeler araştırarak SEO kullanmanız gerekir. Bu, müşterilerin bir ürün aradığı sırada arama sitelerinde hit çekecektir. Web sitenizle alakalı bu belirli kelimeleri veya anahtar kelime öbeklerini kullanmak, arama ekranı listenizi artıracaktır.

2. Başlık Etiketleri Önemli

Web sitenizin içeriğinin veya başlığının en üstünde yer alan SEO'da kullanılan "Başlık Etiketi", arama sonuçlarındaki sıralamanızı artıracaktır. Bir arama motorundaki örümcekler veya tarayıcılar, web sayfasındaki içerikteki başlık ve anahtar kelimelerin bağlantısını arar. İkinin alaka düzeyinin bağlantısını kurarken, arama sonuçları sayfasında daha baskın bir sıralamaya yol açar.

3. Bir Meta Etiketi Etkili Kullanma

Başlığınıza veya işinizin gövdesine dahil etmek için bir veya iki cümle hakkında kısa bir açıklama yazın, bir anahtar kelime veya anahtar kelime öbeği kullanarak blog. Yine, arama motoru uygunluk ararken, arama optimizasyonu nedeniyle onu algılar ve listeleme sıranızı artırır.

Çapa Metin İfadeleri

Çapa metin öbekleri, web sitenizdeki anahtar kelimelere bağlantı vermek için kullandığınız kelimelerdir. Arama motoru optimizasyonu sırasında, müşteri anahtar kelime öbeğini sağladığında çapa metin öbekleri arama motoruyla iletişim kurar. Bu, yeni müşterilerle artan iletişim sağlayan arama motorlarındaki tıklama başına daha yüksek sonuçlarla sonuçlanır.

5. Bağlantı URL'leri

Web sitenize ilişkin tüm bağlantılara bağlantılarınızı geliştirmek için zaman ayırın. Düzenlendiklerinde, bir müşteri Google, Yahoo veya Bing kullandığında web sitenizin web sitelerini bulmak için arama yapması daha kolay olur.

6. SEO İçeriği Oluşturun

Arama sitelerinden yüksek puan almak için arama optimizasyon araçlarını kullanmanız gerekir. Web sayfanızda bilgilendirici, yüksek kaliteli ve profesyonel içerik sağlamak, listelerinizi artıracaktır. Web sitenizdeki içerik, alaka düzeyi ve ürün veya hizmet bilgileri için düzenli olarak güncellenmelidir. Web sitenizdeki içerik bilgileri, müşterilerinizin işletmenizle ilgilenmesini ve yeni müşterileri çekmesini sağlamak için en önemlisidir.

SEO’da anahtar kelime kullanımı, müşterileriniz ve web sitenizle de alakalı olmalıdır. Anahtar kelime veya anahtar kelime öbeği kullanımının doğru dengesi gerekli olduğundan, arama motoru listeleme puanınızı düşürmez veya sizi arama motoru listesinden tamamen silmez. Arama sitelerinin spam'lar için hata yapabildiğinden, anahtar kelimeleri veya anahtar kelimeleri alamaz.

Arama motoru optimizasyonu için altı teknikle ilgili bu bilgilere sahip olduğunuzda, artık çevrimiçi işletmenizin arama sıralamalarını iyileştirmek için gerekli kaynaklara sahipsiniz.