एसईओ

Arama Motorlarında Konumunuzu Artırmak İçin Takip etmeniz Gereken 9 SEO Optimizasyon Önerisi

Arama Motoru Sıralaması Geliştirmek İçin SEO Optimizasyon İpuçları

SEO optimizasyonu ipuçları herkes? Farkında değilseniz, SEO Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. Şimdi size sayfadaki SEO optimizasyon ipuçlarını kullanarak, ilk sayfa listelerini elde etmenize yardımcı olmak için kullanmanız gerekecek. Seçtiğiniz anahtar kelimeler için yüksek puan almayı hedeflediğiniz her zaman, bu organik SEO optimizasyon ipuçlarını izleyin. Bu şekilde, arama motorlarına, hangi anahtar kelimeleri sıralamak istediğinizi tam olarak bilecek. Bu liste belirli bir sırada değildir. Hepsinin çok önemli olduğunu düşünüyorum ve bu yüzden yapmalısınız! Arama motoru sıralamalarınızın çatıdan geçtiğini görmek için hepsini kullanın.

Dokuz Altın SEO Optimizasyon İpuçları

1. Başlık etiketinin doğru kullanımı şarttır. Bu, sayfanın en üstündeki içeriğin ana başlığıdır ve ana anahtar kelimenizi eklemeniz gerekir. Ayrıca, ana anahtar kelimenizin başlık etiketinin ilk 60 karakterinde olduğundan emin olun. Burada iyi bir SEO optimizasyonu ipucu, ana anahtar kelimenizle alakalı anahtar kelimelerinizden birini başlık etiketinde de kullanmaktır.

2. Meta anahtar kelime etiketinin doğru kullanımı. Bu etiketin kullanımı eskiden olduğu kadar önemli olmamasına rağmen, hangi anahtar kelimeler için sıralamaya çalıştığınızı vurguladığınızdan bunu kullanmalısınız.

3. Meta Description etiketini uygun şekilde kullanın. Sonuçlar sayfasında görüntülenecek açıklama budur. İnsanların dikkatini çektiğinden ve sonuç sayfalarına baktıklarında web sitenize tıklamaya zorladıklarından emin olun.

4. Başlık etiketinin doğru kullanımı. Üç başlık etiketi, başlık etiketine benzer, içlerinde neyin bulunduğunu belirledikleri gerçeğidir. Ana anahtar kelimenizin ve H1, H2 ve H3 etiketlerindeki alakalı anahtar kelimelerin iyi bir şekilde kullanılması önemlidir.

5. Tüm yazılarınız, makaleleriniz, yorumlarınız vb. En az 500 kelime uzunluğunda olmalıdır. Bunu yaparak güvenilir, otorite sitesi olarak ödüllendirileceksiniz.

6. İçeriğinizin% 2-4 arasında bir anahtar kelime yoğunluğu olduğundan emin olun. Bu, arama motorlarının, anahtar kelime doldurma yoluyla çok spam içerikli görünmeksizin, hangi anahtar kelimeleri sıralamak istediğinizi bilmesini sağlar.

7. Anahtar kelimeniz kalın, italik olarak ve makalenin en az bir kez altı çizilmelidir.

8. Resim ve alt etiketi doğru kullanın. İçeriğinizdeki görüntülerin yerleştirilmesi SEO amaçları için mükemmeldir. Resim ve alt etiket, ana anahtar kelimenizin değiştirilmiş bir sürümünden sonra adlandırılmalıdır. Arama motorları bir resmin neyle ilgili olduğunu göremediğinden, anahtar kelimenizi resmin adı ve alt etiket açıklaması olarak kullanın. Bu, söz konusu anahtar kelime için sıralama şansınızı artırır. Anahtar kelimeyi değiştirmek, daha doğal görünmesini sağlar ve arama motorlarının gözünde bir anahtar kelime doldurucusu olarak görülme riskini azaltır.

9. Sayfanızdaki harici bir bağlantı metni bağlantısını, yazdığınız niş içinde yüksek bir PR yetki sayfasına kullanın. Bu hiç kimse kullanır, ama gerçekten iyi çalışıyor benim favori SEO optimizasyon ipuçları biridir. İçeriğinizdeki içeriğe dayalı bir bağlantıyı ana rakip anahtar kelimenizi kullanarak rakip olmayan yüksek PR yetki alanına yerleştirmek avantajlarına sahiptir. Satış türü bir web sitesi olmadığınızı veya okuyucularınıza otorite sitelerinin diğer ilgili içeriğiyle bilgi vermekten korktuğunu gösterir.

Yüksek PR sitelerine örnekler Vikipedi ve About.com içerir. Tüm SEO optimizasyon ipuçları, bu bir gerçek gem, umarım katılıyorum! Bir yazı veya makale yazdığınızda, bu ipuçlarının tümünü birleştirmeniz gerekecektir. Bunu otomatik olarak yapmak isterseniz, bunu sizin için yapabileceğiniz bir yazılım parçası vardır. SEO Pressor denir ve gerçek bir zaman tasarrufu. SEO Pressor hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Ne SEO Optimizasyon İpuçları düşünün?

Bu dokuz SEO optimizasyon ipuçları gerçekten sıralamanızı geliştirmeye yardımcı olacaktır. Hepsini kullanıyor musunuz?