एसईओ

Arama motoru optimizasyonu

Dünyanın en büyük SEO şirketleri

Google, AOL, Bilgi Alanı, Yahoo, Askewest, MSN, AltaVista, Lycos, AllTheWeb, Netscape, Looksmart, Go / InfoSeek, Overture, NBCi / Snap, Kanoodle, IX Hızlı, Kuzey Işık, Excite, DMOZ, WiseNut, Teoma, Hog Arama, MetaCrawler, Dogpile Web Arama Eureka, EuroPages, Ücretsiz Bul, Go.com, Mirago, Nerd Dünya, Kuzey Işık, Açık Dizin Projesi, OpenText, Gezegen Arama, Scoot , Başlangıç ​​Noktası, Birleşik Krallık Dizini, Webtop, Sarı Web

SEO'ya Genel Bakış

Arama Motoru Optimizasyonu'nun amacı, arama sonuçlarında arama sonuçlarının çok yüksek olmasıyla web ziyaretçi sayılarını artırmaktır. senin siten. Bu göreceli sıralama, çoğu kez, rakiplerinizi yapmak için bir mücadele yerine, birkaç anahtar kelimeyi en iyi şekilde kullanmak için bir mücadele olarak görülmektedir. Hedef anahtar kelimelerinizde arama yapıyorsanız, sıralamasında lider siteyi görürsünüz. Yapmanız gereken tek şey, bir numaralı siteden daha iyi olmak. Bu sayfa, arama motoru sonuçlarınızı, mevcut liderlere göre arama motoru anahtar kelimelerinizi iyileştirmek için yerleştirme ve yerleştirme önerileri, yerleştirme ipuçları, ipuçları ve ipuçlarıyla optimize etmenin ve iyileştirmenin yollarını önerir. Sonuçta, daha iyi anahtar kelime sıralaması gerçek hedefinizdir.

Sadece META etiketlerini eklemek ve sitenizin arama motorunu bir milyon arama motoru dizinine ve dizinine göndermek yeterli değildir. Önemli web ziyaretçi sayılarını elde etmede ilk yerleştirme adımı, ilk sayfa arama motoru sonuçlarının aranmasıdır. Erken bir adım, zengin içerik bakımından zengin bir site oluşturmaktır. Son adımlardan biri, harika sitenizin arama motoruna veya dizine uygun şekilde sunulmasıdır. Ön sayfa sonuçları elde etmek istiyorsanız, ortadaki adım VITAL'dir ve çoğu site unutulmuş veya çok karmaşık olduğu için bu adımı atlatır, ancak yetkili arama motoru optimizasyonu olmadan bir arama motoru yemine dönüşmenizdir.

Arama Motoru Optimizasyonu sırrı yoktur. İstediğiniz arama anahtar kelimeleri için yüksek bir sıralama elde etmede rekabeti yenmek için sıralaması gereken sıralama ve yerleştirme yöntemleri. Bu site, anahtar kelime seçimi ve sayfa ifadelerine "liderleri takip et" yaklaşımını kullanarak arama motoru sıralamalarını iyileştirmeyi hedeflemektedir. "Liderler" için hangi anahtar kelimelerin ve arama motoru pazarlamacılığı hizmetlerinin (spam değil) çalıştığını öğrendikten sonra "lideri" yenebilir ve daha da iyisini yapabilirsiniz! Uygun Arama Motoru Optimizasyonu, rekabeti yenmenizi gerektirir, böylece rekabetiniz tarafından kullanılan anahtar kelimelerin ve kriterlerin bilinmesi en önemli ilk adımdır. İyi sıralamanın, arama motorunun anahtar kelime spam'sini içermediği ve anahtar kelimelerinizin dikkatli bir şekilde seçilmesiyle, küçük bir çaba için iyi bir ücret alacağınız ortada olacaktır. Bruceclay.com, belirli bir arama motoru anahtar kelime yerleştirme metodolojisi aracılığıyla arama motoru sonuçlarını iyileştirmek için yardım, ipuçları ve ipuçları sunar.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), web üzerinde pazarlama ile ilgili olarak arama bilimidir. Arama motoru sonuç sayfalarının organik bölümlerinde yüksek sıralamalar elde ederken, çoğunlukla iş, programlama, ikna, satış ve rekabetçi bir bulmaca çözme bir aşk için arzulanan gelir hedeflerini tutabilen bir form ile birleştirerek programlama birleştiren, doğada teknik. Bu sadece teknik değil, metin yazarlığı, ne bağlantılar, ne de sadece arama motoru sunumu değil, yüzlerce değişkenin bir web sitesinin dokusuna karmaşık bir karışımıdır. Resmi kanıtlanmış bir metodoloji ve güçlü tescilli araçlar olmadan başarmak zordur. Bu sayfalarda size ve daha fazlasına bir eğitim sunuyoruz …

Başlamadan önce, her bir büyük arama motoru ve dizini ile ilk 10 sıralamanın elde edilebileceğini anlamanız gerekir. ve çaba genellikle aklın ötesindedir. Not: URL sıralaması sonuçları rekabetten dolayı haftadan haftaya değişmektedir, bu nedenle en üst sıralarda yer almayı sürdürmek, sürekli anahtar kelime izleme ve bilgi işleme gerektirmektedir. Arama Motoru Optimizasyonu, rekabetiniz gibi asla dinlenmez.

Bu sayfadaki temel bilgiler, arama motorlarına hem sizin hem de sitenizin nasıl hazırlanacağını, doğru anahtar kelimeleri seçmeyi, rekabetinizi nasıl analiz edeceğinizi, nelerin sunulduğunu ve en iyi şekilde nasıl kararlaştırılacağını, sıralamanızı nasıl izleyeceğinizi içerir. Site sonuçlarınızın analizini gerçekleştirme talimatları, araç ve yardımcılarla tamamlanır. Bu site, tüm temel ve gelişmiş stratejileri ve kaçınılması gereken yaygın hataları kapsamaktadır.

Genel SEO şunları içeriyor:

Bir web sitesine

yönelik ziyaretçilerin ilgisini çekmek için uygun bir şekilde tasarlandı

o ziyaretçiyi Web Sitesi Tasarımı gibi göz atmaya teşvik etmek için tasarlandı

o ziyaretçilere kolayca ürün sunarak tamamlanmış bir işleme götürüyor Web Sitesi Gezinmesi gibi gereksiz bir karmaşıklık olmadan

o Potansiyel alıcıyı riskten kaçınma gibi cevapsız bıraktığında endişelenebilecek endişeleri (algılanan riskler) ele alır.

Genel SEO içeriyor

o Bir web sitesine bakışları çekmek

o Ziyaretçilerin Web Sitesi Tasarımı gibi göz atmasını teşvik etmek için uygun şekilde tasarlanmıştır

o Ürünü kolayca sunarak tamamlanmış bir işlemin yapılmasına yol açar. Web Sitesi Navigasyonu gibi gereksiz bir karmaşıklık olmadan

o Potansiyel alıcıyı riskten kaçınma gibi cevapsız bıraktığında endişelenebilecek endişeleri (algılanan riskler) ele alır.

SEO Vaka Çalışması
o Ürününüzü kendiniz satmak gibi bir niyetiniz var mı?

Bu ürünü geleneksel bir perakende kanalından satmak gibi bir niyetiniz var mı?

Bu ürünü Web üzerinden satmaya karar verdiniz mi?

Ne Sattığınızı Belirleyin

o Kimin Sattıklarına İhtiyaç Duyduğunu Belirleyin

o Sattıklarınız İçin Ne Kalacağını Belirleyin

SEO Yönergeleri –

o A alın Etki Alanı Adı Ve Site Sahibi

o Linkler aracılığıyla Arama Motoru Pazarlaması

o Halkla İlişkiler Arasındaki Arama Motoru Pazarlaması

o Afişler ve Basılı Medya ile Arama Motoru Pazarlaması

o Stratejik İlişkiler ve Karşılıklı Bağlantılarla Arama Motoru Pazarlaması [19659002] o E-posta Tartışma Grupları ve Haber Grupları Arasındaki Arama Motoru Pazarlaması

o Toplu Bir E-posta Programıyla Arama Motoru Pazarlaması (Dikkat!)

o İlerlemeyi Ölçün ve Bir Zamanda Sadece Bir Şey Değiştirin

o Aramaya Devam Et Motor Yerleştirme Taktikleri ve Araçları Sayfası

Bu İlkeleri Kullanarak Bir Web Sitesi Geliştirin:

Gönderimden önce sitenizi arama motoru yerleşimi için hazırlamış olmanız gerekir. Siteniz en üst sıralamaya hazır değilse, bir gönderi servisi size çok fazla sayıda kötü sıralama verebilir.

Ziyaretçi sayısını ve e-posta bilgilerini yakalamak için ziyaretçileri sayma ve bir demografik toplama işlemine (bülten kaydı veya bazen bir Misafir Kitabı veya muadili) sahip olan teknikleri düşünün.

1. Ürün adreslerinizin ihtiyacını (kamu yararı) sergilemelidir

2. Sunduğunuz çözümü sergilemelisiniz.

3. Anında tatmin edici olmalıdır (bilgi ve çözüm için erişim için).

4. Ziyaretçinin bir karar vermesini sağlamak için uygun ve zamanında bilgi (resim ve kelimeler) sağlamalıdır. Ürününüzün ihtiyaçlarını karşıladığına karar vermelerine yardımcı olun.

5. Ziyaretçinin ürününüzü satın almasına izin verin (veya bir hizmet varsa, sizinle iletişim kurmasına izin verin).

6. Sorularınız gündüz veya gece, herhangi bir zamanda ortaya çıkarsa, kolay bilgi taleplerine izin verin. Her zaman derhal cevap verin!

7. Ziyaretçi sayısını ve e-posta bilgilerini yakalamak için ziyaretçileri sayma tekniklerini düşünün ve demografi toplama işlemine (bülten kaydı veya bazen bir Misafir Kitabı veya muadili) sahip olun.

8. Kullanıcılara tekrar tekrar ziyaret etme nedeni vermek için siteyi sık sık değiştirin (haftada en az bir kez).

9. Ziyaretçilerine sitenizi ziyaret etmelerini söylemelerini sağlamak için ziyaretçilere bir "hediye" (ücretsiz en iyi, belki bir yarışma) teklif etmeyi düşünün. Ağız sözcüğü güçlü bir araçtır. Sitemizde kendi "tell-iki-arkadaş" tavsiyemiz var.

10. Sitenin "High Class" olmasını sağlayın. Curb çekici, sörfçülerin durup gitmesini isteyip istemediğinizi belirlemede önemlidir. Müşterinin sizinle iş yapmak isteyip istemediği konusunda görüşler erken oluşturulacaktır. Plan iyileştirmeleri. (Düşündüğünüzden bağımsız olarak, Web'deki her site her zaman yapım aşamasındadır). Web sitesi tasarımınızın herhangi bir tabulayı ihlal etmediğinden emin olun.

11. Kitleler için tasarım. Ürününüz olmadan olağanüstü ileri teknoloji kullanmayın. Web hala çok sayıda yavaş bilgisayara bağlıdır ve çoğu en son Netscape veya Internet Explorer ürünlerinde çalışmamaktadır. Basit tutun ve yine de web sitesi tasarımı ve tanıtım hedeflerinizi karşılayın. Oyuncakların web sitenizin misyonuna uygun olması gerekir.

12. Sitenizi metin ve "storyboard" ile iyi bir ürün belirtimi oluşturmaya benzer şekilde yazın. Tüm sayfalarınızı yerleştirmek için bir kelime işlemci kullanın. Akışın acemi İnternet kullanıcısı için basit olduğundan emin olun. Gövde içeriğini her bir Web sayfasından bir ila iki adet 8 x 11 yaprak kağıda tutmaya çalışın veya yoğun bilgi varsa, grafikleri en aza indirin ve boyutu altı sayfadan daha fazla olmayacak şekilde sınırlandırın. Mesajı net yapmaya odaklanın. Yaratıcılık ve sayfanın ne kadar hızlı yüklendiği, "sevimli" uğruna ekstra yapıt kullanımından daha önemlidir. Ve bu yapıldığında, öncelikle bir web sayfası tasarımcısı çağırmadan önce bir Pazarlama Danışmanı'nı arayın. Mesaj ve Yerleşim web üzerinde satış yapıyor.

13. E-ticaretin bazı yönlerini göz önünde bulundurmak önemlidir: web tabanlı ticaret, insan dokunuşu ile çoğu durumda, özellikle tüm alışveriş arabalarının% 60 ila% 70'inin terk edilmesinde çok etkilidir. Ürünlerinizi satma yeteneğini arttırırsa, insan teması etrafında tasarlamayın. Bunu tasarımınıza dahil edin. Bu, Amazon.com'un uygulamalı modeline karşı olsa da, Face Time Communications gibi bazı firmalar son dakika sorularına cevap vermek için web sitesi e-Ticaret uygulamalarıyla AOL Instant Massager'ı entegre ediyorlar. Raporlar, soruların yanıtlanması halinde satın alma kararlarının altı kat artmasıdır. Müşteri Hizmetleri gelişiyor ve web'de canlı ve iyi durumda.

14. Site mimari kavramlarını iki kere kontrol edin.

15. Bir Web mimarının bilmesi gereken belli ki "şeyler" vardır. Bu sitenin büyük bir kısmı bu sitede yer almaktadır ve diğerleri bu siteye bağlanmıştır. Bunu yaparken çok fazla para harcamamadan önce neyin mümkün olabileceğine dair bir akıl-göz imajına sahip olmanız gerekiyor. Bu siteyi bir kez gözden geçirerek başladığınız en uygun arama motoru yerleşimi için ve ardından ikinci geçişte, bağlantılarıma ve bağlantılarımızla bağlantılı olanlara "sörf" yaparak Web'de daha fazla zaman geçirmenizi öneririz.

16. Tanımladığınız tüm siteler için kendi web sitesine gidin ve ana sayfasını ziyaret edin. Ana Sayfa HTML kaynaklarını görüntülemek için tarayıcı seçeneğini seçin (bu karmaşık bir süreç olabilir). Listenizin tamamlanmış olduğundan emin olmak için bu siteleri arama motoru yerleşimi anahtar kelimeleri ve terimleri için tarayın.

17. Pazarlama her şeydir. Potansiyel alıcıları kapınıza getirir. Ancak uygun tasarım çok önemlidir, çünkü etkili bir tasarım olmadan, ana sayfanızı gören alıcılar yüklemeyi tamamlamadan ayrılır. Ortalama ana sayfa 48 saniyede 28.8'de yüklenir ve ortalama ziyaretçi 35 saniye boyunca bir ana sayfada kalır, açıkçası sayfanın yüklenmesinden önce birçok iz bırakır. Bundan öğrenebiliriz.

18. İçeriği ve sanatı alarak siteyi oluşturun / tasarlayın, gezinme ve stille karıştırın, aile ve arkadaşlarınızda test edin ve her zaman yorumları, homurdananları, hamile durakları ve boş bakışları dinleyin. Bir sayfanın geliştirilmesine ilişkin özel tavsiyeler, Kalite Site Kriterleri sayfamızdır ve ilk Web sayfanızı kodlamadan önce şimdi ziyaret etmenizi öneririz! Bir sayfa düzenini başka bir siteden kopyalamamaya çalışın. Mümkün olduğunda kendi kelimelerinizi, fikirlerinizi ve resimlerinizi kullanın, görüntüdeki mesajın metninizle eşleştiğinden emin olun. Ziyaretçinin her zaman ne söylediğinizi / sattığını bildiğinden emin olun.

19. Veritabanı araçlarının, görsel araçların ve java araçlarının kullanımını dikkatle düşünün. Bunlar çok ilgi gören alanlar ve teknoloji çalışmalarıdır ve siteniz için doğru olabilirler. Bazıları arama motoru yerleşimini olumsuz etkileyebileceğinden, seçeneklerinizi dikkatlice değerlendirin.

20. Mesajınızı iletmek için kullanabileceğiniz en küçük grafikleri kullanın. Tüm Web kullanıcılarının% 20'sinin, grafik etkin olmadan Web'de dolaştığı tahmin edilmektedir! Ancak, ürününüzün satışına yardımcı olursa grafikler her zaman vardır. Sadece düzgün olması için grafik eklemeyin – animasyonlu bir posta kutusu gerçekten ticari bir siteye eklemek için bir şey değildir.

Bu kuralları uygulayın (Ücretsiz Site Listeleri için zorunludur)

o Sitenin Aile İzlemesi için derecelendirildiğinden emin olun (temiz tutun).

Her zaman diğer yazarlara karşı saygılı olun – telif haklarına, ticari markalarına ve fikri mülkiyet haklarına saygı gösterin.

o Sitenin çok düzeyli bir pazarlama sitesi, bir ağ pazarlama sitesi veya zengin içerikli bir site OLMADIĞINDAN emin olun (bazı MLM siteleri, denetlenmedikleri takdirde ücretsiz listelere girebilirler).

o Sitenin grafiksel olarak aşırı yüklenmiş olmadığından emin olun. CAPITAL harflerin, büyük yazı tiplerinin ve yoğun grafiklerin, özellikle de animasyonun kullanımını en aza indirin.

o Ana Sayfa sayfasının hızlı bir şekilde yüklendiğinden emin olun ve ziyaretçiye önünüzde sunmanız için ne sunduğunuzu bildirin. Sesler kullanıyorsanız, Mümkün olduğunda MIDI dosyalarını veya WAV dosyalarını kullanın ve sesler kapalı olarak varsayılan değer kısadır. Dikkatli olun, bazı tarayıcılar ses etkinken kilitleniyor.

o Eğer ziyaretçileri ÜCRETSİZ TEKLİF veya YARIŞMALAR ile ikna ederseniz, hediyeyi veya ödülü açık bir şekilde nasıl elde edeceğinizi açıkladığınızdan emin olun. (ÜCRETSİZ iyidir, ancak yarışmalar genellikle işe yaramaz ve yasal sorunlar olabilir).

wiz-bang elli teknik yeteneklerini göstermek yerine her zaman bilgi iletmeyi tercih edin. Bu araçlar, bazı ödül siteleri için zorunlu olsa bile, birçok ücretsiz siteye hayır. Animasyon, bazen görmek için heyecan verici olsa da, çoğu sayfada gerçek bir dikkat dağıtıcı ve aslında satış kararları. Bir amaç olmadan bunu önlemek.

o Bir hizmet veya ürün satıyorsanız, bir satıcı hesabı oluşturmak ve kredi kartlarını kabul etmek için zaman ayırın. İyi haber, bunun bir mağaza ile veya mağaza olmadan kolayca uygulanabilmesi. Kötü haber, onu kurmak için çaba sarf etmesidir. Sayfamızı e-ticaretle ilgili hususlarda ziyaret etmeniz ve bu talimatları dikkatli bir şekilde takip etmeniz şiddetle tavsiye edilir!

Arama Motorları, Linkler ve Ödüller aracılığıyla Arama Motoru Yerleşimi
Gönderimden önce sitenizi arama motoru yerleşimi için hazırlamış olmanız gerekir. Siteniz en üst sıralamaya hazır değilse, bir gönderi servisi size çok fazla sayıda kötü sıralama verebilir.

Sitenizi birkaç site için ÜCRETSİZ arama motorları veya dizinleri ile listelemek ve diğer siteler için küçük bir ücret karşılığında sunan birçok web sitesi var. Anahtar, zamanla, kategorilerin değiştiği, kayıt formatının değiştiği ve gönderilme ile kaydedilme arasında büyük bir fark olması. Şu anda, arama motor siteleri için birkaç ayda bir% 25 ölüm oranı vardır ve hayatta kalanlar bunu kategorileri ve kayıt biçimlerini yükselterek yapar.

Arama motoru yerleşimi bazı ödev gerektirir. Bu taahhüdünü yapmadan önce aşağıdaki bilgilerle birlikte yazılı bir not alın:

1. Web adresiniz (URL) http://www.yoursite.com

2 biçiminde. E-posta adresiniz adını[email protected]

3 şeklinde. Ana Sayfa Sayfanızın başlığı "siteniz için -products for (need}"

4. Bir 40 karakter ürün açıklaması

5. Ondan on ikiye kadar kelime site açıklaması (siteniz TITLE muhtemelen)

6. Bir yirmi beş kelime sitesi açıklaması

7. Kırk kelimelik bir site açıklaması (yapıştırma arabelleğinizde saklayın) Bu metni ana sayfanızda görüntülenen alanın üstünde kullanmayı düşünün.

8. A Potansiyel bir ziyaretçinin sitenizi bulmak için bir arama motorunda kullanacağı kriterleri en iyi şekilde tanımlayan on altı ile yirmi kelimelik bir liste

9. En önemli ilk önce (muhtemelen sizin HTML'nizden) sıralanan anahtar kelimelerin (1000 karaktere kadar) tam listesi Anahtar kelimeler satır)