एसईओ

Arama Motorları Hakkında Gerçekler

Hedeflediğiniz belirli bir anahtar kelime için yüksek arama motoruna sahip olmak, trafiğinizi ve satışlarınızı kesinlikle artırabilir. Doğru yapıldığında hiç şüphesiz.

Arama motoru sonuçlarınızı etkileyecek pek çok faktör var ve oraya ulaşacağınızın garantisi yok. Çoğu kişi SEO şirketlerinin istedikleri sonuçları almasına yardımcı olabileceği fikrine düştü. Bana gelince, söyleyebileceğim tek şey, eğer size söz verebilirlerse, bir yürüyüşe çıkıp olabildiğince uzağa koşabilirler.

Aşağıda, arama motoru optimizasyon stratejinizi uygularken dikkate almanız gereken birkaç şey var.

Kural # 1: Garanti Yok

Ne yaparsanız yapın, arama motorunu kandırmaya çalışmayın. Sadece bir an için yüksek rütbe almak için herhangi bir siyah şapka yöntemine girmeyin çünkü sonsuza dek yasaklamaya başlayacaktır. Kural çok basit. Web sitenizi veya blogunuzu mantıklı yapmanız gerekir. Sitenizdeki veya blogunuzdaki tüm içerikler öncelikle arama motoru tarayıcıları değil, ziyaretçiler içindir.

Motor sıralamasında arama yapmak için hiçbir garanti yok ve motor başarısı aramak için kısayollar yok. Web sitenizde veya blogunuzda iyi alakalı içeriklerin geliştirilmesinde kurallara uymak ve oyun oynamak ve web sitenize ya da blog'unuza olan linkler

Kural # 2: İyi bir içerik yazınız

İster inanın ister inanmayın İçeriğiniz, site ziyaretçilerinin siteye girip girmeyeceğini belirleyecek ve sitenizi tekrar ziyaret etmeye gelecektir. Harika içerik gönderimleri ziyaretleri tekrarlar ve dönüşüm şansını artırır.

Web sitenizin siteniz arama motoru robotları için teknik olarak mükemmel olsa bile, mükemmel içerikle doldurmadığınız sürece herhangi bir yararı olmayacaktır. Sitenize alakalı içerikleri düzenli olarak eklemeye devam edin.

Kural # 3: Arama motorunu kullanın dostu ve kullanıcı dostu tasarım

Tasarımınızı düzenli ve temiz tutun ve uzun sorgu URL'leri kullanmaktan kaçının. Kısa ve hatırlanması kolay URL’yi kullanın. URL'nizi anahtar kelimeler ve daha fazla anahtar kelime ile yapmayın. Sadece bir tanesi sayfanızı en iyi şekilde tanımlayacaktır.

Tüm içeriğinizi ve bağlantılarınızı karıştırmayın. Siteyi gezmek kolay site ziyaretçileri tarafından takdir edilecektir.

Kural # 4: İlgili bağlantıları al

Hem karşılıklı hem de tek yönlü bağlantılar, arama motoru başarısı için çalışıyor. Bağlantı alışverişinde ihtiyatlı olun.

İyi bağlantılar, web sayfanızın arama motorunda eşitliğini artırır ve kötü bağlantılar, hakkınız ve güvenilirliğinizde bir değişiklik yapar. Karşılıklı bağlantıda seçici olun. Sadece ilgili site veya blog ile bağlantı alışverişi yapın.

Daha yüksek bir sayfa sıralamasından alakalı bağlantılar almak, arama motorunuzun sıralamasını da artıracaktır. Sitenin sitenize verdiği güvenin bir oyu olarak sorulur ve böylece arama motoru iyi bir oy olarak görecek ve arama motorunuzu geliştirecektir.

Kural # 5: Ziyaretçilerin sitenizde kalmasını sağlama

Bu, çoğu site sahibi tarafından her zaman göz ardı edilmiştir. Arama motorunda üst sıralarda yer almak istiyorsanız, ziyaretçilerinizin sitenizde uzun süre kalmasını sağlamalısınız. Tüm ziyaretçilerinizin sitenizde 3 saniye kalması, Google’a bir anlam ifade etmiyor!

Bu, sitenizin okuyucular için iyi bir alakalı içerik sağlamadığını ve buna inanıp inanmadığını, arama motorunuzun ayakta kalmasını sağladığını gösterir.

Dolayısıyla, fikir, daha yüksek bir arama motoru sıralamasına sahip olmak istiyorsanız, ziyaretçilerinizin sitenizde biraz daha uzun süre kalmasını sağlamaktır.

Bunlar, sitenizi arama motoru başarısı için oluştururken dikkat etmeniz gereken önemli faktörlerden bazıları. Burada yer almadığım başka faktörler de var.