डिजिटल विपणन

Akustik veya Dijital Piyano – Hangisini Seçmelisiniz?

Eviniz için piyanoya yatırım yapmaya karar verdiyseniz, akustik veya dijital piyano arasında seçim yaparken birkaç öğe devreye girecek. Muhtemelen, mükemmel bir dünyada, ikisine birden sahip olursunuz; Dijital bir piyanonun kullanışlılığı ve çok yönlülüğü ile birlikte, mükemmel bir dokunuş ve tonu olan klasik bir akustik piyano. Her ikisine de sahip olmanın bir olasılık olmadığını varsayarak, sizin için en iyi olanı seçmek için her birinin avantajlarını ve dezavantajlarını göz önünde bulundurmanız gerekir.

Akustik piyanonun avantajlarına bir göz atalım. Bununla başlamak için "gerçek anlaşma"; Dijital piyano için taklit edebilecek zorlu inceliklere sahip çarpıcı bir enstrüman. Akustik bir piyano ile gerçekleştirme deneyimi – dokunuş ve duyu, harmonikler, yankılanmalar, estetik güzelliği ve mirasla olan ilişkisi– en gelişmiş dijital piyano bile çoğaltamayacak kadar özel ve sofistike herşey. En iyi kalitede bir piyano satın almanız ve doğru bir şekilde tutulması şartıyla akustik, uzun yıllar boyunca siz, küçükleriniz ve hatta torunlarınıza hitap etmeye devam edecektir.

Akustik piyanonun dezavantajı mı? Önümüzdeki finansal yatırım, dijital bir model satın almaktan çok daha yüksek. Aslında fiyat, çoğu insanın bir akustik karşısında seçtiği bir numaralı nedendir. Akustik piyanolar da oldukça fazla yer kaplarlar, yer değiştirmeleri çok zordur ve evinizde nerede sıcaklık ve nemde ciddi bir değişiklik meydana geldiğinden emin olarak düşünmelisiniz. Ek olarak akustik piyanoların ayarlanması ve korunması, toplam sahip olma maliyetine yılda birkaç yüz dolar ekler.

Şimdi dijital seçeneğe bir göz atalım. Son yıllarda dijital piyanoların yapımı büyük ölçüde gelişti ve sunulan stil dizisi artık çok büyük.

Dijital bir piyano satın alırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktörlerden biri, "fildişerin" dokunuşu ve deneyimi. En iyi kalitede bir klavye, akustik bir piyano kullanmanın ortamını mümkün olduğunca doğru bir şekilde üretmesini sağlamak için tartılmış tuşlara sahip olacaktır. Eğer yeni başlayan biriyseniz bu önemlidir, bu yüzden doğru oyun yaklaşımını geliştirirsiniz ve akustik piyanoya geçişi kolaylaştıracaktır. Dijital piyanolar büyük ölçüde daha az yer kaplarlar ve evinizdeki herhangi bir yere yerleştirebilirsiniz – sıcaklık, soğuk veya nem dijital piyanonuzun tonunu etkilemez ve akustik piyano gibi düzenli bir bakım gerektirmez . Ve fiyat çok büyük bir faktör. Dijital bir piyanoda birkaç bin dolar harcayabiliyorken, 1000 $ 'ın altında muhteşem bir enstrüman satın alabilirsiniz.

Dijitallerin akustik bir piyano üzerinde sahip olmasının büyük bir avantajı, diğer sesler gibi sesini duyma yeteneğidir. enstrüman hayal edilebilir. Birçok & # 39; stiller & # 39; Bu, klavyenizin sesini tamamen değiştirmenizi mümkün kılar. Önceden kaydedilmiş melodilerle, en temel piyano yeteneklerine sahip bir müzisyen tüm orkestra gibi ses çıkarır. En sevdiğiniz şarkı şarkılarını bile yükleyebilir ve The Beatles, Johnny Cash veya Lady Gaga ile birlikte oynayabilirsiniz.

Dijital bir piyanoda müzik yapmayı öğrenmek çok eğlenceli. Çok çeşitli akademik yazılımlar mevcuttur, ayrıca evinizi veya komşularınızı rahatsız etmediğinizi anlayarak kulaklıkları bağlayıp saatlerce ve saatlerce oynayabilirsiniz!

Dijitaller büyük avantajlara sahip olsa da, olumsuz yönlerini de dikkate almaları önemlidir. Kaliteli bir dijitalin uzun ömürlülüğü sınırlıdır. Diğer elektronik cihazlarda olduğu gibi, hızlı bir şekilde değer kaybettiler ve üreticilerin yeni modelleri düzenli olarak tanıtmasıyla dijital piyanonuz zaman içinde modası geçecek.

Peki en iyi dijital piyano hangisi? Önemli bir seçim var ve ilk olarak ideal piyanosunuzu aramaya başladığınızda çok büyük olabilir. Sizin ve sevdikleriniz için en iyi piyanoyu bulmanıza yardımcı olmak için bir alışveriş rehberi hazırladık. Satın alma fikirleri var, bir piyangodan AZ & # 39; ve birçok piyano yorumları.