एसईओ

8 Adımlı SEO İçeriği Pazarlama Eylem Planı

Günümüzün dijital dünyasında, çevrimiçi içerik, geçmişte yalnızca satış ekipleri, soğuk arama, reklamcılık, iş ağı etkinlikleri ve genel konuşma konserleriyle başarılmış olan ağır kaldırmayı yapıyor. Stratejik olarak tasarlanan ve yayınlanmış içerikle, pek çok yerde, insanları etkilemek ve satışları yıl boyunca sürdürebilmek, gerçekte mevcut olmaktan veya işi tekrar tekrar yapmaktan kurtulabilirsiniz.

Geçmişin işletme sahipleri, internetin bize bu kadar çok zamanda, şimdiye kadar ve çok geniş bir etki yaratmaya yönelttiği kaldıraç miktarından ateşli bir şekilde kıskanacaktı. Anahtar bir stratejiye sahip olmaktır. Ve mühendislik, her şeyi kapsayan bir stratejinin zaman almasını ve geçerliliğini sürdürürken, aşağıdaki yedi ipucu size planınızı sağ ayağınıza almak için ihtiyacınız olan bilgiyi sağlayacaktır.

Adım # 1: Spesifik Pazarlama Nişanlığınızı Kazıyın

Bu, basit gelebilir – ancak çalıştığım çoğu müşterinin, kendilerini tanımlamaya geldiğinde, kendilerini gerçekten kısa sattığını gördüm. hedef kitlesi. İşletme sahiplerinin farkına vardıklarından, genellikle hedef kitle adayı olan daha fazla insan grubu vardır. Kendinize şu soruları sorun:

1. Başka hangi işletme türleri müşterilere sağladığım çözümleri sunarak para kazanabiliyor ya da kazanç elde edebiliyor?

2. Yeni nişanlı işletmelerle kendi nişımda ne tür eğitici bilgiler paylaşabilirim? (Genç rekabete gerçekten yardımcı olan içerik yayınlamak, sektörünüzde lider olarak sizi konumlandırabilir).

Kuruluşunuzun hedeflediği belirli bir demografiyi tanımlamak, herhangi bir satış girişimi için önemli bir adımdır, ancak herhangi bir çevrimiçi kampanya sırasında önemsizdir. Unutmayın, teslim ettiğiniz kopya hemen alanların ilgisini çekmelidir. Bunun olmasını sağlamanın en iyi yolu mesajınızı en alakalı kitlenize ulaştırmaktır.

2. Adım: Önemli Konuşan Noktalarınızı Tanımlayın ve Netleştirin

Muhtemelen yazabileceğiniz şeylerle ilgili yüzlerce şey vardır. Ancak amacınız, "Tüm Ticaretin Jack'i" yerine belirli şeyler üzerinde otorite olmaktır. Odaklanacağınız ve yazacağınız "kapsayıcıları" konuşurken üç ila beş ana içeriği listeleyerek zaman ayırın. "Konteyner" ile dar kategoriyi kastediyorum. Örneğin, şirketimiz her türlü içerik pazarlamasını bültenlerden, makalelere, web içeriğinden basın bültenlerine kadar gerçekleştirmektedir. Bunların her biri bir niş kategorisidir. Bununla birlikte, içerik pazarlamanın büyük çoğunluğu SEO basın bültenlerine odaklanmaktadır. Bu "kapsayıcı" içinde, yazı başlıklarından, alıntı yapmaktan, yayınlanmak üzere en iyi zamanı analiz etmeye kadar pek çok sorunu ele alıyoruz.

İşletmenizin hangi 3 ila 5 alanı üzerinde uzmanlaşıyorsunuz ve otorite olarak bir niş çıkarabiliyor musunuz?

3. Adım: Çok Sayıda Yayınlanan İçerik İçeriğini Yayınlayın, Çok Sayıda

İçeriği yalnızca web sitenize veya blogunuza yayınlamak, size sınırlı pozlama sağlar. Amacınız "her yer" olmaktır – yeni kitlelere ulaşmak için diğer içerik portallarının maruz kaldığı toplulukları ve toplulukları kullanmak. İçeriğinizi yayınlamak için pek çok yer ve bunları yayınlayabileceğiniz çeşitli biçimler var. Favorilerimden birkaçı:

• Biznik, IdeaMarketers, Evan Carmichael (yayıncılık makaleleri)

• Hubpages: Makalelerinize "nasıl yapılır" kaynaklarına dönüştürmek için video, resim ve diğer multimedya ekleyin [19659002] • Çevrimiçi PR Medya (basın bültenleri)

• Slideshare (slayt gösterileri)

• Scribd, Docstoc, PDFcast (PDFs)

• YouTube (videolar veya sayfalar)

• Misafir blogu gönderileri

• Ticaret dergileri ve dergiler

Birçok yer için çok fazla içerik yaratmak zor olabilir. Bununla birlikte, tek bir içerik parçası birden çok şekilde yayınlanabilir. Örneğin, büyük & # 39; nasıl & # 39; Hubpages'te yayınlanan öğretici, daha küçük bir makale için kırpılabilir, daha sonra bir PDF'ye dönüştürülebilir. Bu makaleden ana noktaları alabilir ve bir slayt gösterisi biçiminde alabilirsiniz. Daha sonra, slayt gösterinizi anlattığınız ve YouTube'da yayınladığınız bir video screencast oluşturabilirsiniz.

4. Adım: İşinizi Oluşturun & # 39; E-posta Abone Listesi

Yıllarca bir e-posta listesi oluşturmaya dirençliyiz … Şüpheliyiz ki sadece biz değiliz. İnsanları e-postalarla "rahatsız etmekten" korkuyorduk – ama daha fazla yanlış olamazdık. Bir yıl içinde, Çevrimiçi PR Medya e-posta abone listemizi 20.000'den fazla kişiye kurduk ve şimdiye kadar yaptığımız en iyi kararlardan biriydi. Zaten ilgilendiğiniz bir kitleye değerli içerik sağladığınızda, marka ve bağlılık oluşturma için harikalar yaratabilirsiniz. Ayrıca, yeni bir ürün veya hizmetiniz olduğunda, sunduğunuz ürün ve hizmetleri beğendiklerini daha önce ifade etmiş olan kişilere doğrudan erişebilirsiniz.

Abone listenizi yükseltmenin bazı yolları:

1. Listenize katılma karşılığında değerli ücretsiz indirme olanağı sunun. Bu, bilgilendirici bir e-kitap, kontrol listesi, nasıl yapılır, örnek olay incelemesi veya hedef kitlenizin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak başka bir şey olabilir.

2. * DEĞERLENDİRİLMİŞ İPUCU * Birisi ödeme işlemi veya kayıt sürecinden geçtiğinde otomatik olarak listenize e-posta eklemek için bir e-posta ayrıştırıcısı kullanın. Ayrıştırıcı, bir kişi kendi bilgilerini girdiğinde, otomatik olarak "opt-in" işlemini otomatik olarak "tetikler" (yani, e-postayı doğrulayarak hala iki kez devreye almaları gerekir). AWeber e-posta ayrıştırıcısını uygulamak, listemizi mevcut boyutuna göre oluşturduğumuz en etkili tek yol olmuştur.

Adım # 5: Bir Sosyal Medya ve SEO Stratejisi Koordinatör

Sosyal medya uzun zamandan beri kendisini geçmekte olan bir faddan daha fazla kanıtladı. Henüz bir sosyal medya stratejisi oluşturmadıysanız, başlangıç ​​zamanı. Bir Twitter hesabı açın, personelinizi toplayın ve sosyal medyadaki ufkunuzu sıkı bir şekilde sürdürmek için tutarlı Facebook sonrası fikirlere beyin fırtınası başlatın. Mevcut arama motoru optimizasyonu yaklaşımınızı güçlendirmek için harika bir yoldur ve çevrimiçi görünürlüğünüzü anında artırabilir.

1. adıma geri dönün ve hedef kitlenizi düşünün. Müşterilere yalnızca mesajlar hazırlamak yerine, ortak olabileceğiniz "eşler arası" şirketlere yönelik içerikler oluşturun. Nişinizde yazdığınız veya hikayeleriniz ve yayınlarınız için bilginizi artırabilecek gazetecilerle iletişime geçin ve iletişim kurun.

2. no'lu adımlara geri dönün ve temel konu alanlarınız etrafında önceden tweet ve mesajlar oluşturun. Hedeflerinizden biri, uzman olduğunuz alanlarda "içerik küratörü" olmaktır. Bu, yalnızca içeriğinizi konuyla değil, başkalarıyla da paylaşmak anlamına gelir. Sosyal medya iki yönlü bir sokaktır. İletişim kutusunu açan içerik oluşturun. Övgü ve tanıma hak eden insanları öven içerikler oluşturun. Sosyal ağın gerçek dünya kurallarını çevrimiçi alana uygulayın ve hayal ettiğinizden daha fazla fırsat keşfedebilirsiniz.

Adım # 6: İçerik Pazarlamanız İçin Bir Takvimi Uygulayın

Yeni tanıtım çalışmalarınız için bir eylem planı oluşturmaya karar vermek harika bir şeydir – ancak bu sizin fikirler aslında hayata geçiriliyor! Kimin ne, ne zaman ve ne zaman bir şeyin çatlaklardan kaymasını sağladığına dair adım adım bir planı çizecek bir editoryal takvimi / gündemi bir araya getirin.

Bu disiplini gerektiriyor … Bir içerik geliştirme şirketi olsak da, genellikle kendi içeriklerimizi düzenli olarak yayınlamak için zamanımız olmadığından müşterilere odaklanıyoruz. Bir editoryal takvimimiz olduğu zamanlarda, içerik oluşturma üretkenliğimiz astronomik olarak daha yüksektir. Gerekirse içerik geliştirme planınızı yönetmek için ekibinize bir tane atayın. Onları size hata yapma ve işi bitirmek için ne gerekiyorsa yapma yetkisi verin!

Adım # 7: Hedeflenen Demografinizle Görünür Olun

Çoğu zaman, işletme sahipleri, kampanyanın ilk turu sırasında dağıtılmak üzere bir sürü harika ve bilgilendirici içeriğe sahipler. hakkında blog yazmak, bültenler yazmak, ya da Tweet ve Facebook hakkında konuşmak için mücadele. Sektörünüzdeki haberlerin ve bilgilerin üst sıralarda yer alması ve parmağınızın hedef kitlenizin nabzını tutması ve böylece yazmanız gereken şeyler olması çok önemlidir.

Yoğun bir işletme sahibi olarak, bu çok zaman alıcı olabilir. Düşünüyorsun … "Evet doğru! Bunun için zamanım yok!" Bu süreci daha yönetilebilir hale getirmek için uygulayabileceğiniz birkaç ipucu vardır:

1. Günlük veya haftalık olarak göz atmak için endüstri blogları ve günlüklerinin bir listesini çekmek için bir RSS okuyucu kullanın.

2. Niş konularınızda yeni fikirleri ve konuşmaları keşfetmek için anahtar kelimeler kullanarak Twitter'da arama yapın.

3. Zamanınız yoksa veya en azından haftalık olarak bunu yapmıyorsanız, sizden bilgi almak için birisini işe almak ve en çok hissettikleri şeyleri iletmek isteyebilirsiniz. önemli bilgi parçaları.

Adım # 8: Optimal Başarı İçin Elde Edilen Sonuçları İzleme ve Analiz Etme

Son olarak, herhangi bir reklamverenin tazminatında olduğu gibi, kampanyanızdan gelen sonuçları her zaman dikkatlice analiz etmek ve izlemek her zaman önemlidir. İlk önce tıklamadan dönüşüme kadar olan kopyasında gezinirken ziyaretçilerin hacmini ve kaynağını özetlemeye yardımcı olacak bir analiz uygulaması / aracı edinin. Gösterge sonuçlarını etkilemek için bir sisteme sahip olmak, neyin işe yaradığını ve neye ihtiyaç duyduğunu gerçekten bilmenin tek yoludur.

Ödeme formunuzda "hakkımızda nasıl duydunuz" alanını uygulamayı düşünün. İnsanlar yazdıklarında veya aradıklarında, size özel olarak ne öğrendiklerini sormak için bir uygulama haline getirin. Bu bazen sormak için rahatsız edici bir soru olabilir, ancak cevaplar sizi büyüleyebilir. Neyin çalıştığına dair size bilgi verecekler, böylece bu alanlarda daha fazla çaba harcayabilirsiniz.

Yoğun iş sahibi için bunun göz korkutucu görünebileceğini anlıyorum. Çalışmanın bir kısmını ekibinize veya bir asistana veya içerik geliştiren bir şirkete vermek için tereddüt etmeyin. Birisi "çekirdek" içerik yazabilir ve daha sonra kendi yetenek ve derin uzman bilginizi ekleyebilirsiniz. İçerik oluşturduğunuzda gerçekte göndermek için sanal bir asistan kiralayabilirsiniz. En önemli şey bir plan kurmak ve başlamaktır!