एसईओ

Amazon, Google’ın arama reklamının üstünlüğünü yutmaya devam ediyor

Google, ABD’de arama ağı reklamcılığındaki baskın oyuncu ancak Amazon ve diğerleri bu ipucunu aşındırıyor. Araştırma şirketi eMarketer tarafından Salı günü yayınlanan tahminlere göre, Amazon’un arama विज्ञापन pazarındaki payının, Google’ın önümüzdeki iki yıl içinde küçüldükçe artması bekleniyor.

Amazon, çift basamaklı gelir artışını görüyor. Bu yıl, eMarketer, Amazon’un ABD’de ödenen arama gelirlerinin ABD’deki 'nın ' den [% 'ye göre% 30 artarak 1999007]' den% 30 artacağını tahmin ediyor. (2018’de, Amazon küresel olarak 10 milyar doların üzerinde reklam geliri elde etti.) 2021’de 2019’daki payının% 12.9’dan% 15.9’a çıkması bekleniyor.

Sadece önümüzdeki yıllarda pazar payında bir artış görmesi bekleniyor.

Google’ın küçülen payı. Google’ın güçlü liderliğini koruyacağı, ancak pazar payının 2019’da% 73,1’den (40.33 milyar’ı temsil ettiği) 2021’de% 70,5’e düşeceği tahmin ediliyor.

Gelecekte daha küçük oyuncular. Kendi pazarını inşa eden Walmart (Tinuity'den Elizabeth Marsten bunu gelecek ay SMX East'te konuşacak), Pinterest, Target ve eBay ayrı ayrı dağıtılmadı, ancak eMarketer arama yapmayı söylüyor her birinin payı artıyor.

Neden umursayalım. Kullanıcıların Amazon’da ürün aramalarına başlama eğilimi, arama büyümesini ateşlemenin bir parçası. Diğer parça yakıt ivme ise, şirketin Amazon Reklam UI, API ve bu yıla girdiğimizi bildiren reklam formatları ve envanterine yaptığı yatırımdır.

Google, rekabetçi baskılara tepki olarak, bu ay ABD’de yeni bir Alışveriş deneyimi başlattı. Mağazalara çok kanallı satış fırsatlarını kendi sitelerinde, mağazalarda veya Google’ın genel kullanıma alma yoluyla satma imkânı sunuyor. Oturum açan kullanıcılar, tarama ve alışveriş geçmişlerine göre kişiselleştirilmiş sonuçlar alır. Artık birkaç perakendeci Google’ın satış başına ödeme programına katılıyor. Google ayrıca, yerel perakendecilere 2 milyardan fazla ürünü haritaladığını söyledi.

Yeni Google Alışveriş’in şirketin ABD pazarındaki pazar payını değiştirmesine yardımcı olup olmayacağı henüz görülmedi.


लेखक के बारे में

Ginny Marvin, bütün yayınlarımızdaki günlük editörlük operasyonlarını yöneten Üçüncü Kapı Medyası Genel Yayın Yönetmenidir. Ginny, Search Engine Land, Marketing Land ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntüleme ve yeniden hedefleme dahil olmak üzere ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yıldan fazla pazarlama tecrübesiyle hem kurum içi hem de ajans yönetimi görevlerinde bulundu. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.