एसईओ

Arama Motorları için Web Sitesi Optimize etmek için Top 3 SEO İpuçları ve püf noktaları

Web sitenizin arama motorlarında yer alması, düşündüğünüz sürece uzun sürmez. Web sitenizin gerçekten sadece arama motorları için optimizasyon yaparken endişelenmeniz gereken 3 önemli parçası var. Bu parçaları doğru bir şekilde optimize ettiğiniz sürece, arama motorlarını oldukça kolay bir şekilde yukarı taşımalısınız.

Değerli Anahtar Kelimeler

Anahtar kelimeler SEO'nun en önemli parçasıdır. Bir SEO şirketinin yapacağınız ilk şey, hangi anahtar kelime kategorisine girdiğinizi öğrenmek için sitenizin analizidir. Bu şekilde, sitenizde belirli anahtar kelimeleri kullanmaya karar verirseniz alabileceğiniz çok fazla arama trafiği tahmini alabilirler. Her anahtar kelime aynı miktarda trafik almaz, bu nedenle işletmenizle en alakalı, ancak yine de yüksek trafikle alakalı anahtar kelimeleri seçtiğinizden emin olmak istersiniz.

Zengin İçerik

Artık anahtar kelimelerinizi aldığınıza göre, bunları kullanalım. İçerik, en iyi arama motorlarının web sitelerini sıralamaya başladığı yeni yoldur. Çoğu arama motoru sitenize bir izleyicinin yapabileceği gibi bakmaz, ancak sayfanızdaki kelimelere bakar. Arama motoru örümcekleri, sayfalarınızda yazdığınız tüm kelimeleri veya yazdığınız başlıkları ve metinleri içeren resimlerinizi toplar. Her kelimenin ne kadar yoğun olduğunu ölçüyorlar ve bir rakibin sitesine kıyasla sitenizde bu kelimelerin kaç kez geldiğini temel alarak size sıralama yapıyorlar. Sayfanızda çok sayıda anahtar kelime zengin içeriğinizin bulunduğundan emin olun, böylece örümcekler sizi belirli bir konu veya anahtar kelime için alakalı görür.

Kalite Linkler

Bazı insanlar, bağlantıların gittiğini söylüyorlar ama bunların gerçekten tamamen ortadan kaybolacağını düşünmüyorum. Back Linking, arama motorlarının yıllardır sitelerin sıralandığı bir yol olmuştur. Bu, birisinin ne kadar popüler olduğunu veya belirli bir konu ya da ürün üzerinde bir otorite olup olmadığını nasıl anlatabileceğini. Yüksek sayfa sıralamasına sahip popüler web sitelerinden bağlantılar alırsanız, bundan güç alırsınız. Online olarak en yüksek puan alan web sitelerinden güç alırsanız, arama motorlarında daha üst sıralarda yer alırsınız. Sitenize yalnızca yüksek kaliteli bağlantılar oluşturun ve bağlantı spam göndericisi olarak görülmemek için alakalı olduklarından emin olun. Makaleleri yayınlayın, bloglar oluşturun, web siteleri oluşturun ve web sitenize geri dönün.