एसईओ

Affiliate Marketing 101 – Affiliate Marketing Web Siteleri İçin Arama Motoru Optimizasyonu İpuçları

Bu günlerde, bağlı kuruluş pazarlama web sitenizi oluşturmanın en akıllı yolu, kendi tasarımınız ve devam eden bakımlarınızın çoğu bağlı kuruluş pazarlama bloglarında otomatikleştirildiği için, kendi kendini barındırılan bir WordPress bloguyla. Ancak, tıpkı statik web sitelerinde olduğu gibi, bağlı kuruluş pazarlama web sitenizdeki arama motoru optimizasyonunu (SEO) düzgün bir şekilde yönetmeniz çok önemlidir.

Öncelikle, hedef anahtar kelimelerinizin veya anahtar kelime öbeğinizin başlığın kendisinde öne çıktığından emin olarak, yaptığınız her bir yayının başlığına özellikle dikkat edin. Bu özellikle satış ortağı pazarlama blogları için geçerlidir. Yayının başlığı genellikle bu sayfanın URL'si olarak kullanıldığından ve arama motorlarının bu anahtar kelimeleri hem başlıkta hem de URL'de bulabilmeniz için size en iyi yüksek arama motoru sıralamasında olası çekim. Google, Yahoo, Bing ve daha küçük motorların siteleri değil, sayfaları derecelendirdiğini unutmayın. Bu nedenle, her sayfanın belirli bir sayfanın hedeflediği anahtar kelimeler için optimize edilmesi önemlidir.

Ardından, uygun eklentileri kullanarak, sayfanın doğru etiketlerini ve açıklamasını seçtiğinizden emin olun. Yine, bunlar, bağlı kuruluş pazarlama blogunuzun arama motoru sonuç sayfalarındaki konumunu (SERP'ler) etkileyebilir. Dahası, birçok motor sayfanızın açıklamasını görüntüler, böylece potansiyel müşterilerinizin tıklamaları ve blogunuzu ziyaret etmesini umarak hedef pazarınıza cazip gelmesini istersiniz.

İçeriğinizi yazarken mevcut SEO uygulamalarını anlayın ve kullanın – çoğu arama motoru, endeksledikleri sayfaları nasıl sıraladıkları hakkında bol miktarda bilgi sağlar. Ayrıca, her gönderi için anahtar kelimelerinizi veya anahtar kelime öbeklerinizi kopyada kullanmanız önemli olsa da, arama motorlarını değil, potansiyel müşterileriniz için gönderilerinizi yazdığınızdan asla vazgeçemezsiniz.

Bağlı kuruluş pazarlama web sitenize hedeflenen trafiği getirme çabasına gittiğinizde, kaliteli içerik, gezinme kolaylığı ve neşeyle dikkat çeken fikirlerin akıcılığıyla hoş bir şekilde şaşkınlıklarını istersiniz. Bağlı kuruluş bağlantılarınızın diğer ucundaki ürünleri satın alma yolunda. Üyelerinizin sorumlulukları, SERP'lerde iyi bir şekilde derecelendirmek için yazılarınızı kesinlikle yazıyorsanız ve hedef kitlenizin okumayı veya takip etmeyi zor buluyorsa, ihmal edilebilir veya mevcut değildir.

Son olarak, sayfanızın hedef anahtar kelimelerini metne eşlik eden herhangi bir resmin alt etiketlerine, blogdaki diğer sayfalardan bu sayfadaki bağlantılara ve herhangi bir Endeksiniz ve / veya RSS beslemeleriniz için sunduğunuz açıklama veya özet. Bağlı kuruluş pazarlama bloglarınızdaki her bir posta veya sayfa için en azından bu kadar SEO yapmanın alışkanlığını kazanın.

Tüm sayfalarınızı hedeflenen görüntüleyiciler için hala güçlü tutarken hatırlamaya ve dahil etmeye çalışmak, ilk başta oldukça işe yaramaz gibi görünebilir, ancak normal uygulama ile ikinci doğa haline gelebilir ve güçlü ve kârlı bir bağlı kuruluş pazarlama ağıyla sonuçlanabilir. site sizin için zamanla inşa edilir.