एसईओ

Açılış Sayfası Optimizasyonu: Dönüşümlerinizi Artırmak İçin Trafiğinizi Nasıl Segmentlersiniz?

Açılış sayfanızın dönüşüm oranını artırmanın en hızlı ve kolay yollarından biri, trafiğinizin nereden geldiğini belirlemek (segmentlere ayırmak), ardından aktif olarak bir satın alma işlemi yapmak isteyen kullanıcılarla konuşmaktır.

Bunun nedeni, bu yöntemin neden bu kadar etkili olduğudur ve sizin için çalışmasını sağlayacak bazı ipuçları.

Açılış Sayfası Optimizasyonu: Neden Trafik İşlerinizin Bölünmesi?

Çoğu zaman, açılış sayfaları "herkese uyar" yaklaşımından yazılır ve optimize edilir. Ziyaretçiler siteye geldiklerinde, hepsinin harekete geçirici mesajınıza yanıt vermesini istersiniz. Örneğin, açılış sayfanız öncelikle potansiyel müşteri oluşturmak için yazılmışsa, "şimdi satın al" a hazır olan ziyaretçilerinizi kapatıyor olabilir.

Burada, "dönüşüm yol blokları" ile devam ederek, dönüşüm oranınızı kolayca kolayca artırabilirsiniz.

Ziyaretçi Trafiğinizi Nasıl Ayırırsınız

Potansiyel potansiyel müşterilerin satın alma sürecinde neler olduğunu anlamanın en kolay yolu, anahtar kelime verilerini kullanmaktır. Araştırmaların kanıtladığı gibi, daha spesifik beklentiler aramalarında, satın alma konusunda daha ciddi olma eğilimindedir. Dolayısıyla, uzun kuyruk anahtar kelime aramalarınıza odaklanın ve neleri aktarabileceğinizi görün.

Örneğin, markayla arama olasılığı var mı? Bu, belirli bir ürün / hizmete ihtiyaç duydukları fikrini ortaya koydukları anlamına gelebilir. Şimdi, sadece istedikleri markayı arıyorlar.

Beklentiler ürüne göre mi arama yapıyor? Bu, bir beklentinin, ihtiyaç duydukları şeyleri gerçekten satıp satmadığınızı görüp görmediğini, böylece satın alma işlemini yapmadan önce, karşılaştırma alışverişlerinin son aşamalarını yapabileceklerini belirtebilir.

"Satın almaya hazır" beklentileriniz hakkında bazı eğitimli tahminler yaptıktan sonra, satış hunisi boyunca onları harekete geçirmek için bazı harekete geçirici mesajlar test etme vakti geldi.

Bu test nasıl açılırsa yapsın, müşterilerinize çok fazla bilgi edineceksiniz. Genel online pazarlama stratejinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz davranış.

Ancak argüman uğruna, diyelim ki haklısın – açılış sayfanız ROI önemli ölçüde artıyor. Artık şikayetçi olmak için zaman yok. Sonuçlarınızı en üst düzeye çıkarmak için daha derine inme zamanıdır, çünkü tüm potansiyel müşterilerin ilk harekete geçme isteğinize yanıt vermez – sizin için ne kadar harika olursa olsun.

Cevap vermeyen "satın almaya hazır" beklentiler neler? Farklı bir harekete geçirici mesaja cevap verecekler mi? Öğrenmenin tek yolu onu test etmek ve görmek.

Ve bu, açılış sayfası optimizasyonunun ne anlama geldiğidir – sürekli olarak müşteri verilerini istediklerini vermek için madencilik yapmaktır.