डिजिटल विपणन

Affiliate Marketing – 6 Kolay Adımda Başlayın

Affiliate pazarlama, çevrimiçi iş kurmak için kolaydır. Başlamak gerçekten çok kolay ama başarılı olmak için çok çalışmak gerekiyor. Bu yazıda, bu işe girmek için gereken altı temel adımı öğreneceksiniz. Adımlar kısa ve oldukça basit. Başarılı olmak için aşağıdaki adımları izlemelisiniz; Aksi takdirde istenen sonuçları almazsınız.

1. Bir Pazar Seç

Neden ürün yerine bir pazar seçmelisiniz? Bunun nedeni, boru hattınıza daha fazla ürün koymak istediğinizi açıkça ortaya koymaktadır. Size uygun bir pazar seçmelisiniz. Bu konuda detaylı bilgi edinmelisiniz.

2. Bir Ürün Seçiniz

Belirli bir pazarı seçtiğinizde, şimdi bir ürün seçmenin zamanı geldi. En başta tüm ürünleri eklemek isteyeceksiniz, ancak başlangıçta bunu yapmamanız tavsiye edilir. Başlangıçta çok fazla ürün seçerseniz, odaklanamayacaksınız. Dikkatiniz farklı ürünlere yönlendirilecek. Bundan en iyi şekilde yararlanmak için bir ürün seçmek daha iyidir. İstediğiniz satışları yapmaya başladığınızda, daha fazla ürün ekleyebilirsiniz.

Bir Autoresponder Dizisi Oluşturun

İşinize başladıktan sonra, otomatik yanıtlayıcı dizisi olarak da adlandırılan bir takip dizisi oluşturmanız gerekir. Bu seri, ürününüz hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Orada ürününüzle ilgili içerik ekleyebilirsiniz. Golf kulüpleri satıyorsanız, bunlar hakkında bazı temel bilgilere sahip bir dizi oluşturabilirsiniz. Orada ziyaretçilerinize golf kulüplerini nasıl satın alabileceklerini anlatabilirsiniz. Ayrıca dünyadaki bazı büyük golfçuların bazı avantajlarını veya profillerini de ekleyebilirsiniz. Daha yaratıcı olmaya çalışmalısın. İlk birkaç ay boyunca iştiraklerin makul satışlar elde etmedikleri görülmektedir. Ancak altı ay sonra, daha iyi satışlar elde etmeyi bekliyorlar.

4. E-postaları Yakalamak için Bir Sayfa Oluşturun

Web sitenizde, potansiyel müşterilerinizle ilgili bilgileri yakalayacağınız bir sayfa oluşturun. Böylece, takip dizilerinizi gönderebilirsiniz. Bir iş kuruyorsanız, kendi web sitenize sahip olmak bir zorunluluktur. Bu web sitesi, bağlı kuruluş ürünlerinizi web sitesi ziyaretçilerine göstermek için gerekli olacaktır. E-posta kampanyalarınızı tanıtmak için ziyaretçilerin e-postalarını alacaksınız.

5. Trafik Oluşturma Tekniklerini Kullan

Web siteniz dolduğunda, bazı trafik oluşturma teknikleri kullanın. Trafik oluşturma tekniklerini uyguladıktan sonra, sonuçları almak için biraz zaman beklemeniz gerekir. Farklı teknikler deneyin ve size en iyi sonuçları veren şeyi görün. Ardından deneyiminize dayanarak, en iyi sonuçları gösteren teknikle devam edin.

6. İlgili Diğer Ürünleri Bul

Tek bir ürünle iyi ve güvenilir bir gelir elde etmeye başladığınızda, ürünler listenize yeni ürünler eklemelisiniz. Ama onları listeye koymak için yeni ürünleri dikkatlice seçmelisiniz.

Her zaman iyi sonuçlar elde etmek için tek, sıcak ve talepkar bir ürünle başlayın. Bu tek ürüne odaklanın, web sitenizi ürünü görüntüleyecek ve ziyaretçilerin e-posta adreslerini yakalayacak hale getirin. Güçlü bir विज्ञापन kampanyası başlatmak için bu e-posta adreslerini ve web sitenizi kullanın. Web sitenize maksimum trafik çekmek için teknikleri kullanın. Tek bir ürünle buluşmaya başladığınızda, daha fazla ürün ekleyin ve işlemi tekrarlayın.