एसईओ

Anahtar Kelime Araştırma – En Önemli SEO Yöntemi

Anahtar kelime optimizasyonu, kapsamlı anahtar kelime araştırmasına dayalı olarak doğru anahtar kelime seçimi ve konumlandırmayı içerir. Sitenizi desteklemek için mükemmel bir siteye ve etkili bir programa sahip olmanız muhtemeldir, ancak arama motorlarında yer almazsanız bunların tümü boşuna olacaktır. Site arama motorlarına yapmazsa, istenen yatırım getirisini elde edemezsiniz. Web sitenize istediğiniz trafiği alamıyorsanız, arama motorları için sitenizi en iyi SEO şirketleri tarafından optimize etmek için harcadığınız paraya rağmen, daha fazla sinir bozucu olabilir. En popüler arama motorlarında sitelerinizin en üst sıralarda yer aldığı en iyi arama sonuçları hakkında bir rapor verilebilir, ancak bu noktada önemli olan anahtar kelimeler için listelenmektedir. Yalnızca iş profilinize uyan anahtar kelimeler için listelendiğinizde, önemli dönüşümleri görebileceksiniz. Aksi halde, herkes, yalnızca hizmetlerinizle gerçekten ilgilenmeyen çok fazla trafik çekecek.

Bu, çok sayıda web sitesi sahibini bu yana etkileyebilir. yatırımda değerli kazançlar görmeyi başaramazlar. Burada eksik olan şey, web sitenize gelen ziyaretçilerin ilgisini çekecek doğru anahtar kelimeler ve anahtar kelime öbekleri hakkında derinlemesine bir araştırmadır. Bu site sahiplerinin ihtiyaç duydukları şey, kendi şirket modellerini çok iyi anlayabilen ve arzularını ve iş gereksinimlerini kavrayabilen kapsamlı bir anahtar kelime araştırmasıdır.

Araştırma anahtar kelimelerinin faydaları şunlardır: 1) Kaliteli trafik. Tüm trafik aynı olmadığından, size daha fazla gelir sağlayan hedeflenen trafiği elde edersiniz. 2) Artan trafik hacmi. Daha yüksek arama hacmine sahip olacak anahtar kelimeleri hedefleyerek veya daha fazla sayıda anahtar kelime grubunu hedefleyerek daha fazla hedefli trafik elde etme potansiyeline sahip olursunuz. 3) Çok daha iyi satış ve gelir. Artan kaliteli trafik ile satışlarda artış anlamına gelir. 4) Daha az rekabet. Daha az rakip olan anahtar kelimeleri hedefleme gücünüz olabilir. Bu düşük hacimli anahtar kelimeler, daha rekabetçi ifadeler için sıralamaya doğru ilerlerken başlamak için harika bir yerdir. Bir web sitesi pazarlamaya başlamadan önce, önce etkili anahtar kelime araştırması yapmak çok önemlidir. Sitenizin ziyaretçileri, gelirleri ve genel başarıları buna bağlıdır.

Anahtar kelime araştırmasını ihmal etmenin dezavantajları şunlardır. 1) Anahtar kelimeleri doğru şekilde hedefleyememek. İşletme adınız için yalnızca mükemmel arama motoru sıralaması alabilirsiniz. İşletme adınız için optimize etmeniz gerekmemelidir. 2) Düşük hacimli anahtar kelimeleri hedefleme. İyileştirmek için sınırlı odayla çok az ziyaretçi alacaksınız. Ayrıca iyi sıralamalar alabilirsiniz, ancak gelir haline gelmez. 3) Aşırı rekabetçi anahtar kelimelere odaklanmak. En üst sıradaki web sitelerinin üstesinden gelemezseniz, çok sayıda arama motoru trafiği elde etmek için mücadele edebilirsiniz. Yarışma seviyeni seç. 4) Düşük kaliteli trafiği hedefleme. Trafik alabilir, ancak düşük dönüşüm oranlarıyla ilgili sorunlarınız olabilir. Bu yüzden anahtar kelime araştırmasını göz ardı edemezsiniz. Yanlış anahtar kelimeleri hedeflediğinizde, potansiyel olarak boşa harcamanın yanı sıra para kaybediyorsunuz.

Başka bir deyişle, web siteniz için mükemmel anahtar kelimelerin seçilmesi öncelikle hayati önem taşıyor. Ne sunduğunuz ile alakalı olmayan birkaç anahtar kelime üzerinde yapılandırdığınızda, web sitenize hiç değer katan ziyaretçilerin ilgisini çekebilirsiniz. Dolayısıyla, sitelerinizin konusunu ve optimizasyona başlamanız gereken şartları tanımlamak, anahtar kelime araştırmasının neden gerekli olduğudur. Web siteniz için doğru anahtar kelime araştırması seçerek size önemli zaman kazandırabilir ve hataları önleyebilirsiniz.