डिजिटल विपणन

Akıllı Telefon Pazarlama

Akıllı telefonlar standart cep telefonlarını ele geçiriyor ve bu cihazlarla web'e bu kadar hızlı ve kolay bir şekilde erişme yeteneği, akıllı telefon pazarlamasına yatırım yapan artan sayıda şirkette yanıt verdi. SMS pazarlaması, mobil web sitesi pazarlaması ve Uygulama pazarlaması dahil olmak üzere bu büyüyen trendden yararlanabileceğiniz bir dizi farklı yol vardır.

SMS pazarlaması hem eski mobil cihazlarımızda hem de yeni akıllı telefonlarda etkiliyken, mobil web sitesi pazarlaması ve büyük pazarlamacılar olan Uygulama pazarlamasıdır. Mobil web sitesi pazarlamacılığı, normal web sitenizde barındırılmak üzere web sitenizin okunması kolay bir şablonunu kullanır. Yönlendirmelerden faydalanarak, sitenizi bir mobil cihazdan ziyaret eden kullanıcıların otomatik olarak okunması kolay mobil sitenize yönlendirilmesini sağlayabilirsiniz. Mobil web siteleri, akıllı telefonunuzun etkileşimli özelliklerinden bazılarını kullanmasına rağmen, her zaman olabildiğince etkileşimli değildir.

Neden Uygulamalar Smartphone Pazarlama için Çok Popüler?

Küçük İşletmeler için Mobil Uygulamalar, pazarlama sitenizde kullanabileceğiniz içerik oluşturmak için kullanılabilecek etkileşimli özelliklerle mobil web sitenizi daha da fazla taşıyor Müşterilerinizi ödüllendirmek için. İşletmeniz için dönüş yol tarifi sunmak ve GPS'i önceden belirlenmiş zamanlarda ziyaret eden herkese GPS indirim kuponları sunmak için GPS özelliğinden faydalanmak, müşterilerin deneyimini geliştirmek için özelliklerde yerleşik olan telefonlardan yararlanır.

Uygulamaların mobil web sitelerinden öne çıkmasını sağlayan en önemli şey, son kullanıcının yanı sıra işletmeniz için de kolaylık sağlıyor. Müşteriler, tek bir tuşa dokunarak çok daha fazlasını başarabiliyorlar ve şu anda memnuniyetle karşılanmaya daha yatkın hale geliyor ve gerçekleştirmesi kolay olan görevleri tamamlamayı tercih ediyoruz. Uygulamalar, bir arkadaşınıza yeni aldıkları özel bir indirim hakkında bir şeyler söylemeyi severler. Bir düğmeye dokunarak kolay. Ağız tanıtım aracının bu tek dokunuşlu sözcüğü, Uygulama pazarlamasını, bu tek araçla indirme işlemlerinde büyük bir artış yaşayan birçok şirket ile bu kadar popüler kılmaktadır.

Mobil pazarlama burada kalıyor ve web sitenizi bir mobil siteye dönüştürmekle aynı fiyata kaliteli uygulamalar sunabilecek çok sayıda şirket var. Alışveriş sepeti, sadakat programları, anket formları ve ücretsiz push bildirimleri gibi ek özellikler, akıllı telefon pazarlamasının hem maliyet açısından etkili olmasını hem de müşterilerinize markanızla yaşadıkları deneyimlerinize büyük bir değer katacağını garanti eder.