डिजिटल विपणन

Analog Fotokopi ve Dijital Fotokopi – Fark Nedir?

Bugün piyasada çok farklı yeni teknolojiler var ve seçim yapmak zor. Teknoloji bugün iş yapma şeklimizi değiştirdi; işler çok daha hızlı ve verimli. Bir ofisin ihtiyaç duyduğu temel şeylerden biri, bir fotokopi makinesi ve fotokopi makinesi, bir işin sorunsuzca çalışmasını sağlayabilir. Fotokopi makinesinin süreci önemli ölçüde değişti. İşiniz için hangi fotokopi makinesinin en iyi olacağını merak ediyor olabilirsiniz ve bu, analog fotokopi makinesi ile dijital fotokopi makinesi arasında seçim yapmak anlamına gelecektir. Analog fotokopi makinesi, ikisi arasında daha eski olarak kabul edilir, ancak yine de iyi niteliklere sahip olduğu düşünülmektedir. Dijital fotokopi makinesinin güçlü özellikleri ve olumsuz yönleri de vardır.

Eski fotokopi analog fotokopi makinesi olarak kabul edilir. Analog fotokopi makinesi hakkında iyi olan şey, güvenilir ve makul fiyatlı olmasıdır. Bir analog fotokopi satın almaya daha eğilimli olduğunuzu kararlaştırırsanız, ısınmak için gereken süreyi ve taranmış ya da basılı belgelerin kalitesini göz önünde bulundurmalısınız.

Bir ofisin içinde olmasının nedeni, bir ofiste muhtemelen Fotokopi makinesini kullanmak isteyen çok sayıda kişi ve eğer makine uzun sürerse, ofiste hayal kırıklığı yaratacak ve verimliliği azaltacaktır.

Dijital bir fotokopi makinesi farklı çalışır. Şu anda dijital çağları sınırlıyoruz ve bu nedenle tüm analog teknolojinin dijital teknolojiye dönüştürülmesi gerektiği anlaşılabilir. Bunlar, fotoğraf makineleri, video kameralar, vb. Makinelerdir. Tüm yeni teknolojik sistemlerde her zaman fayda vardır, ancak dikkate alınması gereken olumsuz yönler de vardır. Aslında, dijital bir yazıcının büyük avantajları vardır. En önemlilerinden biri, birçok dijital fotokopi makinesinin çok işlevli olmasıdır. Dijital fotokopi belgeleri e-postalara, faks makinelerine ve hatta metne gönderilerek teknolojinin şimdi nasıl geliştiği şaşırtıcı. Bu, verimliliği en üst düzeye çıkarmak için ofiste adımları azaltacaktır. Bir belgenin basılı kopyalarını farklı fiziksel sitelere postalamak için harcanan çaba ve zamandan uzaktır. Bu nedenle, iş yerinde üretkenliği artıracaktır.

Dijital teknolojinin aşağı tarafı, analog fotokopi makinelerinin daha fazla güç kullanması ve dolayısıyla daha fazla ısı üretmesidir. Bir analog fotokopi ile karşılaştırıldığında; Dijital fotokopi çok daha pahalıdır.

Dijital veya analog fotokopi makinesi seçip seçmediğinize bakılmaksızın, satın almayı düşündüğünüz ürün hakkında her zaman araştırma yapmanız gerekir. Ürünü her zaman kullanmadan önce kullanan bir kişi vardır ve genellikle ürünle ilgili bloglar veya yorumlar vardır, müşterinin bakış açısını öğrenmek için bunları okumalısınız. Satış temsilcisini dinlemek önemlidir, ancak ikinci görüş almak da iyidir. Diğer şirketlere, deneyimlerini fotokopi makinesiyle neler yaptığını da sorabilirsiniz. Doğru fotokopi makinesini seçmek zordur, ancak ihtiyacınız olanı biliyorsanız, aramayı ortadan kaldırırsınız.