डिजिटल विपणन

Altı Sigma ve Web Pazarlama

İnternet pazarlamacılığında önemli artışlar nedeniyle son yıllarda web pazarlaması gibi üst düzey hizmetler büyük önem kazandı. Çevrimiçi ticaret anlaşmalarının toplam değeri o kadar büyük hale geldi ki, her çevrimiçi şirket artık bir parça pasta almak istiyor. Bu nedenle, daha fazla şirket yukarıda belirtilen hedefe ulaşmada yardımcı olan profesyonel web pazarlama hizmetlerini tercih ediyor.

Etkili Web Pazarlaması Yoluyla Eyeball'ları Çekmek

Web pazarlamacılığı, yalnızca çevrimiçi ziyaretçilerin ilgisini çekmekle kalmayıp aynı zamanda ziyaretçiyi zamanla karşılaştırıldığında web sitesinde nispeten daha fazla zaman harcamaya teşvik eden bir dizi süreç ve prosedür olarak tanımlanabilir. diğer rakip web sitelerine harcamak. Web pazarlamacılığı kesinlikle faydalıdır, ancak çoğu çevrimiçi şirketin bunu kullanması, çevrimiçi ziyaretçilere benzersiz bir deneyim sunmayı zorlaştırmaktadır.

Bununla birlikte, bu sorun, çevrimiçi ziyaretçilerin kesin ihtiyaçlarını veya beklentilerini çözmede yardımcı olan Altı Sigma kavramları ve metodolojilerinin dağıtımıyla çözülebilir; bu da yeni web sitelerinin tasarlanmasında ve geliştirilmesinde veya mevcut web sitelerinde değişiklik yapılmasında yardımcı olur. Artan web sitesi trafiği, web pazarlama girişimlerinin nihai amacı olmayabilir, ancak yine de yararlıdır çünkü matematiksel olarak, satış hacimlerinin yükselme şansını arttırır. Ayrıca, web sitesinin satış hedeflerine ulaşıp ulaşmadığına bakılmaksızın, bir web sitesi için marka adı oluşturulmasına da yardımcı olur, uzun vadede her zaman faydalı olacak bir şey.

Gerçek Satışlara Ziyaretleri Dönüştürme

Gelişmiş Altı Sigma istatistik araçları yardımıyla, çevrimiçi şirketler artık web sitelerinin performansının her bir yönünü tek tek web sayfalarında harcanan süre, tıklanan bağlantılar gibi Ziyaretçiler tarafından, ziyaretçiler tarafından otomatik olarak göz ardı edilen bağlantılar ve satış oranına ziyaret. Bu kayıtlara dayanarak, çevrimiçi şirketler daha sonra gerekli değişiklikleri kolayca gerçekleştirebilir ve kullanıcı dostu araçlar sunabilir, bunların hepsi de şirketin günlük ziyaretlerin çoğunu gerçek satışlara dönüştürmesine çok yardımcı olacaktır.

Özellikle ticari web siteleri için satışların artması gerekiyor çünkü günümüzün oldukça rekabetçi çevrimiçi pazarında ayakta kalabilmenin tek yolu bu. Artan satışlar daha fazla kar anlamına gelir; bu da şirket tarafından bir web sitesinde sunulan ürün veya hizmetlerin sayısını artırarak faaliyetlerini genişletmek için kullanılabilir.

Yukarıda belirtilen tüm gerçeklere dayanarak, başka herhangi bir sektörde olduğu gibi, Altı Sigma'nın web pazarlaması alanında birbirinden ayrılmaz hale geldiği kolayca ihlal edilebilir. Buna ek olarak, online ticaret hacminin artmaya devam edeceği kesin olarak, web pazarlama ve müttefik sektörleri alanında Altı Sigma'nın kullanımının, her geçen yıl artış eğilimi göstermeye devam etmesi yanlış olmayacaktır.