एसईओ

Apple Maps doğru yönde bir adım atıyor

Yıllar geçtikçe, Apple Haritalar, Google Haritalar’ın takipçisi sayılıyor. Tim Cook, bu kadar düşük kaliteli bir ürün piyasaya sürmek için özür dilemeye zorlanan bir 2012 sunumunun başlamasıyla baş döndürücü bir araç olarak ününü hiç sarsmadı:

Apple'da, dünyaya -Müşterilerimize mümkün olan en iyi deneyimi sunan ürünler. Geçtiğimiz hafta yeni Haritalar'ımızın lansmanı ile bu taahhüdümüzün gerisinde kaldık. Müşterilerimizin neden olduğu hayal kırıklığı için çok üzüldük ve Haritalar'ı daha iyi hale getirmek için elimizden geleni yapıyoruz.

Ama zaman değişiyor. Apple, 29 Haziran’da TechCrunch’a Apple Maps’i sıfırdan yeniden kuracaklarını açıkladı. Bu, diğer şeylerin yanı sıra, Apple'ın üçüncü taraflara güvenmek yerine Apple Haritalar'a güç veren verilerin kontrolünü ele geçirmesini de beraberinde getiriyor.

Yaygın olarak bildirilen ve övgüye değer bir düzenleme, tüketiciler ve işletmeler için iyi – ve aynı zamanda Apple'ın ne kadar içeride kalması gerektiğinin altını çiziyor. Google Haritalar'a güçlü bir alternatif sunabilmek için sipariş verebilirsiniz.

Verilerinizden daha iyi değilsiniz

Apple'ın arduvuru temizlemesini ve bir veri geliştirmesini yapması gerekiyordu. Navigasyonun geleceği otonom araçların ve bağlı şehirlerin kullanımını içerdiğinden, tüketiciler her zamankinden daha fazla güvenilir haritalama verilerine ihtiyaç duymaktadır.

Doğru konum verileri olmaksızın, işletmelerin de mevcut olmadığına dair bir abartı değil; İnsanların istediklerini bulmak için mobil arama uygulamalarına başvurdukları bir dünya. Apple'ın harita verilerini 2012'de dış kaynaklara aktarma kararı, markaların yanlış veriler olması nedeniyle Apple Haritalar için yollardan köprüler koparıp rekreasyonel parkları havalimanı olarak etiketlemek gibi bazı utanç verici sorunlar yarattığını gösteriyor:

Image: Gavan Reilly / TheJournal. yani

Üçüncü taraf veri sağlayıcılarına güvenmek, Apple'ın bir başkasının kalite kontrol sorunlarına ya da Apple'ın problemi haline gelmesine ve markasına zarar vermesine kısıtlama getirdi. Apple'ın Apple Haritalar'daki hataları ortadan kaldırdığından ve kendi kaderini kontrol edebildiğinden emin olmanın en iyi yolu Apple Haritalarını Apple'ın kendi birinci parti verileriyle yeniden oluşturmaktı. Ve kendi birinci taraf verilerini yönetmek, Apple'ın müşterilerinin Haritaları nasıl kullandığını daha iyi anlayabilmeli.

Apple Haritalar gelişti, ancak Google Haritalar da gelişiyor. Apple, Haritalar'a olması gereken kıymetli varlık gibi davranması gerektiğini ve bunun kendi verilerine sahip olmakla başladığını fark etti. TechCrunch'ın bildirdiği gibi, Apple Maps'i yeniden oluşturma süreci şu anlama geliyor:

… iPhone'lar tarafından toplanan birinci taraf verilerini gizlilik ilk metodolojisi ve kendi algılayıcıları ve kameralarıyla donatılmış kendi araba filosuyla kullanmak. Yeni ürün San Francisco ve Bay Area'da bir sonraki iOS 12 beta sürümü ile piyasaya sürülecek ve sonbaharda Kuzey Kaliforniya'yı kapsayacak.

Apple'ın Internet Yazılım ve Hizmetler Kıdemli Başkan Yardımcısı Eddy Cue, TechCrunch'a şunları söyledi:

Bunu bir sonraki seviyeye taşımak istedim. Dünyanın en iyi harita uygulaması olacağına inandığımız şeyleri yaratmaya çalışıyoruz ve bunu bir sonraki adıma taşıyoruz. Bu, kendi harita verilerinin tamamını sıfırdan oluşturuyor.

Apple Haritalar, Google Haritalar'ı yakalayabilir mi?

Mevcut Apple Haritalar arayüzü değişmiyor. Daha ziyade, Apple Maps, uygulamayı daha işlevsel hale getirmeye odaklanıyor, örneğin, adresleri daha doğru hale getiriyor, yeni bir inşaatı daha iyi bir şekilde yapıyor, yolcuların bir yerin ön kapısına belirsiz talimatlar vererek, insanların düzenlenmiş, doğru 3D görüntülerini kullanabiliyorlar. Yaygın olarak yapılan ancak önceden eşlenmemiş ortak alanları belirleme

Bu değişiklikler, gezinmeyi daha güvenli hale getirmek ve kullanıcılara Google Haritalar'a alternatif sunmaktan başka bir neden olmasa da iyidir. Rekabet iyidir; Google'ı ayak parmaklarında tutar.

Ancak Google, Apple Haritalar’ın Google’ı daha iyi hale getirmesi için beklemiyor. Google Haritalar, sıçramalarla ve sınırlarla kendi başına büyüyor. Yıllar geçtikçe Google, aracı yalnızca daha doğru hale getirmekle kalmayıp, aynı zamanda işletmeler gibi, kullanıcı yorumları gibi yararlı verilerin daha güçlü kaynakları gibi önemli noktalar oluşturarak da Haritalar'ı sürekli olarak iyileştirdi.

Image: https://www.justinobeirne.com / google-maps-moat

Google Haritalar'ı yalnızca işletmeleri bulmak için değil, aynı zamanda ziyaret ettiğiniz yerler hakkında bilgi edinmek için daha iyi bir araç haline getiriyorlar.

2018'de, I / O geliştirici konferansında, Google Google Haritalar'da, artırılmış gerçekliğin (AR) başka bir seviyeye geçişe geçmesi gibi etkileyici bir dizi iyileştirme olduğunu duyurdu. AR'nin birleşimi, Google Haritalar’ın yalnızca bir yardımcı program değil, aynı zamanda bir yenilik platformu olduğunu göstermektedir.

Resim: VRFocus – Google I / O açılışından 2018

Diğer Haritalar Google’da I / O’yu değiştirir:

  • Kişiselleştirme Siz ve arkadaşlarınızın puan verdiği yerler de dahil olmak üzere, Google Haritalar kullanımınıza dayalı olarak ziyaret edilecek yerleri önererek uygulama. Kişiselleştirilmiş içerik, Google Haritalar'dan, tercihleriniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve Google Haritalar'ın nasıl kullanılacağına ilişkin daha iyi öneriler sunmak için makine öğrenmeyi kullanarak, Spotify'ın size ve arkadaşlarınızın Spotify'ı nasıl kullandıklarına bağlı olarak size nasıl şarkı önerdiği gibi, Google Haritalar'dan kaynaklanır.
  • Google Haritalar'ı daha sosyal ve paylaşılabilir hale getirme. Google, kullanıcıların ziyaret edilmesi gereken paylaşılabilir kısa yerlerden oluşturulabilir kısa listeler oluşturmasına izin veriyor. Kullanıcılar paylaşımlı listeleri kullanarak yapacakları şeyleri planlarken arkadaşlarınızla işbirliği yaparak, Google Haritalar'ı kullanıcılar için daha sosyal hale getirebilir ve Google Haritalar’da iyi geliştirilmiş kimlikleri olan işletmeler için daha faydalı hale getirebilir.

Google Örneğin, yol tariflerinin yol tarifi için temel olarak kabul edilmesi.

Örneğin, Google Haritalar, kullanıcıların “McDonald's'ta sola dönmelerini”, “doğal olarak 141. Caddede güneye çevirmek” yerine insanların doğal olarak birbirleriyle konuşmaları için talimat verebilir. Bir kişi bilinmeyen bir alanda gezinirken her zaman işe yaramaz.

Google'ın Apple'ın ne kadar ileri gitmesi gerektiğinin altını çizen bu tür geliştirmelerdir. Apple'ın, kullanıcıları bir noktadan diğerine verimli ve doğru bir şekilde almak için sağlam bir veri seti oluşturmaya yatırım yaptığı çok güzel bir haber. Ancak bu veri kümesi, Google'ın bir Avustralya yazılım şirketi olan Where 2 Technologies'i satın alarak 2004 yılında oluşturduğu bir şey.

2006 yılına gelindiğinde Google, Sokak Görünümü'nün 2007 lansmanı için kendi verilerini topluyordu.

Apple ve Google'ın harita ekiplerinin bu günlerde konuştuğu yeni özelliklerden bazılarını ele alalım.

Google'ın çekirdek haritalama veri kümesiyle çok iyi bir şekilde yetişmesine rağmen, Apple'ın da İlgi Çekici Noktalarını (POI) önemli ölçüde geliştirmesi gerekecek.

Şu anda Apple, POI veri kümelerini yerleştirmek için bir dizi kaynağa güveniyor. Ancak, sonuçlar genellikle eksik ve ilgili olan bir dizi noktayı eksik. Örneğin, mahallemdeki en popüler Meksika restoranlarından biri bir yıldan uzun süredir açık, 77'den fazla Google yorumu içeriyor ve yine de “Yakınımdaki Meksika restoranları” nı aradığınızda Apple Haritalar'da görünmüyor. yanlış etiketlenmiş kategori

Apple'ın haritalama veri kümesinin tamamını sahipleniş şekline benzer bir şekilde, Apple'ın işletmelerin verilerini kolayca ve ölçeksel olarak yönetmelerine olanak tanımak için araçlar ve hizmetler oluşturmaya karar vermesinden sadece bir zaman meselesi. Bugünlerde Google Haritalar'da gördüğümüz tüm spam'lerle bile, aramalar için döndürülen konumların en alakalı listesine sahip olan delta giderek küçülüyor.

Hangi işletmelerin yapması gerektiği

Açıkçası, işletmelerin Girişlerinizi Google Haritalar'da güncel tutmak için yüksek bir öncelik. Soru sormadan, Google Haritalar, markalar için altın standarttır. Verilerinizi ve içeriğinizi güncel tutmak için Google My Business kontrol paneliniz gibi araçlar kullanın (özellikle Google’ın G / Ç’den aldığı güncellemeler dahil olmak üzere müşteri yorumları dahil).

Ayrıca Apple’ı önemli bir yayıncı olarak ele almalısınız; Apple, yol bulma işlemini geliştirdiği için, Apple Haritalar'da güçlü bir konuma sahip işletmeler fayda sağlayacaktır.

Küçük bir işletmeyseniz, girişinizi Apple Maps Connect'te talep edebilirsiniz ancak çoklu yönlendirme işletmeleri için güvenilir bir itibar yönetimi platformundan faydalanabilirsiniz.

Hangi yolu seçerseniz seçin, kaynaklarınızı ve zamanınızı Google Haritalar mevcudiyetinize yoğun bir şekilde yatırım yapın ve kuşağınızı da Apple Maps'te koruyun.


Bu makalede anlatılan görüşler, misafir yazarın ve Arama Motoru Aracının değil . Personel yazarları burada listelenmiştir.


लेखक के बारे में

Adam Dorfman, İtibar'da Ürün Yönetimi Direktörüdür ve burada sınıfın en iyisi olan yerel otomasyon platformu Velocity'den sorumlu ekipleri yönetmektedir. Twitter'da onu takip edin @phixed .