डिजिटल विपणन

Açılış Sayfaları ve Sıkıştırılmış Sayfalar Nelerdir?

Evden kendi işinizi kurduğunuzda, müşterilerinizin ziyaret etmesi için iyi tasarlanmış ve kullanımı kolay bir web sitenize sahip olmanız önemlidir. Web sitenizin hazır olduğunu, çevrimiçi satmak istediğiniz tüm ürünlerin veya hizmetlerin mevcut olduğunu ve web sitenize trafik çekmek için bir विज्ञापन kümeniz olduğunu varsayalım.

Düşünmeniz gereken bir sonraki şey, açılış sayfanız ve sıkma sayfanızdır.

Benzer olsa da, ikisi arasında küçük bir fark var. İnternet üzerinden pazarlama yaparken, bir açılış sayfası genellikle bir reklamın veya bağlantının bir uzantısı olan hedeflenmiş satış kopyasına sahip olan tek bir web sayfasıdır.

Sıkıştırma sayfası, olası abonelerden gelen e-posta adreslerini almak için oluşturulan bir sayfadır ve ürün veya hizmetle ilgili doğrudan bir bilgiye sahip olmayabilir. Sıkıştırma sayfasının tek amacı, takip eden pazarlama için bilgi toplamaktır.

Bu iki sayfa türünün her ikisine de bağlantılar genellikle sosyal medya, e-posta kampanyaları veya arama motoru pazarlamacılığıyla bağlantılıdır.

Bu sayfalar, yalnızca, ziyaretçinin tıkladığı reklamla veya bağlantıyla ilgili bilgileri içermesi gerektiğinden, ana işletme web sitenizin ana bölümünden biraz farklıdır.

Bazı ev işlerinden çalışan web sitesi sahipleri potansiyel müşterilerini web sitelerinin ana sayfasına yönlendiriyor. Ev ödevileri genellikle birden fazla kullanıcıya hizmet verecek şekilde tasarlanmıştır ve diğer sayfalara, diğer ürünlere ve hizmetlere ve hatta diğer web sitelerine çok sayıda bağlantı içerir. Açık bir 'harekete geçirme' eylemi yok. ve ziyaretçi ayrılabilir ve asla geri dönmeyebilir.

Evinizdeki iş web siteniz, sizi kendi alanında bir yetki olarak kurmak için var. Ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgili ayrıntıları ve neden insanlar tarafından sizin tarafınızdan olmalı. Ayrıca, web sitenizdeki diğer sayfalara ve diğer genel bilgilere bağlantılar olacaktır.

Bu yüzden bir açılış sayfaları ve sıkma sayfaları önemlidir. Bir ziyaretçinin aradığı belirli bilgileri sağlarlar. Evden işiniz için bir iniş ya da sıkma sayfası oluştururken, her zaman bu sayfaya yönlendirilen müşteriye net bir şekilde odaklanmalısınız. Bu nedenle, reklamınıza veya e-posta bağlantınıza yerleştirdiğiniz içeriklerle alakalı olmalıdır.

Bir açılış sayfası ya da sıkma sayfası ne zaman kullanılmalı?

Bu iki sayfa türü birbirine oldukça benzer olduğundan, birini ya da diğerini ne zaman kullanacağını bilmek biraz kafa karıştırıcı olabilir. Genel kural olarak, banner reklamları veya tıklama başına ödeme reklamları gibi ücretli kaynaklardan elde edilen trafik için bir sıkma sayfası kullanırsınız. Bu, kontrol ettiğiniz trafiktir ve asıl hedef iletişim iletişim bilgilerini almaktır, böylece takip eden pazarlama ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa, ürününüzün ve hizmetinizin yararları hakkında kısa bir özeti olmalı ve ziyaretçilere isimleri ve e-posta adresleri karşılığında bir değer sunmalıdır. Ziyaretçilerin dikkatini dağıtacak diğer web sayfalarına veya tekliflere hiçbir bağlantı verilmemelidir.

Mevcut kişileriniz için bir açılış sayfası, yani, zaten e-posta pazarlama listenizde olan kullanıcıları kullanabilirsiniz. Yine, sayfa, sunduğunuz ürün veya hizmetin faydalarını açık bir şekilde belirtmeli, ancak bir sıkma sayfasından daha fazla ayrıntı içermelidir. Bu kişinin listenizde bulunduğundan, ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgili bir ilgi duyduğunu zaten unutmayın. Bu sayede çok daha fazla ayrıntıya girebilir ve ziyaretçiyi anında veya geçici bir satış için bir işlemi tamamlamaya ikna etmeyi düşünebilirsiniz.

İnsanların, satın almaya hazır olduğunuzda değil, satın almaya hazır olduklarında ev satın almaları gerektiğini unutmayın. Bu nedenle, açılış sayfalarınızı hassaslaştırmanız ve değiştirmeniz ve sayfaları belirli bir ürünle belirli kitlelere uyacak şekilde sıkıştırmanız önemlidir .

Ayrıca, sayfalarınızın konuşma oranını ölçerek sayfalarınızın ne kadar başarılı olduğunu görebilirsiniz. Bu, ziyaret sayısını (ya da reklamınızın veya bağlantınızın kaç kez tıklandığını) karşılaştırarak, daha sonra harekete geçen kullanıcıların sayısını karşılaştırmak, yani adını ve e-posta adresini girerek veya bir ürün satın alarak yapılır.

Dönüşüm oranınızı elde etmek için toplam katılım sayısını veya satış sayısını toplam tıklama sayısıyla bölün ve 100 ile çarpın. Örneğin, reklamınız 500 tıklama ve 100 katılım gerektirdi, sohbet oranınız % 20 olacaktır (100'e bölünerek, 100'e bölünerek, 100 =% 20 ile çarpılmaktadır).