डिजिटल विपणन

Ağ Pazarlama – Nasıl Öder

Ağ pazarlaması veya çok düzeyli pazarlama da denir, ayrıca bir ana şirketten ürün satmak için bağımsız aracılara ve distribütörlere bağlıdır. Birçok insan bu tür bir iş ücretini yapar. Ödemenin yapısı şirketten şirkete değişmektedir.

Burada ödeme yapmanın bazı yolları vardır.

· İkili planlar. Bu plan, zirvede bir piramit öngörerek işe yarıyor. Bu yapıda sadece iki kişinin altında olabilirsiniz ve satışlarının bir yüzdesini elde edersiniz. Bununla birlikte, daha fazla insanı imzalarsanız, onları altınızdaki dört yerden birinde piramidin daha alt seviyelerine yerleştirmeniz gerekir. Bu hem sizin hem de sizin tarafınızdan yararlanır ve herkesin yararına olur.

· Uni-level planları. Bu, işe alımlarınızla oluşturduğunuz piramidin yatay olarak genişlediği, her yeni ajanın sizin tarafınıza yerleştirildiği çok basit bir plan, o zaman ajanları piramidi dikey olarak genişletiyor, böylece onların komisyonları da size geri geliyor. 19659002] Matris planları. Bu plan, tek seviyeli ve ikili planların birleşimidir. İlk seviyeye daha çok insanı bir ikiliye yerleştirebilirsiniz, ancak yine de sınırlı bir sayıdır. Bundan sonra, orijinal işe alımlarınızın altındaki matriste yeni işe alımlar yapmaya devam ediyorsunuz, böylece herkes için faydaları artıyorsunuz.

· Karma planlar. Bunlar en karmaşık plan türleri. Bir matris planı gibi, iş ağınızı yapılandırmak ve piramitleri size dağıtan komisyonları filtrelemek için farklı ödeme sistemlerinin unsurlarını birleştiriyorlar.